کمپین تبلیغاتی

آیا با کمپین تبلیغاتی و عملکردهای آن برای موفقیت یک محصول آشنا هستید؟ در ادامه شما را با مفهوم کمپین تبلیغاتی، برنامه ریزی و عملکرد کمپین تبلیغاتی مجموعه ی کارناوب آشنا میسازیم.

فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه و یا تولید کننده ی چندین محصول هستید، محصولات شما کیفیت بالایی دارند ولی این مسئله تا زمانی که نتوانید محصولاتتان را به مشتریان معرفی کنید برای شما هیچ سودی ندارد. تنها راهی که میتوانید با استفاده از آن محصولاتتان را به مشتریانتان معرفی کنید تبلیغات است، با تبلیغات میتوانید محصول و ویژگی های آن را به مشتری معرفی کنید و بعد از دیده شدن محصول توسط مشتری و استقبال او از محصول شما، ویژگی با کیفیت بودن محصول شما به چشم می آید و برای شما سود دارد. بنابراین همیشه قبل از تولید هر محصولی به فکر تبلیغ آن باشید و بودجه ای را برای آن اختصاص دهید.

کمپین هایی وجود دارند که میتوانند با بازارسنجی محصولات و خدمات شما، به شما در مسیر معرفی و تبلیغ محصولتان کمک کنند، این نوع کمپین ها، کمپین های تبلیغاتی هستند.

 

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین از نظر لغوی به معنای مبارزه است اما در بازاریابی به معنای مجموعه فعالیتهایی است که طبق برنامه های مستقل اما هماهنگ زیر نظر گروهی از بازاریابها با اهداف تاثیرگذاری در نگرش مشتریان نسبت به یک کالا و خدمات صورت می گیرد. که تمامی این فعالیتها از طریق ابزارهای ارتباطی و رسانه های تاثیرگذار و با ارسال پیام های مکرر برای مشتریان انجام میشود.


مطلب مرتبط :

کمپین تبلیغاتی و نکاتی برای داشتن یک کمپین تبلیغاتی موفق


کمپین تبلیغاتی مجموعه ی کارناوب به عنوان یکی از مشاورین تبلیغات، با رعایت استانداردها و اصول تبلیغاتی میتواند به شما در معرفی برند و محصولاتتان براساس برنامه ای زمان بندی شده کمک کند، در ادامه با ما باشید تا با عملکرد و برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی مجموعه ی کارناوب آشنا شوید.

 

عملکرد و برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی مجموعه ی کارناوب :

 

 1. بودجه بندی تبلیغاتی

اجرای یک برنامه تبلیغاتی نیازمند صرف هزینه است، در این مرحله مجموعه ی کارناوب به پرسش های مشتری که قصد صرف هزینه برای تبلیغ و معرفی محصول خود را دارد مانند: چرا شما باید همچین هزینه ای را صرف تبلیغات کنید؟ آیا هزینه ای که می کنید ارزشمند است؟ و در نهایت با صرف این هزینه چه چیزی نصیب شما میشود؟ پاسخ می دهد. و بخش مدیریت مالی مجموعه، متناسب با هزینه ای که باید صرف تبلیغات، بازاریابی و  فعالیتهای رسانه ای شود بودجه ای را در نظر می گیرد که این بودجه بین قسمت های گفته شده تقسیم میشود.

 1. تعیین راهکارهای ارتباط موثر با مخاطب

یک مکالمه کوتاه با مشتری میتواند ارتباط بین شما را شکل دهد و برعکس، میتواند ارتباط بین شما را نابود سازد. تعاملات و پشتیبانی شرکت، برای مشتریان بسیار مهم است چون مهم ترین دلیلی که مشتری ها به ارتباط خود با شرکتها و یا فروشگاه ها پایان می دهند و دیگر از آنها خرید نمی کنند بی تفاوتی آنهاست.

