رپورتاژ خبری : بیوگرافی نیمار جونیور (زندگینامه ورزشکاران)

 

دوران کودکی و نوجوانی نیمار

نیمار داسیلوا سانتوس جونیور در پنجم فوریه سال ۱۹۹۲ در شهر موگی داس کروزش واقع در کشور برزیل به دنیا آمد. نام او از پدرش نیمار داسیلوا سنیور گرفته شده که فوتبالیست پیشکسوت است و اکنون به عنوان یک مشاور دلسوز به فرزندش کمک می کند.

نیمار به خاطر علاقه ی فراوانی که به فوتبال داشت و به خاطر تشویق های پدرش فوتبال را به عنوان حرفه ی ورزشی خودش انتخاب کرد. چندی بعد نیمار به همراه خانواده اش به شهر سنت وینسنت نقل مکان کرد. همان جایی که او فوتبال جوانان را برای بازی در تیم سانتوس آغاز کرد و به موفقیت هایی در این رده ی سنی دست پیدا کرد. اخبار پرسپولیس را در آبشار 24 بخوانید.

نیمار از سن پانزده سالگی توانست خود را به عنوان یک فوتبالیست نیمه حرفه ای معرفی کند و ماهیانه ده هزار رئال که واحد پول کشور برزیل است، درآمد کسب کند. وی در سن شانزده سالگی توانست درآمد ماهیانه خود را به مبلغ بیست و پنج هزار رئال برساند.

روند رشد نیمار در این حرفه ی ورزشی به اندازه ای سریع بود که در سال ۲۰۰۹ وقتی که تنها هفده سال داشت توانست خود را به عنوان یک فوتبالیست حرفه ای معرفی کند و با تیم اول سانتوس برزیل قرارداد ببندد و به این تیم اصلی راه پیدا کند.

باشگاه فوتبال سانتوس

نیمار در سال 1992، به همراه خانواده اش به سنت وینسنت، و برای بازی برای تیم جوانان سانتوس نقل مکان کرد. سپس، در سال 2003 توانست به تیم بزرگسالان سانتوس راه یافت و توانست در سن 15 سالگی با حقوق ماهینانه 10،000 رئال (واحد پول رایج در کشور برزیل) و در سن 16 سالگی 25،000 رئال (واحد پول رایج در کشور برزیل) دست بیابد تا خانواده خود را از نظر مالی تامین و کیفیت زندگی خود را بهبود یابد.

یمار در سن 17 سالگی با عقد قرارداد رسمی از سوی باشگاه فوتبال سانتوس برزیل به تیم اصلی این باشگاه راه یافت.

- فصل 2009-2010

نیمار اولین حضور حرفه ای خود را در 7 مارس 2009، علی رغم اینکه تنها 17 سال داشت ، در مقابل اوئست برای 30 دقیقه تجربه کرد و تیمش به پیروزی 2-1 رسید. نیمار در بازی دوم خود توانست اولین گل خود را برای سانتوس در مقابل باشگاه موگی میریم به ثمر برساند ، نیمار در فصل 2009-2010 لیگ برزیل موفق شد در 48 بازی 14 به ثمر برساند.

در سال 2010 باشگاه فوتبال چلسی انگلیس علاقه خود را به نیمار نشان داد با پیشنهاد 20 میلیون پوند به سانتوس خواهان حذب این مهاجم برزیلی شد و باشگاه سانتوس این پیشنهاد را رد کرد و اعلام کرد که نیمار فقط به سانتوس و بازی در برزیل فکر می کند، اگر چه نیمار در مصاحبه با روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف بیان کرد ، از اینکه چلسی به من پیشنهاد حضور در لیگ برت انگلیس را داده واقعا خوشحالم و این رویای من است که روزی در اروپا فوتبال بازی کنم ولی در این لحظه بهترین تصمیم این است که در کشورم بازی کنم.

مخالفت پله با حضور نیمار در اروپا

در حالی که باشگاه های بزرگ اروپایی مانند رئال مادرید، منچستریونایتد، بارسلونا و منچسترسیتی خواهان جذب ستاره ی ۱۹ ساله ی برزیلی هستند، باشگاه سانتوس با جدایی ستاره ی تیمش موافقت نکرده و نیمار همچنان در تیم سابقش حضور دارد. تصمیم که پله ابتدا چندان با آن موافق نبود اما اکنون باقی ماندن نیمار در برزیل تا جام جهانی۲۰۱۴ را از لحاظ فنی به سود او می داند. جدید ترین اخبار پرسپولیس را می توانید در آبشار 24 پیدا کنید.

پله در گفت و گو با "اسوسیشین اسپورت" عنوان کرد: به نظر من با شرایطی که نیمار دارد بسیار دشوار خواهد بود که بخواهیم او را در برزیل نگاه داریم. سانتوس باشگاهی است که من خودم در آن بازی کرده ام و نیمار هم کارش را در دنیای فوتبال با ما آغاز کرده است. امیدوارم شرایط به گونه ای فراهم شود که بتوانیم او تا قبل از جام جهانی و یا بعد از آن در برزیل بماند، هرچند رخ دادن این اتفاق کمی بعید است.

پله با تمجید از توانایی های نیمار گفت: او بازیکن بسیار خوبی است و می تواند در آینده به بازیکن بزرگی تبدیل شود. بازیکنی در حد و اندازه های کاکا، مسی و یا رونالدو، زیکو و پله. در این موضوع تردیدی ندارم و امیدوارم در آینده ی نزدیک به پتانسیل واقعی اش دست پیدا کند و به اسطوره ای در فوتبال جهان تبدیل شود.

له درباره ی حضور نیمار در لیگ برتر انگلیس و یا بوندسلیگا هم گفت: به نظر من نیمار در صورتی که به انگلیس یا آلمان برود کمی کارش دشوار می شود. تیم های لیگ برتر و بوندسلیگا به یارگیری فشرده در تمام زمین شناخت شده اند و با این شرایط نیمار کارش در این لیگ ها دشوار می شود. شاید بازی در اسپانیا برای او بهتر باشد.

اسطوره ی فوتبال جهان که سه قهرمانی در جام جهانی را به همراه برزیل تجربه کرده درباره ی حضور ناموفق نیمار در کوپا آمریکا در ترکیب تیم ملی برزیل گفت: زود قضاوت نکنید. این فوتبال است. پیش از آغاز رقابت ها همه می گفتند خب امسال شاهد یک فینال تماشایی بین برزیل و آرژانتین خواهیم بود. تماشاگران فکر می کردند که دوئل نیمار و مسی در فینال چقدر جذاب خواهد شد. همه این اتفاق ها مربوط به پیش از آغاز رقابت ها بود، اما دیدید که هر دو تیم برزیل و آرژانتین متاسفانه حذف شدند و این موضوع تقصیر یک بازیکن خاص نبود. برای آگاهی از تازه ترین اخبار پرسپولیس به آبشار 24 سر بزنید.

نیمار تنها ۲۰ سال دارد و هنوز جهش بزرگ به فوتبال اروپا را انجام نداده است؛ اما در حال حاضر به یک ماشین‌ پو‌لساز برای خودش و دیگران تبدیل شده است.

- سال 2013

نیمار در 18 مارس 2013 اعلام کرد حالا وقت آن رسیده که به رویای بازی در اروپا برای تیم های بزرگی مانند بارسلونا ، رئال مادرید ، و چلسی دست پیدا کنم و هیچ مشکلی برای ترک سانتوس ندارم و هر زمانی و هر باشگاهی بخوام می روم.

- باشگاه فوتبال بارسلونا

نیمار بعد از اینکه باشگاه های اروپای مانند رئال مادرید و چلسی پیشنهاد های دریافت کرد سرانجام در تاریخ 24 مه 2013 با عقد قرار داد 5 سال به مبلغ تقریبی 56 میلیون یورو به باشگاه فوتبال بارسلونا پیوست، این در صورتی بود که رئیس باشگاه رئال مادرید فلورنتینو پرز مبلغ 150 میلیون دلار به نیمار پیشنهاد داده بود. نیمار بعد از پیوست به بارسلونا در مصاحبه با شبکه اختصاصی باشگاه بارسلونا گفت : آرزو من بازی کردن در بارسلونا بود و همچنین بازی در کنار لیونل مسی ، ژاوی، اینیستا و دنی آلوز رویای من.

- درآمد زایی نمیار

به گزارش دیاریو دی سائوپائولو ستاره برزیلی در سال ۲۰۱۲ بیش از ۶۰ میلیون رئال (واحد پول برزیل) دریافت می‌کرد.(تقریبا معادل ۲۲٫۵ میلیون یورو) که به این معناست که نیمار در حال حاضر ثروتمندتر از ۱۳ تیم حاضر در لیگ برزیل است.

به هر حال بیشترین مبلغ درآمد نیمار از دستمزد وی حاصل نمی‌شود، بلکه از طریق یازده اسپانسر وی (از جمله یونیلور، ردبول، پاناسونیک، نایک و بانکو سانتاندر) به دست می‌آید که هرکدام حدود ۱٫۱ میلیون یورو در سال به وی پرداخت می‌کنند.

در صدر این مبالغ، ۲۰۰ هزار یورو وجود دارد که این بازیکن در ازای هر حضور در رسانه‌ها از اسپانسرها و عواید حاصل از فروش محصولات تحت برند نیمار به دست می‌آورد که سال گذشته به بیش از ۱٫۵ میلیون یورو رسید.

- جام کنفدراسیون ها 2013 برزیل

نیمار در جام کنفدراسیون ها که در کشور برزیل برگزار شد توانست به همراه تیمش در این دوره از مسابقات با پیروزی شیرین مقابل تیم ملی اسپانیا با نتیجه 3-0 به عنوان قهرمانی این دوره از رقابتها را بدست بیاورد . نیمار در این جام با به ثمر رساندن 4 گل جایزه بهترین بازیکن جام کنفدراسیون ها نیز لقب گرفت.

سوابق باشگاهی :

از 2009 تا کنون 199 بازی و 121 گل

نیمار در تیم های ملی پایه برزیل اعم از زیر 17 سال ( سه بازی یک گل ) زیر 20 سال ( 7 بازی و 9 گل ) و زیر 23 سال ( 7 بازی و 4 گل ) حضور یافته است.

افتخارات فردی :

باشگاهی

مرد سال 2011 آمریکای جنوبی

مدال نقره المپیک لندن

سه قهرمانی جام پائولیستا ( قهرمانی ایالت سائوپائولو )

قهرمان جام حذفی برزیل 2010

قهرمان جام لیبرتادورس 2011

قهرمان سوپر جام آمریکای جنوبی 2012

قهرمان نوجوانان آمریکای جنوبی 2011

جایزه پوشکاش ( بهترین گل جهان ) 2011

تیم ملی

جایزه بهترن بازیکن بازیکن جام کنفدراسیون ها 2013 برزیل

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)