کمپین تبلیغاتی و نکاتی برای داشتن یک کمپین تبلیغاتی موفق

با ما همراه باشید تا شما را با مفهوم کمپین تبلیغاتی، روش های ایجاد آن و چند کمپین تبلیغاتی فوق العاده موفق آشنا کنیم.

 

هرچه قدر که محصولات یک مجموعه، فروشگاه و شرکت فوق العاده و با کیفیت باشند اما تبلیغاتی برای فروش آنها صورت نگیرد بی فایده است و مهم نیست که چه محصولی و با چه کیفیتی عرضه می کنید. به همین دلیل است که وقتی وارد بازار کار میشوید و سعی دارید کاری را راه اندازی کنید که از طریق آن مشتری کسب کنید علاوه بر داشتن سرمایه ی اولیه باید سرمایه ای هم برای تبلیغات کار و محصولتان کنار بگذارید چرا که بعد از تولید محصول تنها راهی که میتوانید آن را به همه مردم معرفی کنید، تبلیغات است.

درواقع  هدف از راه اندازی کمپین تبلیغاتی معرفی محصولات به مشتری و جذب اوست. اما منظور از کمپین تبلیغاتی چیست و کار آن به چه شکل است؟

کمپین از نظر لغوی به معنای مبارزه است اما در بازاریابی به معنای مجموعه فعالیتهایی است که طبق برنامه های مستقل اما هماهنگ زیر نظر گروهی از بازاریابها با اهداف تاثیرگذاری در نگرش مشتریان نسبت به یک کالا و خدمات صورت می گیرد. که تمامی این فعالیتها از طریق ابزارهای ارتباطی و رسانه های تاثیرگذار و با ارسال پیام های مکرر برای مشتریان انجام میشود.


مطالب مرتبط : تبلیغات کلیکی یا تبلیغات مستقیم


 

نکاتی برای داشتن یک کمپین تبلیغاتی موفق

 

1. مشتری را هدف قرار دهید

هدفتان از کمپین تبلیغاتی جذب مشتری باشد، به طوری که اطمینان داشته باشید که تمامی بازاریابهای شما به صورت مداوم با مشتری ها در تماس هستند و با آنها صحبت می کنند.

 

2. بر موفقیتهای خود تاکید کنید

طرز تفکری که بین بازاریابهای مختلف وجود دارد این است که همیشه  فقط باید از موفقیتها صحبت کرد اما بهتر است در صحبتهای خود با مشتری از شکستهایی هم که داشته اید صحبت کنید حتی میتوانید در لا به لای صحبت هایتان از شکستها و پیروزی های حاصل شده از آن هم صحبت کنید و از این طریق تجربه ی خود را با مشتری درمیان بگذارید چون از این راه میتوانید اعتماد مشتری را به خود جلب کنید، جلب اعتماد مشتری یکی از مهم ترین گام ها در کمپین تبلیغاتی است. بعد از جلب اعتماد مشتری میتوانید به مزایا و ویژگی های محصولاتتان بپردازید و بر آنها تاکید کنید.

 

3. طراحی لوگوی ساده و جذاب

یکی از راه هایی که میتوانید برای همیشه در ذهن مشتری بمانید و تثبیت شوید طراحی لوگویی ساده می باشد، اما چرا ساده؟ چون لوگوی ساده راحت تر در ذهن مشتری می ماند مانند لوگوی مک دونالد که اگر فردی با سرعت بالایی هم در حال عبور از بزرگراهی باشد و این لوگو را ببیند باز هم در ذهنش رستورانهای مک دونالد تداعی میشود. اما چرا؟ چون این لوگو از قبل در ذهن مردم تثبیت شده است.

 

4. هزینه کنید

هر کاری نیاز به هزینه کردن دارد در غیر این صورت به موفقیت نخواهد رسید البته از هرکاری میتوانید پول درآوردید و آن مبلغ را پس انداز کنید ولی کمپین تبلیغاتی به این شکل نیست، در کمپین تبلیغاتی تا جایی که میتوانید باید پول خرج کنید.


مطلب مرتبط : آیا جذابیت جنسی در تبلیغات و بازاریابی موجب افزایش فروش میشود؟


 

5. در مکان مناسب تبلیغ کنید

به مخاطبان خود توجه داشته باشید و آماری از بازه ی سنی و رسانه های مورد علاقه ی آنها بدست آورید، حالا سعی کنید در رسانه هایی که مورد علاقه ی آنهاست تبلیغ کنید نه هر جای دیگری.

 

6. تنوع ایجاد کنید

همه ی تخم مرغ ها را در یک سبد قرار ندهید، یعنی چه؟ لازم نیس کل بودجه ای که دارید را در یکی از راه های تبلیغاتی خرج کنید. میتوانید بودجه ی کمپین را بین راه های متنوع تبلیغات دسته بندی کنید تا ببینید کدام روش بهتر جواب میدهد تا با بودجه ی بعدی بیشتر در آن راه سرمایه گذاری کنید.

 

کمپین های تبلیغاتی موفق

نایکی

نایکی در ابتدا فقط مختص دوندگان بود اما با اهمیتی که تناسب اندام پیدا کرد، نایکی از رقیبانش پیشی گرفت و کمپین تبلیغاتی به نام " فقط انجامش بده " را تاسیس کرد. این جمله، جمله ای بود که بسیار انگیزشی و ماندگار بود و نوعی تحرک را در مشتریان ایجاد می کرد. سرانجام فروش نایکی از 800 میلیون دلار به 9.2 میلیارد دلار رسید.

 

 

مارلبورو

این شرکت از سال 1955 شروع به کار کرد، تبلیغات این شرکت به این شکل بود، " آیا دوست دارید محدویت ها را کنار بگذارید؟ ، آیا دوست دارید فردی آزاد باشید؟ " این تبلیغات یک زندگی ایده آل بود که خیلی ها دوست داشتند آن را تجربه کنند، پس فکر کردن به نیازهای مردم یکی از راه های موفقیت است.

 

 

اپل

شعار " از مک استفاده کن " عملکرد خیره کننده ای داشت، اپل با این شعار توانست سهم خود را در بازار  42 درصد افزایش دهد. این کمپین هرآنچه را که لازم بود مردم درمورد محصولات اپل بدانند به آنها می گفت.

 

 

 

علاوه بر توجه به نکاتی که درمورد کمپین های تبلیغاتی موفق گفته شد، همیشه سعی کنید از مشتریانتان بپرسید که اسم برند شما را از کجا شنیده اند، درواقع این نوعی ارزیابی است که به شما کمک می کند تا بفهمید کدام روش در تبلیغات و یا کدام رسانه توانسته برای شما سودآور باشد که بیشتر بر روی آن تمرکز داشته باشید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)