در این مرحله مجوعه ی کارناوب متناسب با محصول و خدماتی که ارائه می دهید و با تخمین زدن بازه ی سنی مشتریانتان تکنیکهایی را برای ارتباط موثر با هر بازه ی سنی از مشتریان را تعیین می کند چرا که ارتباط با بازه های سنی مختلف از مشتریان متفاوت است.

 1. اجرای راهکارهای ارتباط موثر با مخاطب، تعیین شده در مرحله قبل

در این مرحله تکنیکهای ارتباط موثر با مشتری مانند : ارتباط پایه ای و ماندگار، ارتباط حرفه ای و ارتباط ذهنی که در مرحله ی قبل تعیین شد توسط مجموعه ی کارناوب برای مشتریان شما به مرحله ی اجرا میرسد.

 1. بازارسنجی محصولات و خدمات

در این مرحله مجموعه ی کارناوب به بازارسنجی محصولات و خدمات مجموعه، فروشگاه و یا سازمان شما می پردازد. اما منظور از بازارسنجی چیست؟ و مجموعه ی کارناوب در این مرحله چه کارهایی را انجام می دهد؟

منظور از بازارسنجی بررسی میزان درآمد شما از فروش محصولات مختلف در زمان گذشته و زمان حال است ، که مجموعه ی کارناوب بعد از  بررسی میزان درآمد شما از فروش محصولات مختلف در زمان گذشته و حال میتواند میزان فروش شما از آن محصولات را در آینده تخمین بزند.

یکی دیگر از اهداف بازارسنجی که توسط مجموعه ی کارناوب هم مورد استفاده قرار می گیرد، مشخص کردن طول عمر محصولات شماست، هر محصولی در بازار تا زمانی خریدار دارد پس بهتر است با مشاوره ای که توسط این مجموعه به شما داده میشود از پایان عمر محصولات خود مطلع باشید تا هم زمان به فکر تولید محصولات جدید هم باشید.

 1. هدف گذاری تبلیغاتی

میتوان گفت که هدف گذاری تبلیغاتی، یکی از مهم ترین گام ها در برنامه ریزی یک کمپین تبلیغاتی می باشد، چون تمامی ورودی ها، فرایندها و خروجی های یک کمپین تبلیغاتی به هدف گذاری آن بستگی دارد.

در این قسمت مجموعه ی کارناوب هدف گذاری تبلیغاتی را به دو دسته کوتاه مدت و  بلند مدت تقسیم می کند و براساس آنها پیش میرود.

اما منظور از هدف گذاری تبلیغاتی بلند مدت و کوتاه مدت چیست ؟

هدف گذاری تبلیغاتی بلند مدت مانند، دستیابی به مخاطبان بیشتر است و هدف گذاری تبلیغاتی کوتاه مدت مانند، فروش بیشتر برای دوره های کوتاه مدت است.

 1. تعریف روش های تبلیغاتی موثر برای محصولات مختلف

در این مرحله مجموعه کارناوب روش های تبلیغاتی مانند: تبلیغات بنری، تبلیغات متنی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تیزرهای تبلیغاتی، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات رسانه ای، تبلیغات کلیکی و ... را متناسب با هر محصول تعیین می کند.


مطالب مرتبط :

تبلیغات کلیکی یا مستقیم؟

تبلیغات کلیکی

ایمیل مارکتینگ، ابزاری مناسب برای تبلیغ کسب و کارتان


 1. طراحی روش های تبلیغاتی تعریف شده در مرحله ی قبل

در این بخش، روش هایی که برای تبلیغ محصولات مختلف در مرحله ی قبل توسط مجموعه ی کارناوب تعیین شد طراحی و اجرا میشوند.

 1. هدف گذاری بازاریابی

تیراندازی را تصور کنید که قبل از اینکه کمانش را بکشد هدف خود را ببیند، در این مرحله مجموعه ی کارناوب با هدف گذاری بازاریابی در بازه ی چند ساله که به بازه های کوچک تری شکسته میشود و ریز کردن مراحل این دید را برای شما فراهم می کند.

