طراحی سایت شبیه دیجی کالا

طراح سایت دیجی کالا کیست؟ چگونه و طی چه مراحلی می شد طراحی سایت شبیه دی جی کالا را انجام داد؟ چه نکاتی در طراحی digikala.com به کار رفته است؟آیا اکنون با وجود دیجی کالا ، جا برای سایتی دیگر هست.

طراحی سایت دیجی کالا و هزینه های طراحی سایت شبیه به digikala.com؟

طراح سایت دیجی کالا کیست؟ چگونه و طی چه مراحلی می شد طراحی سایت شبیه دی جی کالا را انجام داد؟ چه نکاتی در طراحی digikala.com  به کار رفته است؟آیا اکنون با وجود دیجی کالا ، جا برای سایتی دیگر هست.

طراح فروشگاه اینترنتی دیجی کالا، چه کسی است؟ اینهمه دقت و ظرافت توسط چه تیم طراحی وب در کشور انجام گرفته؟ اگر من هم بخواهم طراحی سایت شبیه دیجی کالا سفارش دهم تا صاحب یک سایت فروشگاهی قدرتمند شبیه دیجی کالا شوم چه باید بکنم؟

اینها سوالات زیادی است که معمولا مشتریان از ما می پرسند. جالب است بدانید که سابقه چندین ساله ما در زمینه طراحی وب نشان می دهد که این، یکی از پر تکرارترین سوالاتی است که برای مشتریان مطرح است که بهترین و معتبرترین سایت در عرصه کاری خود را ملاک قرار می دهند و بر اساس آن به دنبال تیم طراح وب، یا شرکت طراح سایت می گردند.
.

طراح وب سایت digikala.com کیست؟

اما برگردیم به پاسخ سوال شما! سایت فروشگاهی دیجی کالا توسط تیم داخلی طراحی گردیده و این تیم در دفتر خود دیجی کالا مستقر هستند. البته نگران نشوید. اینطور نیست که دیگر نمی توانید سایتی شبیه به دیجی کالا طراحی نمایید و از داشتن یک فروشگاه اینترنتی مانند دیجی کالا محروم شده اید.

البته بدیهی است که حضور یک تیم توسعه و برنامه نویسی داخلی که زیر دست مدیران شرکت فعالیت می کنند و دائما بر اساس نیازهای بازار و درخواست مشتریان فروشگاه و سیاست های مدیران شرکت، نسبت به برنامه نویسی و اعمال تغییرات در فروشگاه لوازم الکترونیکی و کامپیوتر دیجی کالا اقدام می نمایند، دست شما را بازتر گذاشته و موفقیت شما را نزدیکتر می کند تا ارجاع پروژه طراحی فروشگاه اینترنتی به یک شرکت طراح سایت!

اما مسئله اینجاست که استخدام و به کارگیری یک تیم حرفه ای فنی که حداقل باید شامل تخصص های زیر باشد، کاری هم زمانبر و هم هزینه بر می باشد. به این معنا که علاوه بر صرف زمان زیاد برای به کارگیری نیروهایی که تخصص لازم برای به وجود آوردن چنین پروژه های قدرتمندی را دارند با عنایت به اینکه معمولا افراد مجرب هم اکنون در شرکت های برنامه نویسی وب با حقوق بالا استخدام هستند و متقاعد کردن ایشان به خروج از محل کار فعلی و پس از آن مدیریت ایشان کار بسیار دشواری است. چرا که تیم های تخصصی معمولا نیاز به مدیرانی متخصص دارند که مشکلات ایشان را درک کرده و راهکارهای فنی لازم را در اختیار ایشان قرار دهند

 

·         برنامه نویسان سمت سرور مانند دات نت کار یا پی اچ پی کار

·         برنامه نویس سمت کلاینت، مانند جاوا اسکریپت و جی کوئری و بوت استرپ

·         گرافیست حرفه ای وب، آشنا با مفاهیم جدید طراحی سایت شبیه به طراحی ریسپانسیو

·         متخصص وبمستری و ورود داده در سایت

·         متخصص امنیت

·         متخصص شبکه و سرور در زمینه سیستم عامل ویندوز یا لینوکس

·         مدیر پروژه نرم افزاری

·          

از این گذشته پس از جذب این تیم مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا پروژه مورد نظرتان را برنامه نویسی، پیاده سازی، امن سازی و تست و خطایابی نموده و نسخه اولیه را به شکل پایلوت بر روی وب قرار دهند. تازه به اینها هزینه های سرور و غیره را نیز بیافزایید.

بگذارید یک واقعیت را صادقانه با شما در میان بگذارم. حقیقتی که کمتر شرکت طراح وبی به شما می گوید. اگر بنا بود که با پانصد هزارتومان صاحب سایت پر درآمدی شبیه دیجی کالا شوید، هر دانشجویی با چند ماه پول تو جیبی خود صاحب دیجی کالا می شد!


