چند نکته جالب در مورد اینترنت

در این مقاله به بیان چند نکته جالب در مورد اینترنت مانند بزرگی اینترنت، میزان دسترسی به آن، تقابل اینترنت و تلویزیون، تعداد وبلاگ‌ها، تعداد بازدیدها از شبکه‌های اجتماعی و چند مورد خواندنی دیگر می‌پردازیم.

بر طبق تخمین گوگل حدود 5 میلیون ترابایت اطلاعات در اینترنت وجود دارد و چون مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا ده ترابایت دارد اگر ظرفیت مغز هر انسان را به طور متوسط پنج ترابایت درنظر بگیریم درنتیجه حجم اطلاعات موجود در اینترنت معادل ظرفیت مغر یک‌میلیون نفر می‌شود و اگر بخواهیم این اطلاعات را بر روی DVD نگهداری کنیم به یک میلیارد و 200 میلیون DVD نیاز داریم. همچنین در اینترنت حدود دویست و چهل میلیون وب‌سایت و صد سی میلیون وبلاگ وجود دارد که هرروز هم در حال افزایش است.

به‌طور روزانه در جهان حدود 250 میلیارد ایمیل فرستاده می‌شود که حدود 80 درصد آن‌ها هرزنامه یا Spam است. حدود شصت درصد مردم آمریکا به‌طور هم‌زمان هنگام تماشای تلویزیون از اینترنت هم استفاده می‌کنند و تحقیقات نشان می‌دهد که بعد از تلویزیون اکثر مردم وقت آزاد خود را در اینترنت سپری می‌کنند.

نوجوانان آمریکایی در هفته حدود 30 ساعت آنلاین هستند که از این زمان سه و نیم ساعت مشغول چت کردن، دو ساعت مشغول تماشای سایت یوتیوب، حدود یک ساعت در سایت‌های جراحی زیبایی و پلاستیک و چیزی حدود نیم ساعت اطلاعاتی را در مورد کاهش وزن و رژیم غذایی کسب می‌کند و حدود سه ساعت هم به تماشای محتوای نامناسب ویدئویی مشغول هستند و فقط در حدود 4 ساعت در هفته زمانی را صرف رسیدگی به امور درسی خود می‌کنند.

 سی درصد مردم آمریکا، شش درصد مردم بریتانیا، پنج درصد ژاپنی‌ها، چهار درصد از مردم برزیل و کانادا وبلاگ‌نویسی می‌کنند و متاسفانه در هر ثانیه حدود بیست و هشت هزار نفر از کاربران اینترنت در حال مشاهده محتوای نامناسب ویدئویی هستند.
بیشتر کاربرانی که از اینترنت موبایل خود استفاده می‌کنند حتی در داخل منزل هم از آن استفاده کرده و هشتاد و هفت درصد آنها بیش از یک‌بار در روز به اینترنت وصل می‌شوند و نکته جالب اینکه پنجاه ‌درصد کاربران هم حدود پنج بار در روز از اینترنت تلفن همراه خود استفاده می‌کنند و شصت درصد کاربران اینترنت تلفن همراه، برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی از اینترنت خود استفاده می‌کنند.

توییتر نزدیک به صد و پنج میلیون و فیس‌بوک حدود چهارصد میلیون کاربر فعال دارند و تخمینی که در مورد یوتیوب زده می‌شود چیزی بین صد و بیست تا صد و سی میلیون کاربر است. در هر دقیقه از شش میلیون صفحه فیس‌بوک بازدید می‌شود و در هرماه دو نیم میلیون عکس در شبکه اجتماعی فیس‌بوک آپلود می‌شود همچنین در هرماه حدود دوازده میلیارد ویدئو توسط کاربران اینترنت تماشا می‌شود که از این تعداد در هرماه حدود نه‌صد و بیست و پنج میلیون در آمریکا است. موارد گفته شده تنها بخشی از نکات جالبی و خواندنی در مورد اینترنت بود البته تعداد کاربران اینترنت و شبکه های اجتماعی به‌طور روزانه یا بهتر است بگوییم به‌طور لحظه‌ای در حال افزایش است. به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
علیرضا گودرزی علیرضا گودرزی کاردان فناوری اطلاعات سابقه چندین سال فعالیت در زمینه پشتیانی وب سایت، طراحی و گرافیک و تهیه محتوا برای وب سایتها و مقالات پژوهشی را دارم، امیدوارم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


forever1978

(0%)


برگ سبز

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)