دوچرخه شهری چیست؟

 

دوچرخه شهری نوعی دوچرخه عمومی می باشد که بیشتر در سطح شهر می توان از آن استفاده کرد. این نوع دوچرخه که نام دیگر آن دوچرخه شهر می باشد. دارای ویژگی های دوچرخه هیبریدی و کروزر می باشد. امکاناتی که در این دو نوع دوچرخه وجود دارد در دوچرخه شهری نیز وجود دارد. این نوع دوچرخه را به راحتی می توان با لباس معمولی سوار شد و دیگر نیاز به پوشیدن لباس های مخصوص دوچرخه سواری نمی باشد. این نوع دوچرخه ها بیشتر در شهر هلند مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل به آن ها دوچرخه هلندی نیز گفته می شود. در سطح شهر همچنین می توانید از دوچرخه های دیگری نیز استفاده کنید. زیرا این سوال بسیاری از افراد می باشد که آیا می توان از دوچرخه های دیگری به جای دوچرخه شهری استفاده کرد؟ که پاسخ آن مثبت است.

هلند پایتخت دوچرخه سواری در جهان می باشد. زیرا در این کشور دوچرخه یک وسیله نقلیه مهم برای حمل و نقل می باشد. به همین دلیل دوچرخه شهری بیشتر به دوچرخه هایی که در هلند مورد استفاده قرار می گیرند، شبیه هستند. این نوع دوچرخه ها دارای یک سبد مخصوص می باشند که در هنگام خرید می توانید برخی از وسایل خریدتان را در داخل آن قرار دهید. همچنین دارای یک چراغ جلو می باشند که برای ایمنی بیشتر می توانید چراغ را روشن کنید

آشنایی با دوچرخه شهری

این نوع دوچرخه بیشتر برای سطوحی که آسفالت شده است مناسب می باشد. دارای لاستیک های باریکی می باشد به همین دلیل امنیت آن ها در هنگام ترمز کردن بالاتر است. نشستن روی این نوع دوچرخه ها به صورت عمودی می باشد. فرمان های این نوع دوچرخه ها صاف است و عرض زیادی ندارند. تا بتوانند به راحتی از مسیرهای باریک و از میان مردم و برخی از خودروها عبور کنند. خوشبختانه به دلیل وضعیت بهتری که خیابان های کشور دارد. به راحتی می توان در داخل شهر از انواع دوچرخه ها استفاده کرد.

 

 

انواع دوچرخه شهری

•             دوچرخه شهری urban

این نوع دوچرخه ها بهترین نوع از دوچرخه شهری می باشند. که هم نوع دنده ای دارند و هم دارای بدون دنده می باشند. اگر مسیرهای شما در سطح شهر دارای شیب های زیادی است می توانید این نوع دوچرخه شهری را انتخاب کنید.

•             هیبرید Hybrid

این نوع دوچرخه شهری تنوع بالایی دارند. که بیشتر طراحی های این نوع دوچرخه ها به سمت دوچرخه های کورسی و کوهستانی می باشد.

•             فیتنس Fitness

•             تاشو folding bike

دوچرخه های شهری هوشمند

امروزه با پیشرفت علم دوچرخه های شهری طراحی و تولید شده اند که هوشمند می باشند و به راحتی می توانید با استفاده از این دوچرخه در داخل شهر مسیرهای خود را طی کنید. این نوع دوچرخه ها بدنه ای آلومینومی دارند و دارای یک باطری 209 وات بر ساعت می باشند. باطری آن در چرخ جلویی قرار دارد. بعد از شارژ کامل این دوچرخه می توانید تا سه ساعت از آن استفاده کنید. زمانی که شارژ آن تمام شد می توانید مانند دوچرخه های معمولی از آن استفاده کنید. این نوع دوچرخه ها را یک شرکت هلندی طراحی و تولید کرده است.  تا نیازهای مردم را در مسیرهای رفت و آمد برطرف کند و مردم به راحتی بتوانند مسیرهای مختلف را طی کنند. دوچرخه شهری هوشمند دارای جی پی اس نیز می باشند. زیرا که این جی پی اس موجب می شود، زمانی که دوچرخه شهری به سرقت رفت به راحتی بتوان ردگیری کرد. اخیرا در برخی از شهرهای ایران نیز از دوچرخه شهری هوشمند استفاده می کنند. تا آلودگی هوا و ترافیک کمتر شود.

 

 

برای خرید دوچرخه شهری چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

دوچرخه شهری نسبت به دیگر دوچرخه ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این دوچرخه های شهری در شهرهایی که ترافیک زیاد و آلودگی هوا دارند بیشتر می باشد. جنس آن ها از آلومنیوم است و به دلیل اینکه سبک هستند به راحتی قابل حمل می باشند و به راحتی می توان این دوچرخه ها را هدایت کرد. تایرهای این نوع دوچرخه ها باریک می باشند و بدون عاج هستند. با رکاب زدن دوچرخه شهری به سرعت می توانید به محل مورد نظر خود برسید.

دنده و کمک فنر در دوچرخه های شهری

این نوع دوچرخه ها دنده و کمک فنر ندارند. اما به تازگی در برخی از دوچرخه شهری دیده شده است تا قابلیت دوچرخه را بالاتر ببرند. به دوچرخه هایی که دارای دنده می باشند، دوچرخه دنده ای می گویند. باید در هنگام خرید توجه کنید که دوچرخه شما معمولی می باشد یا دنده ای.

 

سایز دوچرخه شهری

دوچرخه شهری در سایزهای مختلفی طراحی و تولید شده اند. سایز این دوچرخه ها بر اساس سن و قد افراد می باشد. سایز 12 برای خردسالان،  سایز 16 برای کودکان، سایز 20 برای نوجوانان، سایز 24 برای جوانان، سایز 26 برای بزرگسالان مناسب می باشد. در هنگام خرید باید به سایز دوچرخه دقت کنید تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

روش دیگری برای انتخاب سایز دوچرخه وجود دارد. آن هم این است که شما در هنگام خرید دوچرخه شهری سوار آن شوید و از صندلی آن پایین بیایید و روی شاسی دوچرخه قرار بگیرید. اگر فاق شما با دوچرخه برخورد کند دوچرخه برای شما کوچک می باشد و اگر 2 الی 4 سانت فاصله داشته باشد برای شما مناسب است و اگر بیشتر فاصله داشته باشد دوچرخه شهری برای شما بزرگ می باشد. در داخل لوله زین دوچرخه شهری فنرهایی وجود دارد که موجب می شود تا فشارهایی به کمر در هنگام دوچرخه سواری وارد نشود.  خرید صندلی ماساژور از فروشگاه کراس اسپرت با قیمن مناسب امکانپذیر است.

قیمت دوچرخه شهری

قیمت دوچرخه شهری با توجه به امکاناتی که دارد متفاوت  می باشد و به عوامل زیادی مانند بدنه دوچرخه، برند دوچرخه، قطعات استفاده شده در دوچرخه و ...  بستگی دارد. قیمت دوچرخه هایی که مناسب کودکان می باشند. قیمت پایین تری نسبت به دوچرخه های بزرگسالان دارد. قیمت دوچرخه های شهری با نوسانات بازار قابل تغییر است. همچنین به فصل نیز ارتباط دارد و در فصل زمستان قیمت دوچرخه مناسب تر از فصل تابستان می باشد. زیرا در فصل بهار و تابستان استفاده از دوچرخه افزایش می یابد.  

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)