انواع بازاریابی های اینترنتی

بازاریابی یعنی پیدا کردن بازار هدف و مشتری. در بازاریابی اینترنتی فروشندگان از طریق یک سایت با خریداران در ارتباط هستند که باید با داشتن یک سایت بهینه شده که دارای محتوا، سئو و قالب گرافیکی باشد بتوانند مشتریان را جذب کنند. اما بازاریابی اینترنتی دارای انواع مختلفی می باشد که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

بازاریابی اینترنتی به طور عمده به چهار دسته تقسیم می شود:

 

Pay Per Click (PPC) :

این نوع از بازاریابی به معنای پرداخت به ازای هر کلیک می باشد. فرض کنید شما دارای یک کسب و کار اینترنتی هستید و قصد دارید فروش بیشتری داشته باشید بنابراین به تبلیغات برای کسب و کار خود می پردازید و نمونه ای از محصولات خود را به یک سایت پر بازدید می دهید تا در آن سایت تبلیغ شود به این صورت که وقتی کاربران به آن سایت پربازدید مراجعه کردند در قسمت تبلیغات محصولات شما را هم ببینند و با کلیک بر روی آنها به سایت شما بیایند و از محصولات شما خریداری کنند، به ازای هر کلیکی که کاربران بر روی تبلیغات شما بکنند و به سایت شما بیایند شما باید هزینه ای را به آن سایت تبلیغ کننده پرداخت کنید که به این نوع بازاریابی، بازاریابی PPC گفته می شود.

 

PPI :

این نوع از بازاریابی هم مانند بازاریابی قبلی است که فقط تنها تفاوتی که دارد این است که شخص تبلیغ دهنده باید به ازای هر بار نمایش تبلیغ خود در سایت مورد نظر مبلغی را به آن سایت پرداخت کند. باز هم فرض کنید که شما دارای یک کسب و کار اینترنتی هستید و شخص تبلیغ دهنده دقیقا خود شما هستید و قصد دارید تبلیغ شما به مدت یک هفته در سایت مورد نظرتان تبلیغ شود بنابراین باید برای همان مدت پولی را به آن سایت پرداخت کنید و هیچ ربطی به اینکه کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک بکند یا نکند ندارد و در هر صورت باید به ازای نمایش تبلیغتان پول پرداخت کنید.

 

SEO  :

در این نوع از بازاریابی شما باید یک سری فنون خاصی را برای بالا آوردن سایتتان در موتورهای جستجو رعایت کنید البته رعایت این فنون یک کار تخصصی می باشد که شرکت های طراحی سایت از جمله شرکت طراحی سایت کارناوب اقدام به گرفتن سفارش برای بهینه کردن سایت شما می کند و باعث بالاتر آمدن سایت شما برای فروش بیشتر در نتایج جستجوی جستجوگرها مانند گوگل می شود.  نکته ی قابل توجه این است که امروزه بیشترین کارکرد با کم ترین هزینه را اینگونه بازاریابی دارد.

 

SMM  :

این نوع بازاریابی، بازاریابی در شبکه های اجتماعی می باشد که با افزایش استفاده از این نوع شبکه ها مانند توییتر، فیسبوک و گوگل پلاس برخی از بازاریاب ها به سمت این نوع بازاریابی رفته اند همچنین فروش خوبی هم از این طریق داشته اند شما هم می توانید از این روش که پر طرفدارترین روش به دلیل درآمد بالای آن است وارد شوید و پول خوبی به جیب بزنید.

هرکدام از این چهار نوع در شرایط خاصی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد یعنی هرکدام از این چهار نوع دارای زیرشاخه هایی می باشند و نمیتوان بحث وسیع بازاریابی اینترنتی را تنها به این چهار نوع محدود کرد.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : email-marketing.persianblog.ir، sitedesign-co.com

Arun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)