انتخاب کلمات کلیدی مناسب

مهم ترین گام بعد از داشتن یک سایت است بالا بردن سئو آن است ، چون شما باید سعی کنید با ترفندهای خاص در سئو سایتتان را در صفحه ی اول گوگل نگه دارید. در امر سئو هم مهم ترین بخش استفاده از کلمات کلیدی مناسب است. در این مقاله سعی داریم راه های انتخاب کلمات کلیدی مناسب را به شما معرفی کنیم.

همانطور که می دانید انتخاب کلمات کلیدی مناسب نقش بسزایی در سئو سایت شما دارد بنابراین شما باید لیستی از کلمات کلیدی مناسب را تهیه کنید که این لیست نباید هیچ محدودیتی داشته باشد حتی برای تازه کاران هم تهیه کردن 300 و یا 400 کلمه ی کلیدی در یک لیست خوب است البته شما میتوانید سایت های رقبای خود را ببینید و از کلمات کلیدی که آنها استفاده کرده اند ایده بگیرید و از آنها در لیست کلمات کلیدی خود استفاده کنید و در پایان بهترین این کلمات را از لیست کلی جدا کنید.

سئو دارای یک شاخصی به نام (KEI: Keyword Efficiency Index) می باشد که این شاخص تعیین میکند که از هر کلمه یا عبارت انتظار چه تعداد ورودی از موتورهای جستجو را باید داشته باشید هرچه قدر که این شاخص بالاتر باشد کلمات کلیدی مناسب تر هستند و برعکس.


مطلب مرتبط : آشنایی با برخی از مفاهیم سئو 


 

عوامل موثر در کلمات کلیدی 

 

ارتباط  

منظور از ارتباط، همان ارتباط میان کلمات کلیدی و محتویات سایت شما می باشد که به سه دسته تقسیم میشود یعنی محتویات سایت شما میتواند با کلمات کلیدی دارای ارتباط زیاد، متوسط و کم باشد.

تعداد جستجو

تعداد جستجو که  نشانگر تعداد دفعات جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر توسط کاربران در طول یک ماه می باشد، ابزارهای مناسب گوناگونی برای این کار وجود دارد برای مثال Wordtracker که در آن تعداد جستجوی ماهانه برای کلمه مورد نظر توسط کاربران و همچنین کلمات کلیدی پیشنهادی دیگری قابل مشاهده است.

رقابت

رقابت به شما نشان می دهد که چه تعداد از رقیبان برای سئو سایت خود از کلمات کلیدی، مشابه کلمات کلیدی شما استفاده کرده اند و این یعنی آن دسته از رقبای شما که کلمات کلیدی مشابه شما را دارند درواقع رقبای آنلاین شما هستند. مسلم است کلمات کلیدی که با کلمات کلیدی رقبای شما مشابه نباشد دارای شاخص بالاتری است و سئو سایت شما را سریع تر بالا می برد.


مطلب مرتبط : کلمات کلیدی در طراحی سایت مهم است؟


 

 از میان لیست کلمات کلیدی که از قبل تهیه کرده بودید، باتوجه به شاخص بازدهی که توضیح داده شد آنها را مرتب کنید طوری که 100 کلمه ی کلیدی داشته باشید، 5 کلمه ی کلیدی را انتخاب کنید و به آنها رنگ سبز بدهید و 30 کلمه ی کلیدی دیگر را انتخاب کنید و به آنها رنگ زرد را بدهید و 65 کلمه ی کلیدی بعدی را با رنگ قرمز مشخص کنید. اما این رنگ بندی های سبز، زرد و قرمز برای چیست؟ برای این است که از کلمات کلیدی با رنگ سبز به عنوان اولویت استفاده کنید و از کلمات کلیدی به رنگ زرد به عنوان گزینه ی بعدی استفاده کنید و کلمات کلیدی به رنگ قرمز را تنها در موارد خاص به کار بگیرید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : websima.com

Arun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)