بازاریابی شبکه های اجتماعی

چند سالی است که استفاده از شبکه های اجتماعی در بین مردم باب شده است و هر روز شاهد این هستیم که یک شبکه ی اجتماعی جدید در بین شبکه های اجتماعی قبلی وارد میشود که اکثر افراد و شرکتها از شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام، فیسبوک و تلگرام برای مقاصد کاری و تبلیغات کسب و کار خویش استفاده می کنند چون اکثر مردم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند بنابراین تبلیغات در این شبکه ها راندمان کاری و فروش را افزایش می دهد.

چون اکثر مردم به تبلیغ کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی مشغول هستند مطمعنا تعداد رقبا برای هر فرد در زمینه ی کاری خودش در حال افزایش است که در این بین افرادی هستند که با تبلیغات در شبکه های اجتماعی محصولات خود را به کاربران معرفی می کنند و فروش محصولاتشان را افزایش می دهند اما کسانی هم هستند که روش های تبلیغات در شبکه های اجتماعی را به خوبی نمی شناسند و نتیجه ی عکس می گیرند. اما از چه روش هایی در بازاریابی شبکه های اجتماعی باید استفاده کنید تا موفق شوید؟

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که موفقیت شما در تبلیغات شبکه های اجتماعی به بزرگ یا کوچک بودن شرکت شما و یا کسب و کارتان بستگی ندارد بلکه به توانایی شما در تبلیغات و ترفندهای آن بستگی دارد بنابراین اگر خودتان به خوبی با این ترفندها آشنایی ندارید میتوانید از متخصص های بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنید و این نکته فوق العاده اهمیت دارد پس شما میتوانید از دو متخصص در اداره ی امور تبلیغاتیتان استفاده کنید، ممکنه از خود بپرسید چرا دو متخصص ؟؟؟ پاسخ سوال اینجاست، اولین متخصص به عنوان مسئول اجتماعی می باشد که قوانین و تکنیک های اولیه برای فعالیت در شبکه های اجتماعی را تعیین می کند و دومین متخصص مسئول بازاریابی می باشد که اهداف از تبلیغات در شبکه های اجتماعی را تعیین می کند و به طور کامل تمامی برنامه را بررسی می کند تا مشکلی رخ ندهد.

بعد از انتخاب متخصصین خود باید به این نکته هم توجه داشته باشید که در چه شبکه ی اجتماعی کسب و کارتان را تبلیغ می کنید؟؟؟ چون کاربران هر شبکه سلیقه ای خاص دارند برای مثال در شبکه ی اجتماعی لینکدین تمامی کاربرانی که حضور دارند افرادی هستند که یا سمت مدیریتی دارند و یا در شرکتی مشغول به کار هستند و یا به دنبال کار هستند بنابراین میتوان گفت که این شبکه ی اجتماعی، یک شبکه ی اجتماعی کاری می باشد و شبکه ای برای قراردادن مطالب جالب و طنزآمیز نیست و متناسب با کاربرانی که دارد دارای محیطی کاری و جدی است اما در مقابل شبکه ی اجتماعی اینستاگرام به این شکل نیست و تصاویر و کلیپ های ویدئویی کوتاه در آن موثر است.

همانطور که می دانید باید مطالب مرتبط با کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی مطرح کنید و زمانی که از تصاویر مختلف برای این کار استفاده می کنید بهتر است از تصاویری با کیفیت بالا استفاده کنید چون رعایت این مسئله تاثیر بسزایی در تبلیغات شما خواهد داشت.

پاسخ دادن به کاربران و حامیانتان در شبکه های اجتماعی یکی دیگر از نکات مهم برای موفقیت در تبلیغات است به این صورت که باید به طور دقیق و تک به تک به کاربران پاسخ دهید و در این مورد صبر و حوصله به خرج دهید تا همین مسئله بتواند در افزایش راندمان کاری شما موثر باشد.

شما میتوانید با توجه به تمامی راهکارهای گفته شده در مقاله ی بالا در امر تبلیغات محصولاتتان و افزایش فروش آنها به موفقیت برسید.

 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : sitedesignidea

Arun
غزاله شریفی خانم شریفی ، لیسانس IT - دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، عاشق محتوا و شبکه های اجتماعی و ارتباط صمیمانه با مردم است. به حوزه تکنولوژی و فن اوری هم علاقه خاصی دارد. اوقات فراغتش را بیشتر با موسیقی سپری می‌کند.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.