آوای ترمه-مزیت های تبلیغات محیطی-یشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید

 

 

فروش محصولات و شناخته شدن  برند  هدف صاحب مشاغل است. یکی از ملزومات رسیدن به این هدف، استفاده از تبلیغات است. در دنیا و بخصوص در ایران به سبب مزیت های تبلیغات محیطی | اجاره بیلبورد در کرج که برای فروشنده یا تولید کننده دارد، این نوع از تبلیغات بسیار رایج و به صرفه ترین آن ها می باشد.

 

تبلیغات بیلبوردی بیشتر برای برند شدن می باشد

 

ابتدا بیایید بدانیم تبلیغات محیطی چیست سپس برویم سراغ این که مزیت های تبلیغات محیطی چه بوده است که به صرفه ترین نوع تبلیغات می باشد.

 

بیلبورد در کرج

 

تبلیغات محیطی قدیمی ترین نوع تبلیغات

تبلیغات محیطی به تبلیغاتی گفته می شود که در محیط خارج از خانه دیده می شود. این نوع از تبلیغات سابقه ای طولانی دارد و می توان جزو اولین نوع تبلیغات دانست. در واقع سابقه ی این تبلیغات حتی به قبل از اختراع ماشین چاپ بر میگردد. البته شاید در آن دوره هدف این تبلیغات چیزی غیر از فروش بود. مثلا برای پیدا کردن یک مجرم.

 

اما سازوکار همان سازوکاری است که در تبلیغات محیطی استفاده می شود. یعنی اعلان به صورت عمومی و در جایی که در دید همه مردم باشد نصب می شود. از آن موقع تا کنون همین سازکار به شکل گسترده تر در دنیا و ایران انجام میگیرد. یکی از علل گسترش تبلیغات محیطی، به وجود آمدن صنعت چاپ بوده است. این ویژگی به تبلیغات محیطی قدرت تکثیر شدن در جای جای محیط را داد. یکی دیگر از عوامل گسترش تبلیغات محیطی به وجود آمدن طراحی و گرافیک است. این باعث شد تبلیغات از نوشته خالی تبدیل شود به موجودی زنده که با ما سخن می گوید و بسیار جذاب است. بنابراین در تبلیغات محیطی رقابت اصلی در دو چیز است. خلاقیت و بیشتر دیده شدن. اما امروزه بیشتر هدف اصلی استفاده از این نوع تبلیغات و در واقع یکی از مهم ترین مزیت های تبلیغات محیطی، یادآوری برند یا محصول برای مردم و مشتری ها می باشد. این مزیت کمتر در انواع دیگر تبلیغات دیده میشود.

 

مزیت های تبلیغات محیطی

همانطور که در بالا گفته شد یکی از بزرگترین مزیت های تبلیغات محیطی که کمتر در نوع دیگر تبلیغات دیده می شود، توانایی یادآوری یک برند یا محصول به گروه هدف یا مشتریان است. این مزیت در انواع تبلیغات محیطی می توان دید. اما این تنهاترین مزیت های تبلیغات محیطی نمی باشد. یکی دیگر این مزیت های تبلیغات محیطی این است که گروه هدف یا همان مردم نمی توانند تبلیغات محیطی را ندید بگیرند. در کلام بهتر یکی دیگر از مزیت های تبلیغات محیطی همیشه دیده شدن است. یعنی مردم وقتی از خانه خارج می شوند و در محیط قرار می گیرند ناخواسته با انواع تبلیغات محیطی مثل بنرها، بیلبوردها و سایر انواع تبلیغات محیطی روبرو می شوند و آنها را می بیند. اما این دیده شدن کافی نیست. باید بتوان مشتری ها را جذب کرد. باید بتوان علاوه بر دید مردم، ذهن آن ها را هم به سمت تبلیغات محیطی انجام شده، جذب کرد. اینجاست که خلاقیت در طراحی و کثرت در دیده شدن می تواند راهگشا باشد. اما وقتی خلاقیت و کثرت تبلیغات موثرتر واقع می شود که بتوانیم بهترین نوع از تبلیغات محیطی که وابسته به نوع نیاز سفارش دهنده تبلیغات دارد انتخاب کنیم. همه این شرایط باعث می شود که آن مزیت های تبلیغات محیطی که گفته شد بهتر پیاده شود. البته شرایط دیگری نیز وجود دارد که از حوصله ی این بحث خارج است.

