آشنایی با وب سایت و تاریخچه آن

وب سایت فضایی است برای نمایش فکر، اثر، محصول، ایده، خدمات و احساسات به شکل جهانی، تاریخچه وب برمی گردد به سال 1969 جائیکه وزارت دفاع آمریکا شبکه ای را ایجاد کرد تا کامپیوترهای مراکزی که در زمینه مسائل دفاعی تحقیق می کنند بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

وب سایت چیست؟

وب سایت فضایی است برای نمایش فکر، اثر، محصول، ایده، خدمات و احساسات به شکل جهانی به طوریکه تمامی افراد در هر کجای دنیا امکان دسترسی به آن را داشته باشند، از این جهت داشتن یک وب سایت کاربر پسند همراه با رعایت استاندارد طراحی وب سایت و با امنیت بالا می تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت و افزایش اعتبار یک شرکت، برند یا یک فرد حقیقی داشته باشد. برای داشتن یک وب سایت شما باید یک دامنه یا همان نام وب سایت و یک فضا یا هاست برای بارگذاری اطلاعات خود داشته باشید، مرحله بعد طراحی و بارگذاری وب سایت شما می باشد. که شما یا باید دانش طراحی و برنامه نویسی وب سایت را داشته باشید یا به شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند سفارش وب سایت خود را بدهید.

تاریخچه وب سایت

تاریخچه وب برمی گردد به سال 1969 جائیکه وزارت دفاع آمریکا شبکه ای را ایجاد کرد تا کامپیوترهای مراکزی که در زمینه مسائل دفاعی تحقیق می کنند بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند این شبکه آرپانت نام داشت. به تدریج کامپیوترهای دانشگاههای آمریکا هم به آن پیوستند.

تیم برنرزلی را می توان پدر اینترنت نامید. در در سال ۱۹۸۹ تیم برنرزلی با ارسال طرح به پژوهشگاه فیزیک هسته‌ای و انرژی‌های سطح بالا یا همان مؤسسه سرن در سویس بوردر فرانسه ‌فرستاد. و اینگونه بود که اینترنت اختراع شد.

تصویر زیر نخستین صفحه وب است که در سال 1991 در اینترنت بارگذاری شد.

وی با کمک رابرت کی‌لیو و یک دانشجوی جوان در موسسه سرن  CERN، اولین ارتباط موفقیت‌آمیز بین یک میزبان و کاربر پروتکل انتقال ابرمتن Hypertext از طریق اینترنت را برقرار کرد.

ایران در سال 1377 به شبکه اینترنت پیوست و اولین کامپیوتری که به اینترنت متصل شد، کامپیوتر مرکز تحقیقات فیزیک نظری بود.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
علیرضا گودرزی علیرضا گودرزی کاردان فناوری اطلاعات سابقه چندین سال فعالیت در زمینه پشتیانی وب سایت، طراحی و گرافیک و تهیه محتوا برای وب سایتها و مقالات پژوهشی را دارم، امیدوارم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها