مهم ترین نکات طراحی قالب وب سایت برای افزایش ترافیک

افزایش ترافیک وب سایت یکی از دغدغه های مدیران و طراحان وب سایت ها می باشد. افـزایـش تـرافـیک وب سایت حـائز اهـمـیت اسـت امـا مـوضـوع مـهم تر ایـن اسـت کـه وب سـایتی را طراحی کنیم تا بازدیدکنندگان را مدت زمان بیشتری در صفحات ما نگه دارد.

شما می توانید با رعایت نکاتی که در این مقاله گفته شده در طراحی وب سایت خود تا حد زیادی مشکلات بهینه سازی و ترافیک وب سایت خود را برطرف کنید. موارد گفته شده مواردی است که براساس نظر بسیاری از کاربران اینترنت و بازدیدکنندگان وب سایت جمع آوری شده است. پس تلاش کنید وب سایت خود را براساس نظر بازدیدکنندگان و کاربران خود طراحی کنید تا بتوانید با جلب رضایت آنها در کسب و کار خود موفق باشید.

 

انتخاب درست رنگ های وب سایت

باید در مورد انتخاب رنگ­ها دقت زیادی داشته باشید. مثلا اگر قصد دارید لوگوی شرکت خود را در سایت قرار دهید، حتما رنگ­هایی را انتخاب کنید که با رنگهای استفاده شده در سایتتان متناسب باشد. همچنین از انتخاب رنگ­های خیلی پررنگ یا بیش از حد کمرنگ پرهیز کنید،  سعی کنید در طراحی خود از رنگ­های مکمل استفاده کنید و  رنگ صفحات مختلف را تغییر ندهید. تلاش کنید در طراحی وب سایت خود، رنگ­هایی را انتخاب کنید که بازدیدکنندگان شما را جذب کند.

 

متدوال­ ترین ترکیب های رنگی عبارتند از:

آبی، نارنجی و سفید

زرد، خاکستری و سفید

زرد، قرمز و سفید

آبی و سفید

قرمز، خاکستری و سفید

 

دقت در انتخاب رنگ پس زمینه صفحات

باید ترکیب رنگ­های داخل سایت خود را به گونه ­ای انتخاب کنید که کاربران سایت شما بتوانند متن­های سایت را به آسانی بخوانند. همچنین لینک­های داخل صفحات را طوری انتخاب کنید که خوانا باشند ( قبل و بعد از بازدید آنها). معمولا رنگ پیش فرض لینک ها به این صورت است که آبی برای قبل از بازدید و بنفش برای بعد از بازدید می باشد، بهتر است آنها را تغییر ندهید. اگر رنگ پشت زمینه وب سایت شما تیره است باید رنگ متن­ها را روشن انتخاب کنید و اگر پشت زمینه وب سایت شما روشن است باید رنگ متن­ها را تیره رنگ انتخاب کنید تا خواندن متن­ها برای کاربران آسان باشد.

 

 پایین بودن سرعت لود شدن صفحات

اگر زمان لود شدن صفحات وب سایت طولانی باشد و محتوای خیلی با ارزشی برای بازدیدکنندگان در آن وجود نداشته باشد بدون شک آنها از وب سایت شما خواهند رفت و بازهم نخواهند گشت. در طراحی سایت خود از گرافیک­های سنگین، مثلا استفاده زیاد از فلشها دوری کنید تا سرعت لود صفحات وب سایت شما زیاد نباشد، یک وب سایت کاربرپسند، باید در کوتاه­ترین زمان ممکن لود شود تا بازدیدکنندگان خود را از دست ندهد.


مطلب مرتبط: افزایش سرعت لود صفحات وب در موبایل با فریم ورک AMP


 

داشتن لوگو

برای اینکه وب سایت شما به راحتی شناسایی شود و در خـاطر بازدیدکنندگان بـماند، بـهتر اسـت یـک لـوگـوی سـاده برای وب سایت خود طراحی کنید. می توانید یک نوار مسیریابی در هدر بالایی سایت و یا یک صفحه درباره ما که در آن مواردی که باعث منحصر بودن وب سایت شما می شود را طراحی کنید.


مطلب مرتبط: مهم ترین اصول طراحی لوگوی زیبا برای سایت


 

انتخاب سایز مناسب برای صفحات

پیکسل، واحد اندازه­ گیری صفحات وب سایت می باشد. انتخاب اندازه صفحات به نظر شما بستگی دارد اما باید چند نکته مهم را در مورد آن رعایت کنید. شما باید وب سایت خود را در ابعادی طراحی کنید که خیلی بهتر و مناسب تر دیده شود تا بتوانید محتوای خود را به خوبی برای کاربران نمایش دهید. موضوع مهم دیگر این است که ابعادی را انتخاب کنید تا در دستگاه­های مختلف با صفحه نمایش‌های مختلف به بهترین شکل قابل ارائه باشد. مانند گوشی­های هوشمند و تبلت­ها. 

 

توجه ویژه به گرافیک

باید به طراحی صفحات خود توجه ویژه ­ای داشته باشید و از جلوه ­های گرافیکی استفاده کنید تـا بـازدیدکنندگان وب سـایت شـما از کـسب و کـار شـما آگـاه شـوند، طـراحی زیبـا و مـناسب کـه بـتواند بـا بازدیدکنندگان بـه خـوبی ارتـباط بـرقرار کـند، باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود.

 

امیدواریم با توجه به مواردی که در این مقاله به آنها پرداختیم بتوانید بهترین قالب وب سایت را که موجب افزایش ترافیک وب سایتتان شود طراحی کنید.

 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
مهدی جعفری بنده هر از چند گاهی به خاطر علاقه در نویسندگی ، مطالبی در مورد خدمات طراحی سایت در وب سایت رسمی کارناوب قرار می دهم ، امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)