برای جمع بندی این بحث بهتر است موارد کلی مزیت های تبلیغات محیطی را تیتر وار بیان کنیم :

 

 

وب سایت : آوای ترمه مجری تخصصی تبلیغات محیطی اتوبان کرج تهران قزوین 

 

 

همیشه دیده می شوید.

 

همانطور که گفته شد ویژگی اصلی این نوع تبلیغات این است که نمی شود دیده نشود. اما شاید سوال پیش بیاید چطور در سایر روش های تبلیغات این اتفاق نمی افتد. یک مثال ساده می تواند این ابهام را برطرف کند. مثلا در تبلیغات تلویزیونی شما می توانید زمانی که برنامه تبلیغات شروع شد، شبکه را عوض کنید. بنابراین شما حق انتخاب دارید. اما در ندیدن تبلیغات محیطی حق انتخابی ندارید.

در لحظه، همه جا هستید.

امکان مکرر دیده شدن یکی از بزرگترین مزیت های تبلیغات محیطی می باشد. این ویژگی وابسته به تعداد کثرت تبلیغات محیطی دارد. می توان این کثرت را در انواع تبلیغات محیطی نیز پیاده کرد. یعنی یک محصول یا برند می تواند با استفاده از انواع تبلیغات محیطی خود را همیشه در همه جا در دید مشتری نگه دارد.

مشتری را خودتان انتخاب می کنید

از آنجایی که انتخاب مکان تبلیغات محیطی در دستان سفارش دهنده آن است. می تواند با شناسایی گروه هدف خود، دقیقا جاهایی که بیشترین حضور آن گروه است. تبلیغات خود را پیاده کند. این یعنی تبلیغات هدفمند.

 

انواع تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی را میتوان از دو جنبه دسته بندی کرد. جنبه اول محل نصب آن هاست. و جنبه دوم نوع نمایش تبلیغات محیطی است. شناخت انواع تبلیغات محیطی در انتخاب بهترین نوع تبلیغات محیطی لازم است که این در میزان دیده شدن، میزان جذب کردن مشتری و در نتیجه در میزان فروش یا معرفی برند تاثیر مستقیم و بالایی دارد.

انواع تبلیغات محیطی از دید محل نصب آن ها

 

 

1- تبلیغات خارجی

این نوع از تبلیغات محیطی همانطور که از اسمش پیداست در محیطی آزاد نصب میشوند. مانند بیلبورد ها، تابلوهای بالای مغازه و ...

 

2- تبلیغات داخلی

 

آن دسته از تبلیغات محیطی است که در داخل ساختمان ها و محیط های سرپوشیده نصب میشود. مانند تابلوهای تبلیغاتی در فرودگاه ها ، سینماها و ...

انواع تبلیغات محیطی از دید نوع نمایش آن ها

این نوع از دسته بندی بسیار گسترده است. علت آن خلاقیت در تبلیغات و شهوت دیده شدن مکرر صاحبان مشاغل است. آن قدر عطش دیده شدن افزایش یافته که از کوچکترین جای خالی تا بزرگترین آن ها برای تبلیغات استفاده می کنند. مثلا از روی جعبه کبریت بگیرید تا روی ماشین های حمل و نقل عمومی. از بیلبوردهای غول پیکر کنار اتوبان ها تا پیراهن بازیکنان فوتبال، هرجا که چشمتان را بچرخانید خواهید دید که یک تبلیغ محیطی دارد به شما چشمک می زند.بنابراین زیاد توقع نداشته باشید بتوانیم همه آن ها را بیابیم و دسته بندی کنیم.

 

چیزی که بسیار مهم است این است که در همه جا می توان تبلیغات محیطی داشت. این یکی از بزرگ ترین دلایلی است که باعث شده تبلیغات محیطی همچنان از سالیان دور نه تنها به قوت خود باقی بماند، بلکه یک عامل ضروری برای موفقیت یک برند باشد.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)