آشنایی با انواع وب سایت

وب سایتها براساس روش طراحی و نوع وب سایت تقسیم بندی می شوند که براساس طراحی به وب سایتهای استاتیک، داینامیک، پرتال و وب سایت فلش های و از نظر نوع وب سایت به وبلاگ، وب سایت و FTP دسته بندی می شوند.

در ابتدا بهتر است تعریفی از یک وب سایت داشته باشیم، به اطلاعاتی که به صورت متن، تصویر، ویدئو و یا صوت در کنار هم قرار می گیرند وب سایت گفته می شود.،اطلاعات معمولا در یک صفجه اصلی بر روی یک سرور قرار می گیرند و توسط افراد حقیقی یا حقوقی تولید و نگهداری می شوند و کاربران می توانند به وسیله اینترنت به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

ما در این مقاله وب سایتها را براساس روش طراحی و نوع وب سایت تقسیم بندی کرده ایم که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

تقسیم بندی براساس روش طراحی:

ـ استاتیک:

به وب سایتهایی که در طراحی آنها از زبانهای HTML، CSS و جاوا اسکریپت استفاده شده است و فاقد بانک اطلاعاتی می باشد، گفته می شود. هزینه طراحی این وب سایت ها پایین است اما هزینه نگهداری و بروز رسانی آنها بالا است.

ـ داینامیک:

وب سایت هایی هستند که معمولاً با زبانهای برنامه نویسی ASP.net،  PHP و سیستم های مدیریت محتوا تولید شده و محتوای این وب سایت ها توسط صاحبان آنها قابل بروز رسانی و تغییر است.

ـ پرتال:

به وب سایت های بزرگ و داینامیک گفته می شود و معمولاً از چند وب سایت در کنار هم تشکیل شده است. بعنوان مثال پرتال های خبری که شامل بخش های انتشار خبر، عضوگیری، نظر سنجی و … می باشد.

ـ وب سایت های فلش:

این وب سایت ها از جذابیتهای گرافیکی و بصری بسیار بالایی برخوردار هستند، اما سه اشکال عمده دارند:

1. یکی بارگذاری

2. عدم خوانده شدن محتوا توسط موتورهای جستجوگر

3. عدم توانایی در بروز رسانی این وب سایت ها توسط صاحبان آنها

تقسیم بندی بر اساس نوع صفحات وب:

سه نوع دسته بندی کلی در نوع صفحات وب وجود دارد:

1. وبلاگ

2. وب سایت

3. FTP

ـ وبلاگ:

برای انتشار مطالب به وجود آمدند و امکانات رایگان و خوبی در اختیار کاربران خود قرار می دهند و کاربران می توانند مطالب خود را به راحتی در وب انتشار دهند.

وب سایت:

وب سایتها در تقسیم بندی های گوناگون و با اهداف مختلفی طراحی می شوند و اطلاعات را به صورتهای مختلف متن، تصویر، ویدئو و صوت در اختیار کاربران خود قرار می دهند و از یک دامنه و یک فضای میزبانی بر روی سرور تشکیل شده اند.

FTP :

یک پروتکل برای انتقال فایل در فضای اینترنت و اینترانت است و مخفف عبارت File Transfer Protocol به معنی پروتکل انتقال فایل می باشد. به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
علیرضا گودرزی علیرضا گودرزی کاردان فناوری اطلاعات سابقه چندین سال فعالیت در زمینه پشتیانی وب سایت، طراحی و گرافیک و تهیه محتوا برای وب سایتها و مقالات پژوهشی را دارم، امیدوارم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
اخبار کارناوب
نظر سنجی

به نظر شما به جز محتوای خوب چه چیزی بیشتر باعث می شود کاربران دوباره به سایت برگرند؟(11رای )


نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

طراحی سایت گروه رویش

(25%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(55%)


سئوی سایت آناهید

(60%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


اپلیکیشن اندروید تولید ایرانی

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)


HTML
HTML عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و کلیه کدهای صفحه اعم از طرف سرور و طرف مشتری در نهایت به کدهای HTML تبدیل شده و در نهایت توسط مرورگر نمایش داده می شوند.
6 0
CSS3 چیست ؟
CSS3 چیست ؟ CSS3 مانند html5 یک استاندارد مدرن است. CSS در سه نسخه عرضه شده است که CSS3 آخرین نسخه از محدوده های طراحی وب سایت است که توانسته بهترین قابلیتها را برای طراحان وب سایت ایجاد کند.
2 0
asp.net
asp.net ASP.NET نسل بعدی Active Server Pages یا ASP است که توسط شرکت میکروسافت ارائه شده است. این محصول توسط میکروسافت بعنوان شاخص اصلی فناوری در ساخت سایتهای وب در نظر گرفته شده است. با استفاده از ASP.NET می توان هم اینترانت کوچک یک شرکت را ساخت و هم یک سایت وب تجاری خیلی بزرگ را طراحی و پیاده سازی نمود. مهمترین نکاتی که در طراحی این محصول در نظر گرفته شده است راحتی استفاده و بالا بودن کارائی و قابلیت آن می باشد
1 0
PHP چیست ؟
PHP چیست ؟ php یک زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد وب سایت های پویا و داینامیک مورد استفاده قرار می گیرد و سمت سرور است یعنی اسکریپت های آن بر روی سرور اجرا می شود.
0 0
دامین چیست ؟
دامین چیست ؟ دامین نام وب سایت شما می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. همانطور که برای تهیه ی محلی برای سکونت، اولین سوالی که پرسیده می شود آدرس محل مورد نظر است، برای وب سایت هم این اولین امر برای شروع می باشد.
4 0