وب دایرکتوری چیست؟

یکی از راه هایی که کاربران با استفاده از آن به نتایج و سایتهای مطلوب درنتیجه ی جستجوی خود در اینترنت نزدیک تر می شوند وب دایرکتوری می باشد، در این مقاله قصد داریم درمورد وب دایرکتوری، تاثیر ثبت سایت در وب دایرکتوری بر روی سئو سایت و راه های تشخیص کیفیت وب دایرکتوری صحبت کنیم.

وب دایرکتوری به وسیله ی افراد تهیه میشود نه توسط رایانه و همین مسئله تفاوت بین وب دایرکتوری و جستجوگرها می باشد و باعث میشود نمایش نتایج جستجو نسبت به جستجوگرها مرتبط تر و مناسب تر باشد.

 

وب دایرکتوری چیست؟

سایتهای مرجعی وجود دارند که سایتهای موجود در اینترنت را براساس زمینه ی فعالیتی که در اینترنت دارند دسته بندی می کنند به این سایتهای مرجع وب دایرکتوری گفته میشود.


مطلب مرتبط : طراحی سایت دایرکتوری


 

تاثیر ثبت سایت در وب دایرکتوری بر روی سئو سایت

یکی از راه های مناسب برای گرفتن   بک لینک ثبت سایت در وب دایرکتوری است و چون گرفتن این بک لینکها کار ساده ای نیست و همچنین سایت لینک دهنده به شما بازدیدکننده زیادی می دهد بنابراین تاثیر بالایی در سئو سایت خواهند داشت.

 

راه های تشخیص کیفیت وب دایرکتوری

  • دارا بودن ظاهری زیبا

یک وب دایرکتوری خوب باید به گونه ای باشد که بتوان تنها در یک نگاه به کیفیت مطالب آن، نحوه نمایش و ظاهر زیبای آن پی برد درواقع اینها معیارهایی هستند که در اولویت قرار دارند و تصمیم گیری و انتخاب یک وب دایرکتوری را برای شما آسان می کنند.

  • ایندکس گوگل

مطمعنا خود یک وب دایرکتوری باید جزء ایندکس گوگل باشد تا بتواند بازدیدکننده های زیادی را به سایت شما بفرستد و باعث تقویت رتبه بندی و سئو سایت شما بشود.

 

  • فعالیت در زمینه مشخص

بعضی از وب دایرکتوری ها در زمینه مشخصی فعالیت می کنند یعنی تمامی تمرکزشان بر روی یک فعالیت مشخص است و همین مسئله باعث میشود بک لینکهای شما ارزش بیشتری پیدا کنند بنابراین درهنگام انتخاب وب دایرکتوری توجه داشته باشید که وب دایرکتوری مدنظرتان در زمینه ی مشخصی فعالیت دارد یا در چند زمینه کار می کند؟ و اگر فعالیت مشخصی دارد به چه شکل است؟

  • بروزرسانی

در روزها و تایم های مختلف وب دایرکتوری مدنظرتان را بررسی کنید و ببنید آیا بروزرسانی میشود و این بروزرسانی مستمر است یا نه؟

زیرا وب دایرکتوری های با ارزش و با کیفیت به طور مستمر محتویات خود را بروز رسانی می کنند.

 

 

مجموعه طراحی سایت کارناوب برای افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو، سایت شما را در بهترین و اصولی ترین وب دایرکتوری ها ثبت می کند.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها