انتخاب کلمات کلیدی مناسب

اگر شما دارای یک کسب و کار اینترنتی باشید اولین گامی که باید برای افزایش فروش و سود خود بردارید طراحی کردن یک سایت مربوط به کسب و کارتان می باشد تا بتوانید محصولات و خدمات خود را در آن معرفی کنید. بعد از اینکه سایت شما طراحی شد وقت آن میرسد که سئو سایتتان را بالا ببرید و این گام، مهم ترین گام بعد از داشتن یک سایت است چون شما باید سعی کنید با ترفندهای خاص در سئو سایتتان را در صفحه ی اول گوگل نگه دارید. در امر سئو هم مهم ترین بخش استفاده از کلمات کلیدی مناسب است. در این مقاله سعی داریم راه های انتخاب کلمات کلیدی مناسب را به شما معرفی کنیم.

همانطور که می دانید انتخاب کلمات کلیدی مناسب نقش بسزایی در سئو سایت شما دارد بنابراین شما باید لیستی از کلمات کلیدی مناسب تهیه کنید که این لیست از کلمات کلیدی هیچ محدودیتی ندارد حتی برای تازه کاران هم تهیه کردن 300 و یا 400 کلمه ی کلیدی در یک لیست خوب است البته شما میتوانید سایت های رقبای خود را ببینید و از کلمات کلیدی که آنها استفاده کرده اند ایده بگیرید و از آنها در لیست کلمات کلیدی خود استفاده کنید و در پایان بهترین این کلمات را از لیست کلی جدا کنید.

سئو دارای یک شاخصی به نام (KEI: Keyword Efficiency Index) می باشد که این شاخص تعیین میکند که از هر کلمه یا عبارت انتظار چه تعداد ورودی از موتورهای جستجو را باید داشته باشید هرچه قدر که این شاخص بالاتر باشد کلمات کلیدی مناسب تر هستند و برعکس.

یک سری عوامل وجود دارند که در کلمات کلیدی موثر هستند مانند: ارتباط ، تعداد جستجو و رقابت

منظور از ارتباط، همان ارتباط میان کلمات کلیدی و محتویات سایت شما می باشد که به سه دسته تقسیم میشود یعنی محتویات سایت شما میتواند با کلمات کلیدی دارای ارتباط زیاد، متوسط و کم باشد. و اما تعداد جستجو که  نشانگر تعداد دفعات جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر توسط کاربران در طول یک ماه می باشد، ابزارهای مناسب گوناگونی برای این کار وجود دارد برای مثال Wordtracker که در آن تعداد جستجوی ماهانه برای کلمه مورد نظر توسظ کاربران و همچنین کلمات کلیدی پیشنهادی دیگری قابل مشاهده است. رقابت به شما نشان می دهد چه تعداد از رقیبان برای سئو سایت خود از کلمات کلیدی مشابه کلمات کلیدی شما استفاده کرده اند و این یعنی آن دسته از رقبای شما که کلمات کلیدی مشابه شما دارند درواقع رقبای آنلاین شما هستند. مسلم است کلمات کلیدی که با کلمات کلیدی رقبای شما مشابه نباشد دارای شاخص بالاتری است و سئو سایت شما را سریع تر بالا می برد.

بعد از انتخاب کلمات کلیدی از میان لیست کلمات کلیدی که از قبل تهیه کرده بودید باتوجه به شاخص بازدهی که توضیح داده شد آنها را مرتب کنید طوری که 100 کلمه ی کلیدی داشته باشید 5 کلمه ی کلیدی را انتخاب کنید و به آنها رنگ سبز بدهید و 30 کلمه ی کلیدی دیگر را انتخاب کنید و به آنها رنگ زرد را بدهید و 65 کلمه ی کلیدی بعدی را با رنگ قرمز مشخص کنید. اما این رنگ بندی های سبز، زرد و قرمز برای چیست؟ برای این است که از کلمات کلیدی با رنگ سبز به عنوان اولویت استفاده کنید و از کلمات کلیدی به رنگ زرد به عنوان گزینه ی بعدی استفاده کنید و کلمات کلیدی به رنگ قرمز را تنها در موارد خاص به کار بگیرید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید

(1)
4.92/ 5 279 امتیازدهنده

منبع : websima.com

Arun
غزاله شریفی خانم شریفی ، لیسانس IT - دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، عاشق محتوا و شبکه های اجتماعی و ارتباط صمیمانه با مردم است. به حوزه تکنولوژی و فن اوری هم علاقه خاصی دارد. اوقات فراغتش را بیشتر با موسیقی سپری می‌کند.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان وب سایت کدام است ؟(204رای )


نمایش نتیجه هاپروژه های در حال انجام

اپلیکیشن اندروید تولید ایرانی

(0%)


طراحی سایت گروه کوشا

(5%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(10%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(35%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


وب سایت دکتر ابراهیمی مقدم

(55%)


طراحی سایت رویا ملک

(55%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


سئوی سایت آناهید

(60%)


طراحی سایت و اپلیکیشن جت کادو

(65%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


بـاغ ویـلای پرند

(80%)


سایت آگهی لینک بازی

(80%)


سایت نیازمندیهای سنگریز

(85%)


باشگاه ورزشی آگرین کرج

(90%)


طراحی سایت چی کو جو

(90%)


سئو چیست ؟
سئو چیست ؟ سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو بمنظور بهبود عملکرد وب سایت شما براساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می گیرد. عوامل بسیاری در سئو سایت شما تاثیر دارد از جمله: کلمات استفاده شده در متن و لینک های وارد شده به سایت شما از سایت های دیگر.
9 0