9 راه منحصربفرد برای ترویج وبلاگتان در رسانه های اجتماعی

آیا شما تایم زیادی رو صرف نوشتن محتوای با کیفیت برای وبلاگتان می کنید؟ اگر این چنین است چه یک وبلاگ تجاری داشته باشید چه یک وبلاگ شخصی بازار یابی محتوا یک بلیط سودآور است و شما باید به کارتان افتخار کنید. سوال واقعی این است که آیا شما واقعا محتوایتان را بازاریابی می کنید؟ برخلاف وبسایت های تجاری این عاقلانه به نظر نمیاید که وبلاگتان را با پرداختن هزینه برای آگهی بهبود دهید..پس چه چیز دیگری می ماند؟- سئو و بازاریابی رسانه های اجتماعی. در این مقاله به معرفی چند راهکار برای بهبود وبلاگتان از طریق رسانه ها ی اجتماعی می پردازیم پس با کارناوب همراه باشید.

9 راه منحصربفرد برای ترویج وبلاگتان در رسانه های اجتماعی

چطور میتوانید وبلاگتان را از طریق رسانه های اجتماعی ترویج دهید؟ - سعی کنید یک نظرسنجی میان مدیران سایت ها، بازاریاب ها و وبلاگ نویس ها بگیرید و بپرسید که از نظر آنها چه چیزی باعث بهبود وبلاگ روی رسانه های اجتماعی می شود؟ اکثریت خواهند گفت که اشتراک گذاشتن وبلاگتان روی پروفایل رسانه های اجتماعی همچون فیسبوک، لینکدین، توییتر و گوگل پلاس  اما این فقط نصف کاریست که میتوان انجام داد. پس اگر شما از بلندپروازان هستید و دوست دارید که فراتر از سایت های اجتماعی اینترنتی محبوب بروید ما به شما بازاریابی وبلاگتان روی رسانه های اجتماعی را پیشنهاد می کنیم و راه هایی امتحان شده و درست برای اینکه وبلاگتان در رسانه های اجتماعی بدرخشد را به شما معرفی میکنیم؟

راه اول: محتوای جذاب و تکان دهنده

مخاطبان رسانه های اجتماعی مطالبی را به اشتراک میگذارند که جالب و مفید باشد و حاوی اطلاعات منحصر بفرد باشد که جای دیگری یافت نشود. پس مطلب شما باید به اندازه کافی جذاب باشد.یعنی علاوه بر محتوای خوب عنوان و عکس های مناسب داشته باشد.

راه دوم: ادغام رسانه های اجتماعی با وبلاگتان

با ادغام رسانه های اجتماعی در وبلاگتان در واقع پلی برای به اشتراک گذاری راحت تر مطالبتان توسط مخاطبان ایجاد می کنید. سعی کنید رسانه های محبوب را ادغام کنید و از شلوغ کردن صفحه پرهیز کنید زیرا تاثیر منفی دارد.

راه سوم: وبلاگتان را در پروفایل رسانه های اجتماعی به اشتراک بزارید

اگر مخاطبان به وبلاگ شما مراجعه نمی کنند شما به دنبال آنها بروید. پست های وبلاگتان را به اشتراک بگذارید همانند خیلی از سایت های دیگر روی رسانه های اجتماعی شما نیز به راحتی میتوانید این کار را بکنید اما مواردی هست که به شما کمک میکند تا تلاشتان موثرواقع شود:

  1. مطالبی که به اشتراک میگذارید را پیگیری کنید.
  2. اگر صاحب یک وبلاگ وردپرس باشید میتوانید از publicize plugin برای فرستادن خودکار پست های تولید شده روی رسانه های اجتماعی استفاده کنید.
  3. از بهترین زمان برای ارسال مطالب خود استفاده کنید تا بالاترین بازخورد را داشته باشد.
  4. برای اشتراک گذاری پست های خود از عکس های جالب و پیش متنی از زبان خود برای جذب مخاطبین استفاده کنید.
  5. زمانیکه که پست شما حاوی گرافیک یا نقل قول است حتما به پیج اصلی لینک بزنید.
  6. از click to tweet استفاده کنید برای مخاطبانی که نمیخواهند تمام مطلب را به اشتراک بگذارند یا وقت کافی برای خواندن کل مطلب ندارند.
  7. از هشتگ ها و کلمات کلیدی مرتبط و مناسب پست خود استفاده کنید.
  8. به افرادی که مطالب شما را به اشتراک میگذارند درمورد پست های جدیدتان پیام شخصی ارسال کنید.

 

راه چهارم: ایجاد روابط با وبلاگ نویسان

ارتباط با سایر مدیران وبلاگ باعث می شود اطلاعات بیشتری درمورد کارتان کسب کنید و از تجربیات یکدیگر برای ترویج وبلاگتان استفاده کنید.

راه پنجم:bookmark  کردن پست های وبلاگتان

Bookmark کردن پست هایتان در سایت های معتبر همچون Digg,Delicious,Reddit  که مخاطبان خوبی دارند.

راه ششم: تبلیغات انجمنی

انجمن های خوب زیادی در محدوده شما هستند که اجازه اشتراک گذاری مطالبتان را نمی دهند مگر اینکه شما یک عضو فعال باشید و دیگر اعضای همکار را در مسائلشان یاری کنید.

راه هفتم:به گروه های اجتماعی بپیوندید

به گروه های اجتماعی همچون گروه های فیسبوک و لینکدین مربوط به محدوده خود بپیوندید تا هم خودتان و هم وبلاگتان بهتر شناخته شوید.

راه هشتم: پست های قدیمی وبلاگتان را فراموش نکنید

نیازی نیست که همیشه پست های جدید را به اشتراک بگذارید. برخی از پست های قدیمی هستند که موضوعاتشان تاریخ انقضا ندارد و می تواند به اشتراک گذاشته شود.

راه نهم: فقط بخشی از محتوا را به اشتراک بگذارید

لازم نیست تمام پست خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. میتوانید بخش های جالب آن که توجه بیشتری به آن می شود به عنوان بروز رسانی روی پروفایل خود قرار دهید. این یک تفاوت تازه برای بروز رسانی ست که مخاطبان شما از آن استقبال می کنند.

چه پیشنهادات دیگری می توانید از تجربیات خود برای ترویج وبلاگ به این مطلب اضافه کنید..نظراتتان را  با ما به اشتراک بگذارید.

 

 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
طراحی سایت کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
اخبار کارناوب
نظر سنجی

به نظر شما به جز محتوای خوب چه چیزی بیشتر باعث می شود کاربران دوباره به سایت برگرند؟(26رای )


نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

طراحی سایت گروه رویش

(25%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


فروشگاه زرکات

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(55%)


گروه هنز عمران

(60%)


سئوی سایت آناهید

(60%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


اپلیکیشن اندروید تولید ایرانی

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)