 1. تعریف روش های  بازاریابی

در این بخش، انواع روش های بازاریابی مانند: بازاریابی زنجیره ای، بازاریابی الکترونیکی و ...  باتوجه به محصولات مختلف تعیین میشوند.


مطلب مرتبط :

بازاریابی زنجیره ای


 1. طراحی روش های بازاریابی تعریف شده در مرحله قبل

روش های تعیین شده در بازاریابی محصولات در مرحله قبل به مرحله ی طراحی و اجرا میرسند.

 1. برنامه ریزی های رسانه ای

براساس صحبتهای صورت گرفته در مرحله ی 6 که تعیین روش های تبلیغاتی بود درصورت موافقت مشتری با تبلیغات رسانه ای در این مرحله به برنامه ریزی در رابطه با آن پرداخته میشود که برای مثال از چه رسانه هایی برای تبلیغ استفاده شود و این تبلیغ در چه دوره های زمانی برگذار شود و تا چه زمانی ادامه یابد.

 1. اجرای برنامه ریزی های رسانه ای تعیین شده در مرحله قبل

در این مرحله تمام برنامه ریزی های صورت گرفته درمورد تبلیغات رسانه ای در مرحله قبل اجرا میشود.

 1. نظارت بر فعالیت های درحال اجرای کمپین

تیم نظارت بر اجرای مراحل تبلیغات در کمپین تبلیغاتی کارناوب علاوه بر اینکه از آغاز تا پایان مراحل تبلیغاتی بر اجرا و چگونگی روند آنها نظارت دارد و به بررسی آنها می پردازد در این مرحله نیز از آغاز مراحل برنامه ریزی شده تا این بخش به بررسی مجدد و جمع بندی روند کارها می پردازد.

 1. تعیین میزان تاثیرگذاری تبلیغات، بازاریابی و فعالیتهای رسانه ای براساس نتایج آماری دقیق

تیم نظارت بر اجرای مراحل تبلیغاتی در کمپین تبلیغاتی مجموعه ی کارناوب، با بررسی و نظارت دقیقی که از ابتدا به خصوص در مرحله ی قبل به خرج می دهد در این بخش طبق نتایج آماری از اجرای تمامی روش های تبلیغاتی و بازاریابی تعیین شده در مراحل قبلی، به میزان تاثیرگذاری هر یک از آنها و هزینه ی صرف شده بابت آنها می پردازد.

 1. بهینه کردن تبلیغات، بازاریابی و فعالیتهای رسانه ای براساس تعیین میزان تاثیرگذاری آنها در مرحله قبل

با بدست آوردن نتایج آماری دقیق از میزان تاثیرگذاری هر یک از روش های تبلیغات و بازاریابی انجام شده در مرحله ی قبل و مشخص شدن این مسئله که هر یک از روش های تبلیغاتی، بازاریابی و رسانه ای با توجه به میزان هزینه ای که صرف آنها شده است چقدر بر روی مخاطبان تاثیر مثبت داشته اند،  تیم نظارت بر اجرای مراحل تبلیغات کارناوب به بهینه کردن تبلیغات و فعالیتهای رسانه ای می پردازد و زمان و هزینه ی بیشتری را بر روی روش های تبلیغاتی و بازاریابی که تاثیر بیشتری بر روی مخاطب داشته اند را  می گذارد.

 

کمپین تبلیغاتی کارناوب با برنامه ریزی دقیق در بازه های زمانی مناسب به شناخته شدن برند و محصولات شما کمک خواهد کرد درصورت معرفی هرچه بهتر برند و محصولاتتان با صرف هزینه ای مناسب در کمپین تبلیغاتی کارناوب با ما تماس بگیرید. 

به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


 • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


forever1978

(0%)


برگ سبز

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)