 

چرا ریسک کنید؟

اما آیا فکر نمی کنید که این یک ریسک بزرگ است که برای پروژه ای که هنوز از موفقیت آن صد در صد مطمئن نشده اید، تا این اندازه هزینه کنید؟
پاسخ به این سوال واضح است. نردبان موفقیت را پله پله باید طی کرد. ابتدا بهتر است که با یکی از شرکت های طراحی سایت خوشنام در کشور همکاری تان را آغاز نمایید و پروژه طراحی سایت فروشگاهی شبیه دیجی کالا را به ایشان ارجاع دهید و طی مدت کوتاهی با هزینه ای بسیار کمتر صاحب یک فروشگاه اینترنتی شوید. سپس تجربیات خود را بر این بستر کامل کرده و از سلایق و نیازهای مشتریان آگاه شوید و با روند مدیریت یک فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا آشنا شوید و پس از کسب موفقیت های نسبی، جذب مشتریان، پیمودن بخشی از راه طولانی برند سازی اینترنتی و اطمینان از کسب موفقیت های بیشتر، اقدام به گردآوری تیم های تخصصی طراحی وب نمایید و سایتی فروشگاهی را طراحی نمایید که حتی با ایده های پخته و آزموده شما، بیتواند علاوه بر اینکه شبیه دیجی کالا طراحی می شود، تمایزات و برتری هایی هم داشته باشد.

فریب نخورید!

بگذارید یک واقعیت را صادقانه با شما در میان بگذارم. حقیقتی که کمتر شرکت طراح وبی به شما می گوید.
اگر بنا بود که با پانصد هزارتومان صاحب سایت پر درآمدی شبیه دیجی کالا شوید، فکر می کنم هر دانشجوی رشته کامپیوتری با چند ماه پس انداز کردند پول تو جیبی خود یک سایت قدرتمند فروشگاهی مثل دیجی کالا خریداری می کردند و از آن کسب درآمد می کردند! اما واقعیت این است که چندی پیش، یک شرکت از آفریقای جنوبی، سایت دیجی کالا را بالغ بر پنجاه میلیارد تومان قیمت گذاری کرد! البته بدیهی است که عمده این مبلغ به دلیل برند خوشنام و معتبر آن است. اما بدون شک قدرت فنی و صرف هزینه های زیاد برای رسیدن به این قدرت فنی وب نیز در شکل گیری برند دیجی کالا تاثیر به سزایی داشته و اصلا نمی توان از آن چشم پوشید!

بنابراین باید برای طراحی سایت فروش اینترنتی شبیه دیجی کالا، با یک شرکت طراح سایت های فروشگاهی معتبر با یک نرم افزار کارآمد و امتحان پس داده مانند نرم افزار فروشگاه مجازی داده ورزان کار خود را شروع کرده و پس از چند سال، به سراغ استخدام تیم داخلی بروید. در این راه درست است که هزینه های بیشتری نسبت به شرکت های طراح وب کوچک و نرم افزارهای ضعیف می کنید، اما حداقل به نتیجه آن امیدوار خواهید بود.

اساس همیشه از خود بپرسید که اگر بناست نتیجه ای از اقدامم در وب و اینترنت نگیرم، چرا هزینه کنم؟ حتی اگر ششصد هزار تومان باشد؟! بد نیست که هر از گاهی به سایت هایی بزنید که دامنه های منقضی شده امروز را منتشر می کنند! آنگاه متوجه خواهید شد که چه افکار و ایده هایی نابی، عمدتا به این دلیل که پایه گذاری صحیحی نداشته و در اجرای آن سهل انگاری شده، به فراموشی سپرده شده اند. بر همین اساس نیز مدیر آمازون می گوید اجرای ایده از خود آن مهمتر است!
اما دوست دارم حالا که بحث مان گل انداخته، به شما چیز دیگری را نیز یادآوری کنم و آنهم اینکه چه ظرایف و نکاتی در طراحی سایتی شبیه به دیجی کالا رعایت شده. هنوز هم مرا همراهی کنید تا بخشی از این نکات را با هم بررسی نماییم :

دسته بندی حرفه ای فروشگاه اینترنتی :

در سایت دیجی کالا دسته بندی فروشگاه به شکلی حرفه ای صورت پذیرفته، مثلا در گوشی های موبایل، علاوه بر دسته بندی بر اساس برندهای مختلف از قبیل سامسونگ، سونی و غیره، یک دسته بندی کلی هم بر اساس سیستم عامل ارائه می کند که شامل سیستم عالمل هایی از قبیل اندروزید، ویندوز و IOS می باشد.

