مرغ مگس خوار گوگل

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از الگوریتم های جستجوی گوگل به نام مرغ مگس خوار آشنا کنیم و به سوالاتی مانند اینکه مرغ مگس خوار چیست؟ هدف و نحوه ی عملکرد آن به چه شکل است؟ پاسخ دهیم، با ما باشید...

طی تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند تعداد افرادی که با استفاده از گوشی موبایل خود در اینترنت مسائل و موضوعات مختلف را سرچ می کنند خیلی بیشتر از تعداد افرادی است که با کامپیوتر و با لپ تاپ خود در اینترنت سرچ می کنند است و همین مسئله یکی از دلایل اصلی می باشد که گوگل الگوریتمی با نام مرغ مگس خوار را طراحی کرد و پس از آن اعلام کرد " میتوانید از گوشی های موبایل خود برای سرچ استفاده کنید" البته این مسئله بیانگر این است که خود گوگل هم تمرکز فراوانی بر روی استفاده کاربران از گوشی های موبایل خود برای سرچ دارد.


مطلب مرتبط : آشنایی با الگوریتم کبوتر گوگل


 

مفهوم مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار درواقع الگوریتمی برای جستجو می باشد که توسط گوگل در پانزدهمین سالگردش در 21 آگوست برابر با 30 مرداد طراحی شده است و به سایر الگوریتم های جستجوی گوگل اضافه شده است ولی دلیل نام گذاری گوگل برای این الگوریتم با عنوان مرغ مگس خوار چه بوده است؟ علت این نام گذاری این است که مرغ مگس خوار تنها حیوانی است که به همرا دقتی که دارد سرعت هم دارد یعنی دو معیار اساسی دقت و سرعت را باهم دارد ، به همین دلیل گوگل از این جانور ایده گرفته و نام الگوریتم خود را مرغ مگس خوار قرار داده است، الگوریتمی که دقت و سرعت را باهم دارد.


مطلب مرتبط : آشنایی با الگوریتم گوگل پاندا


 

هدف و نحوه ی عملکرد مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار بر روی عباراتی که کاربر برای جستجو در گوگل تایپ می کند متمرکز است و هدف آن این است که عبارتی را که کاربر تایپ می کند را به طور کامل بفهمد و بتواند به خوبی آن را تجزیه و تحلیل کند نه اینکه تنها به یک سری کلمات کلیدی محدود باشد بنابراین گوگل با داشتن چنین الگوریتمی میتواند نتایج بهتری را به کاربران نشان دهد. اما مرغ مگس خوار به چه شکل عبارتی را که کاربر تایپ کرده است را تجزیه و تحلیل می کند و اینکه چه طور کار می کند؟ این الگوریتم در ابتدا مترادف کلماتی را که کاربر تایپ کرده است را پیدا می کند و از این طریق متوجه منظور کاربر میشود. برای مثال شما در گوگل عبارت " از کجا میتوانم موبایل جدید سامسونگ را بخرم ؟" را تایپ می کنید ، الگوریتم مرغ مگس خوار برای کلمه ی " کجا " کلمه ی " مکان " را در نظر می گیرد و برای کلمه ی "بخرم" کلمه ی بازار را درنظر می گیرد و همین موضوع باعث میشود که حتی اگر کاربر عبارت درستی را سرچ نکرده است به نتیجه ی مورد دلخواه خود برسد.


مطلب مرتبط : آشنایی با الگوریتم پنگوئن گوگل
به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)