تفاوت‌های وب‌سایت های استاتیک و داینامیک

وب‌سایت‌ها یا به صورت استاتیک طراحی می شوند و یا به صورت داینامیک، تفاوت های طراحی استاتیک و طراحی داینامیک موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

وب‌سایت استاتیک یا ایستا وب سایتی است که طراحی آن با زبان HTML و بسیار ساده می باشد. در این شیوه طراحی بدون داشتن دانش خاصی در زمینه طراحی وب سایت و تنها با دانستن اصول اولیه زبان HTML  و حتی بدون آن، از طریق نرم‌افزارهای مختلف می­توان اقدام به طراحی وب‌سایت نمود. بیشتر وب‌سایت‌های استاتیک بعد از طراحی، خیلی کم دچار تغییر در محتوا می‌شوند البته می‌توان محتوای آن را تغییر داد و این تغییر از طریق ساخت یک صفحه جدید یا جایگزین کردن اطلاعات قبلی با اطلاعات جدید در همان صفحه امکان‌پذیر است.

 

وب‌سایت  داینامیک یا پویا با استفاده از سایر زبان‌های برنامه‌نویسی مانند ASP یا PHP یا ... نوشته می‌شوند که برای طراحی و برنامه نویسی آنها باید دارای دانش بیشتری در این زمینه بود همچنین تفاوت بزرگ آن با وب سیات پویا داشتن یک بانک اطلاعات برای ذخیره و مدیریت محتوا است که بعد از طراحی می توان به راحتی محتواها را مدیریت کرد و با تعریف دسترسی های گوناگون برای مسئولین بخش­های مختلف وب سایت امکان اضافه و حذف محتوا را در قالب های گوناگون به آنها داد. در این نوع طراحی بروز رسانی محتوا امکان پذیر است و شما می توانید از کاربر وب سایت خود ورودی دریافت کنید مثلا برای کاربر امکان ثبت نظرات را قرار دهید یا بخش ثبت نام و ورود اعضا در وب سایت خود داشته باشید و تمام این بخشها را هم به راحتی مدیریت کنید.

 

مزیتهای وب سایت پویا به ایستا

♦ امنیت بالا

♦ مدیریت آسان محتوا

♦ کاربر پسند بودن

♦ امکان اضافه نمودن آسان بخش های جدید (مثلا بخش فروش آنلاین)

♦ امکان تغییرات آسان در پوسته وب سایت

♦ امکان بروز رسانی در کمترین زمان

 

شاید هزینه طراحی یک وب سایت استاتیک خیلی کمتر از یک وب‌سایت داینامیک باشد اما امکانات و ویژگی­های که وب‌سایت داینامیک دارد قابل مقایسه با وب سایت های استاتیک نیست. اگر شما قصد دارید یک فعالیت تجاری جدی را راه اندازی کنید و از طریق وب سایت خود محصولات و یا خدمات خود را به مشتریان معرفی نمایید و حتی امکان فروش آنلاین را برای آنها فراهم کنید بدون شک باید به سراغ وب سایت های داینامیک بروید تا بتوانید به راحتی با استفاده از قابلیت های آنها اهداف خود را دنبال کنید. امروزه با گسترش دانش برنامه نویسی وب طراحان وب سایت ها قادر هستند اکثر نیازهای شما در طراحی وب سایت را برآورده کنند. اما اگر می­خواهید با صرف هزینه ای کم فقط یک وب سایت راه اندازی کنید و محتوای ثابتی را در آن قرار دهید و بروز بودن اطلاعات هم در خیلی از بخشها زیاد برای شما حائز اهمیت نیست، مثلا قصد معرفی یک محصول و یا یک شرکت را دارید بدون اینکه بخواهید با کاربر خود تعاملی داشته باشید می توانید از طراحی وب سایت ایستا استفاده کنید. به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
علیرضا گودرزی علیرضا گودرزی کاردان فناوری اطلاعات سابقه چندین سال فعالیت در زمینه پشتیانی وب سایت، طراحی و گرافیک و تهیه محتوا برای وب سایتها و مقالات پژوهشی را دارم، امیدوارم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)