W3C چیست؟

هر برنامه نویسی متفاوت از دیگری کدنویسی میکند اما مهم این است که برنامه نویسان از استانداردی یکسان در کدهای خود استفاده می کنند که این استانداردها را کنسرسیوم شبکه جهانی وب یا W3C تعیین می کند، در این مقاله قصد داریم به توضیحات بیشتری درمورد W3C، هدف آن، اهمیت استفاده از استانداردها و علت تبعیت نکردن بعضی از برنامه نویسان از استانداردهای W3C بپردازیم.

 

هدف W3C

همانطور که گفتیم W3C ، کنسرسیوم شبکه جهانی وب می باشد که هدف آن تعیین استانداردهایی برای سایتها می باشد، بدون استانداردسازی، اینترنت مانند الان که از آن استفاده می کنیم نبود. تعامل بین دستگاه ها و ابزارهای مختلف به یک رابط استاندارد و پروتکلهای محاوره ای برای ارسال و دریافت داده ها نیازمند است. این کار هدف اصلی W3C بوده است. که با انجام این استانداردسازی فردی که در چین با سیستم مکینتاش و یا فردی که در کانادا با ویندوز xp کار می کنند هر دو میتوانند به سایتی با هاست لینوکس در آفریقای جنوبی دسترسی داشته باشند.

 

اهمیت استفاده از استانداردها

با اینکه تمامی مرورگرها کدهای HTML را درک می کنند اما هرکدام از آنها به روشی متفاوت آنها را اجرا می کنند و اما نتیجه ای که از این بابت حاصل میشود این است که کدی که در مرورگر اینترنت اکسپلورر بخوبی کار می کند ممکن است در مرورگر فایرفاکس به خوبی کار نکند.

 

علت تبعیت نکردن بعضی از برنامه نویسان از استانداردهای W3C

علت اینکه بعضی از برنامه نویس ها از استانداردهای W3C پیروی نمی کنند ویرایشگرهای HTML است که کدهایی که مطابق با استانداردهای W3C باشد را تولید نمی کنند برای مثال ویرایشگر Dreamweaver بهترین کدها را تولید می کند و درمقابل ویرایشگر فرونت پیج بدترین کدها را تولید می کند.

البته کدهایی هم که دست نوشته هستند احتمال اینکه از استانداردها پیروی کنند خیلی کم است مگر اینکه شخصی که کدها را نوشته از آخرین استانداردها مطلع باشد.

درنتیجه با افزایش تعداد مرورگرها وجود استاندارد در کدنویسی یک نیاز ضروری می باشد. اگر شما به عنوان یک برنامه نویس کدهایی را بنویسید که در یک مرورگر به خوبی عمل کند اما در مرورگر دیگر به این شکل نباشد و درست عمل نکند بازهم مشکل از جانب شماست. اما درصورتی که کدهای شما استاندارد باشد و در مرورگرها به مشکل بخورد این نشانه ی باگ داشتن آن مرورگر است. البته سازمان W3C سرویس آنلاینی را برای بررسی استاندارد بودن کدها ارائه داده است. که آدرس آن ، validator.w3.org می باشد.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید

(1)
4.92/ 5 279 امتیازدهنده


Arun
غزاله شریفی خانم شریفی ، لیسانس IT - دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، عاشق محتوا و شبکه های اجتماعی و ارتباط صمیمانه با مردم است. به حوزه تکنولوژی و فن اوری هم علاقه خاصی دارد. اوقات فراغتش را بیشتر با موسیقی سپری می‌کند.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

+ خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان وب سایت کدام است ؟(166رای )


نمایش نتیجه هاپروژه های در حال انجام

طراحی اپلیکیشن دالینو

(10%)


طراحی سایت و اپلیکیشن خرید فروشگاهی

(15%)


سئوی فاز 1 کاهنده

(15%)


سئوی سایت آناهید

(20%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


سئوی سایت بانه کالا

(25%)


طراحی سایت رویا ملک

(35%)


گروه بین المللی سادنا

(40%)


وب سایت دکتر ابراهیمی مقدم

(55%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


طراحی سایت خودرو دیریفت

(75%)


سایت نیازمندیهای سنگریز

(75%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


اپلیکیشن موبایل بانه کالا

(80%)


بـاغ ویـلای پرند

(80%)


باشگاه ورزشی آگرین کرج

(90%)


طراحی سایت چی کو جو

(90%)


HTML
HTML عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و کلیه کدهای صفحه اعم از طرف سرور و طرف مشتری در نهایت به کدهای HTML تبدیل شده و در نهایت توسط مرورگر نمایش داده می شوند.
6 0