مهم ترین اصول طراحی لوگوی زیبا برای سایت

در مقالات قبلی بیشتر به نکات کلیدی طراحی سایت و بالا بردن رتبه ی آن پرداختیم اما تنها دانستن نکات کلیدی در طراحی سایت و فهمیدن اینکه چگونه میتوانید رتبه ی سایتتان را بالا ببرید کافی نیست در کنار همه ی این اطلاعات باید بتوانید یک لوگوی زیبا و ساده برای کسب و کار اینترنتی خود طراحی کنید که طراحی یک لوگوی زیبا به دانستن اصول طراحی لوگو بستگی دارد که ما سعی کرده ایم به مهم ترین اصول طراحی لوگو در این مقاله بپردازیم.

طراحی لوگو یکی از مهم ترین حوزه ها در گرافیک و یکی از مهم ترین زمینه ها برای حرفه ای شدن می باشد چون لوگوی سایت شما نمادی از سایت و کسب و کار اینترنتی شما است و درواقع تصویری است که در ذهن کاربر می ماند بنابراین چگونگی طراحی آن مسئله ای بسیار مهم است.

رنگ

رنگ و یا ترکیبی از رنگهایی که برای طراحی لوگوی خود در نظر می گیرید در به رسمیت شناخته شدن سایت و کسب و کار شما اهمیت دارد برخی از رنگها با احساساتی خاص شکل گرفته که طراح قصد دارد احساس خود را به کاربر منتقل کند. برای مثال استفاده از رنگ تند مثل قرمز برای جلب توجه کاربر استفاده میشود، رنگ های آرام مثل سبز اغلب در لوگوهای سایت های پزشکی به معنای حفظ سلامت و شادابی مورد استفاده قرار می گیرد و یا آبی روشن و نقره ای اغلب در لوگوهای سایت های فروشگاهی و مواد غذایی استفاده میشود البته نکته ی قابل توجه این است که هرچه قدر رنگ ملایم تر باشد احساس اطمینان، آرامش و کیفیت را در کاربر ایجاد میکند.

سادگی

بهتر است از یک لوگوی ساده در سایتتان استفاده کنید چون اگر قصد داشته باشید سریع تر در کسب و کار خود یک فرد حرفه ای به حساب بیاید و زودتر در بین کاربران جای خود را پیدا کنید طوری که همه کسب و کار شما را بشناسند یک لوگوی ساده بهتر در ذهن کاربر می ماند تا یک لوگوی پیچیده و گیج کننده.

به یادآوردنی

لوگویی که طراحی می کنید باید به شکلی باشد که به خاطر سپرده شود که در این اصل، اصل قبلی یعنی سادگی هم میتواند کمک بسیاری بکند. وقتی لوگو ساده باشد به یاد آوردن آن هم راحت تر است.

قابل استفاده در هر دوره زمانی

لوگوی مناسب لوگویی است که محدود به یک زمان خاص نباشد و در هر دوره از زمان قابل استفاده باشد.

متناسب

توجه داشته باشید لوگویی که طراحی می کنید باید مطابق با کسب و کار شما باشد برای مثال اگر شما یک بستنی فروشی دارید که برای آن یک سایت هم طراحی کرده اید باید لوگویی که طراحی کنید متناسب با بستنی باشد نه متناسب با یک سایت آموزشی.

مجموعه طراحی سایت کارناوب علاوه بر خدماتی مانند طراحی سایت و نرم افزار، متناسب با تمام معیارهای طراحی لوگو که در این مقاله گفته شد به طراحی لوگو نیز می پردازد که شما کاربر گرامی میتوانید برای طراحی لوگویی زیبا برای کسب و کار خود با ما تماس بگیرید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید

(3)
4.92/ 5 279 امتیازدهنده

منبع : www.logo-design.ir

Arun
غزاله شریفی خانم شریفی ، لیسانس IT - دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، عاشق محتوا و شبکه های اجتماعی و ارتباط صمیمانه با مردم است. به حوزه تکنولوژی و فن اوری هم علاقه خاصی دارد. اوقات فراغتش را بیشتر با موسیقی سپری می‌کند.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

+ خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان وب سایت کدام است ؟(186رای )


نمایش نتیجه هاپروژه های در حال انجام

طراحی سایت گروه کوشا

(5%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(25%)


سئوی سایت بانه کالا

(40%)


سئوی سایت آناهید

(50%)


طراحی سایت و اپلیکیشن جت کادو

(50%)


وب سایت دکتر ابراهیمی مقدم

(55%)


طراحی سایت رویا ملک

(55%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


سایت نیازمندیهای سنگریز

(75%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


اپلیکیشن موبایل بانه کالا

(80%)


بـاغ ویـلای پرند

(80%)


اپلیکیشن اندروید کارناوب

(90%)


باشگاه ورزشی آگرین کرج

(90%)


طراحی سایت چی کو جو

(90%)


طراحی وب سایت با یک گرافیک حرفه ای

کته مهم در طراحی وب سایت این است که اول شناخت خود را از گروه و یا شرکت کامل کنید سپس کار خود را به گروه یا شرکت های طراحی وب سایت بسپارید ، هم اکنون گ ...

لوگو چیست ؟
لوگو چیست ؟ لوگو یا نشانه نمادیست برای بیان کردن یک عبارت یا القا نمودن یک مفهوم. آرم ها چیزی شبیه امضا یا نشانه ای برای وجود یا حضور شخص یا موسسه ای است که آرم متعلق به آن است، می باشد. آرم ها در هر جایی که حضور آن موسسه یا شخص یا رویداد صاحب آرم در آن وجود دارد ثبت می گردد و نشاندهنده رد برجای مانده از او در آنجا است.
0 0
طراحی سایت چیست ؟
طراحی سایت چیست ؟ طراحی سایت به روند برنامه ریزی و ساخت یک سایت گفته می شود. متن، فایل های تصویری، فایل های صوتی، تصاویر و المان های برنامه نویسی توسط طراحی سایت برای تولید صفحه ای قابل رویت در مرورگر، فرمت دهی می شوند. در کل پروسه ی طراحی سایت شامل: مفهوم سازی، تحقیق، تبلیغات، طرح ریزی و همچنین مدیریت فایل های صوتی، تصویری و دیگر فایل های چندرسانه ای مورد استفاده در صفحات سایت می باشد.
15 0
بیشتر بدانید : طراحی سایت