همین دسته بندی در بخش تبلت، علاوه بر موارد فوق، سبقه بندی بر اساس سایز و دسته بندی انواع تبلت کتابخوان را هم در بر دارد. این به مشتریان کمک می کند تا به راحتی به کالا مورد نظر خود دست یابند.
حتی وقتی روی منوی دسته بندی ها می روید، می بینید که با یک پس زمینه نسبتا شفاف نمایش می یابد و اشکال و کالاهای زیر آن دیده می شوند، اما نه به قدری که مزاحم مشاهده اسامی دسته ها شوند!
فاصله بین دسته های اصلی، دقیقا یکسان بوده و هر یک با یک آیکون مشخص شده اند که کاربر را به راحتی به یخش مربوطه هدایت می کند. ضمنا وقتی که ماوس را روی یکی از دسته ها حرکت می دهید، در منویی که باز می شود یک عکس بزرگتر نمایش می یابد که زیبایی کار را دو چندان کرده و اگر کاربر میز کار خود را ترک کرد و بازگشت با یک نگاه متوجه می شود که روی چه دسته ای رفته بوده.
نکته جالب اینجاست که با توجه به عادت کاربران برای مشاهده دسته های فروشگاه و منوهای سایت فروشگاهی در سمت راست آن، دیجی کالا دقیقا همان منوها را در سمت راست سایت ایجاد نموده با این تفاوت که طریقه باز شدن این منوها، بر خلاف منوهای افقی سایت که به سمت پایین باز می شند،  از سمت راست به چپ و با یک افکت جذاب می باشد.

هدف من از بیان این نکات این است که بدانید یک سایت موفق از هزاران نکته ریز و درشت تشکیل شده که در ظاهر آن فقط می توان ساعت ها سخن گفت. پس چه بهتر که به سراغ تیم یا شرکت طراح سایتی بروید که بتواند این نیازها را تا حدود زیادی برآورده سازد.

به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


 • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
 • M

  mahya

  سلام با سایت ساز آنلاین یوتاب بدون صرف وقت وهزینه اضافی سایت خود را بسازید به صورت فول امکانات و بدون نیاز به دانش برنامه نویسی تنها در یک دقیقه صاحب سایت شوید ...با پشتیبانی نرم افزاری دائمی رایگان ، 100 مگ فضای دائمی رایگان ، امکان اتصال به درگاه بانکی و ده ها امکانات دیگر فقط با پرداخت 298 هزار تومان www.utabweb.net 0 0

 • م

  محسن

  لطفا جهت سفارش سایت فروشگاهی با اینجانب تماس بگیرید. 1 0

  • م

   مهدی جعفری

   سلام. درخصوص طراحی سایت فروشگاهی با شما تماس گرفته خواهد شد. موفق باشید

   1 0

 • م

  مهدی

  درباره ساخت اپلیکیشن و سایت فروشگاهی چندتا سوال داشتم شماره تماس مستقیم میخوام باهاتون تماس بگیرم .. لطفا اگه مقدوره اس‌ام‌اس کنید به شمارم 0 0

 • ع

  علی

  سلام.من یک سایت شبیه دیجی کالا می خواستم. هزینش چقدر برای من درمی آید. 1 0

  • م

   مهدی جعفری

   سلام. درخواست شما در خصوص طراحی سایت فروشگاهی ،اولین فرصت پیگیری و ارسال خواهد شد . 

   1 0

 • م

  محمد احمدی

  سلام من میخوام یه سایت فروشگاه اینترنتی داشته باشم ممنون میشم با من تماس بگیرید تا سفارشمو بدم 09361418256 1 0

  • م

   مهدی جعفری

   سلام، باشما تماس گرفته شد ولی متاسفانه پاسخ گو نبودید ، در صورت داشتن هرگونه سوال با شرکت ، داخلی 304 تماس حاصل فرمایید . 

   0 0

 • ب

  بهرام احمدی

  واقعا .... من خودم طراح سایت هستم ولی خندم میگیره میگن طراحی سایت مثل دیجیکالا 200 هزار تومن .... چندتا از دوستام رفتن گرفتن ، داااااااغون. برن opencart نصب کنن سنگین ترن. 1 0

 • R

  reza

  سلام من ی سایت میخواستم ک فروش روزانه داشته باشم منظورم قسمت پیشنهاد شگفت انگیزیه میخواستم بدونم قیمتش چقدر میشه؟ 0 0

 • ن

  نسرین

  سلام من یک سایت بهتر از دی جی کالا برای امار گیری وفروشگاه زنجیره ای وتبلیغ میخواستم قیمت سایت چند است ؟ 1 0

  • غ

   غزاله شریفی

   با سلام در اسرع وقت با شما تماس می گیریم 0 0

   • م

    مجتبی رحیمی

    سلام. میشه هزینه طراحی سایت برای فروشگاه لوازم خودرو به من بدید . ممنونم 0 0

 • ح

  حجت

  عااااااالی بود ، مثلا پیاده سازی قسمت بازریابی در سایت فروشگاهی خودش یه پروسه ای هست . البته وقتی میگن طراحی سایت شبیه دیجی کالا ، همه ظاهر اونو میگن نه امکاناتش . بازم ممنونم از مطلب خوبتون 2 0

 • م

  مسعود

  سلام. قیمت فروشگاه اینترنتی برای لوازم بهداشتی چقدر میشه؟ 1 0

  • ف

   فرشاد

   سلام. هزینه طراحی سایت رو برای شما ارسال کردند ؟ میشه یه نسخش رو به من هم بدید !؟ farshad.k068@gmail.com 0 0

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها