رپورتاژ خبری : بیوگرافی عادل غلامی

 

بیوگرافی عادل غلامی + تصاویر عادل غلامی (والیبالیست(

زادروز :۲۰  بهمن ۱۳۶۴

زادگاه : آمل

قد : ۱۹۶

پُست : دفاع وسط / سرعتی زن

وضعیت تاهل : متاهل

عادل غلامی (زاده ۲۰ بهمن ۱۳۶۴ در آمل) بازیکن والیبال اهل ایران عضو تیم ملی والیبال ایران است.

عادل غلامی والیبال را از سال 79 از آموزشگاه‌های شهرش آغاز کرد. سال بعد همراه تیم آبفا آمل در سوپرلیگ، شرکت کرد و رسماً وارد دنیای والیبال شد. او سپس به تیم نارنجستان نور پیوست و در سال‌های بعد تیم‌های صنام، پیکان تهران، پگاه ارومیه، سایپا و کاله را همراهی کرد و در پگاه و سایپا بازی های قابل توجه ای به نمایش گذاشت.

عادل غلامی از رده نوجوانان، همراه تیم ملی بود و تا سال ۹۰ در تیم ملی ایران حضور داشت اما به خاطر دلایلی نا مشخص از تیم ملی کنار گذاشته شد. عادل غلامی با بازی‌های قدرتمندانه خود خولیو ولاسکو را مجبور به دعوت مجدد او به تیم ملی نمود. عادل غلامی در بازی‌های لیگ جهانی از ستارگان بی‌چون‌وچرای تیم ملی ایران بود و عملکرد قابل قبولی در مسابقات قهرمانی آسیا و جام بزرگ قهرمانان جهان داشت. جدیدترین اخبار مربوط به استقلال را در آبشار 24 بخوانید.

 

عادل غلامی از عوامل قهرمانی کاله در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ در لیگ برتر بود. غلامی پس از پس از پنج سال حضور در کاله و نایب قهرمانی در فصل ۹۳۱۳۹۲، به میزان پیوست؛ و بعد به عضویت تیم بانک سرمایه درآمد.

سال بعد همراه تیم آبفا آمل در سوپرلیگ، شرکت کرد و رسماً وارد دنیای والیبال شد. او سپس به تیم نارنجستان نور پیوست و در سال‌های بعد تیم‌های صنام، پیکان تهران، پگاه ارومیه، سایپا و کاله را همراهی کرد و در پگاه و سایپا بازی‌های قابل توجه‌ای به نمایش گذاشت. غلامی از رده نوجوانان، تیم ملی را همراهی می‌کرد و تا سال ۹۰ در تیم ملی ایران حضور داشت اما به دلیل بی احترامی و فحاشی به مربی و تماشاگران در بازی از تیم ملی کنار گذاشته شد. عادل غلامی با بازی‌های منسجمولاسکو را مجبور به دعوت او به تیم ملی کرد، دل غلامی در بازی‌های لیگ جهانی ۲۰۱۳ از ستارگان تیم ملی ایران بود و عملکرد خوبی در مسابقات قهرمانی آسیا و جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ داشت. عادل غلامی از ارکان قهرمانی کاله در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ در لیگ برتر بود. غلامی پس از پس از پنج سال حضور در کاله و نایب قهرمانی در فصل ۹۳۱۳۹۲، به میزان پیوست؛ و بعد به عضویت تیم بانک سرمایه درآمد. در طی سه سال حضورش در این تیم سه قهرمانی پیاپی در سوپرلیگ والیبال ایران بدست آورد . غلامی پس از ۵ سال حضور درخشان در تیم ملی والیبال ، پس از یک مشاجره و درگیری لفظی با محمد موسوی و ترک جلسه تمرینی از تیم ملی خط خورد و مسعود غلامی جانشین وی شد . عملکرد ضعیف مسعود غلامی نیز‌ موجب خط خوردنش از ترکیب تیم ملی و جایگزی علی شفیعی شد. برای آگاهی از تازه ترین اخبار استقلال به آبشار 24 سر بزنید.

افتخارات ورزشی عادل غلامی

ملی

- مدال طلا قهرمانی والیبال مردان آسیا ۲۰۱۳

- مدال نقره قهرمانی والیبال مردان آسیا ۲۰۰۹

- مدال نقره بازی های آسیایی ۲۰۱۰

باشگاهی

-نایب قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۲ با کاله

- قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۱ با کاله

- قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۰ با کاله

- قهرمانی باشگاه های آسیا ۲۰۱۳ با کاله

- سومی باشگاه های آسیا ۲۰۱۲ با کاله

- دو سومی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ با کاله

فردی

-بهترین مدافع روی تور بازی های آسیایی ۲۰۰۸

- بهترین مدافع روی تور باشگاه های آسیا ۲۰۱۲

همسرش«سمیرا نایبی»

دوست داشتی مثل سعید معروف در یکی از تیم‌های اروپایی بازی می‌کردی؟

هر ورزشکاری دوست دارد در بهترین باشگاه‌های اروپایی بازی کند و بهترین مبلغ را هم بگیرد. اما به این قضیه باید عقلانی نگاه کرد. سعید جزو نخبه‌های ورزش ما است. اگر سعید الان دارد در روسیه بازی می‌کند حقش است. او یکی از ستاره‌های والیبال دنیاست و باید در همان جا بازی کند. من هم خودم دوست دارم لژیونر شوم نه تنها خودم بلکه همه بچه‌ها این را دوست دارند.

تازه ترین اخبار استقلال را در آبشار 24 بخوانید.

 

تا الان پیشنهادی داشته‌ای؟

من یک بار از لهستان پیشنهاد داشتم که آن را رد کردم. برای من اولویت مالی همیشه در رده‌های پایینی قرار دارد اما شرایط لهستان طوری نبود که من بتوانم در این کشور بمانم. در این کشور همه قد بلند هستند و فیزیکی بازی می‌کنند. این دلیل اصلی برای رد پیشنهاد لهستانی‌ها بود.

می‌خواهیم کمی به عقب برگردیم. عادل غلامی چطور شد که به سمت والیبال آمد و تا تیم ملی رسید؟

من ذاتا به والیبال علاقمند بودم. در محله ما خیلی‌ها والیبال بازی می‌کردند. من بازی آن‌ها را نگاه می‌کردم. از همان بچگی تکنیک‌های والیبال را به خوبی درک می‌کردم. والیبال مثل فوتبال نیست که هر آدمی بتواند به راحتی آن را بازی کند. من والیبال را بازی م کردم تا اینکه در دوران راهنمایی معلم ورزش ما آقای مسلم یحیی پور مشاوره خوبی به من داد. جالب اینجاست که ظرف شش ماه به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدم

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)