مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

در عصر حاضر پایه های تجارت روی مشتریان بنا نهاده شده و یکی از مهم ترین عناصر پیشرفت یا رکود سازمان ها مشتریان هستند.با داشتن اطلاعات دقیقی در مورد مشتریان و مدیریت ارتباط با آن ها میتوان علاوه بر جذب و حفظ مشتری وفادار به سود دهی بیشتر رسید.در این مقاله به بررسی سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) و کاربرد ها و مزایای آن ها می پردازیم.با کارناوب همراه باشید.

CRM چیست؟

این واژه مخفف customer relationship management به معنی مدیریت ارتباط با مشتری است. مشتری نبض حیات هر سازمان است.هدف اصلی CRM جذب مشتری و حفظ آن و برقراری ارتباط با مشتریان می باشد.CRM به سازمان در جهت شناسایی مشتریان، کسب رضایت آنها و حفظ مشتری به صورت دائمی کمک می کند.

نرم افزار CRMچیست؟

هدف اصلی CRM وفادار کردن مشتریان است.زیرا مشتریان وفادار بهترین مشتری ها هستند چراکه نه تنها در آینده خریدهای دیگری نیز انجام میدهند بلکه افراد دیگری را نیز به این کار ترغیب می کنند.بهترین روش برای حفظ مشتری ایجاد حس رضایتمندی در آنها و مورد توجه قرار دادن چیزهایی ست که برای آنها ارزش محسوب می شود تا وفاداری مشتری به سازمان بیشتر گردد. با توجه به این موارد باید سیستمی برای جذب و برقراری ارتباط و حفظ و نگه داری مشتریان طراحی و پیاده سازی گردد. این سیستم باید توانایی مدیریت ارتباط با مشتری را داشته باشد و به سازمان در جلب رضایت مشتری کمک کند. نرم افزارهایCRM این امکان را به سازمان می دهند تا با سرعت و سهولت و ضریب اطمینان بالا به ورود و نگهداری اطلاعات  بپردازند و از امکاناتی همچون فکس و ایمیل و پیامک بصورت تکی و یا گروهی برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کنند.

نرم افزار Microsoft Dynamics CRM چیست؟

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شرکت مایکروسافت درواقع راهکاری سازمانی ست که از طریق سازماندهی و اتوماسیون فرآیندهای کسب و کار به سودآوری سازمان و کاهش هزینه ها کمک نموده و رضایت و وفاداری مشتریان را در پی خواهد داشت. درواقع این نرم افزار با گردآوری و یکپارچه سازی اطلاعات مشتریان بهره برداری موثر و هدفمند را موجب می شود.

اولین نسخه از نرم افزار CRM مایکروسافت در سال 2003 و آخرین نسخه آن در سال 2015 ارائه شده است. نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری نسخه های متعدد و متنوعی در دنیا دارند و شرکت های زیادی این نرم افزار را ارائه داده اند. بر اساس آخرین ارزیابی موسسه تحقیقاتی گارتنر نرم افزار CRM مایکروسافت در رتبه دوم دنیا قرار دارد و رتبه اول متعلق به نرم افزار Salesforce که تنها به صورت آنلاین است، می باشد.

پنج نرم افزار CRM برتر دنیا:

  • Salesforce
  • Microsoft
  • Oracle
  • SAP
  • SugarCRM

نرم افزار CRM مایکروسافت محصولات چندگانه ای را ارائه می دهد تا عملیاتی همچون تحلیل مالی، ارتباطات با مشتریان، مدیریت زنجیره تامین، انبار داری، تولید و منابع انسانی را آسان نماید.سه ماژول اصلی دارد:1- فروش 2- بازاریابی 3- خدمات، که هرکدام ازین ماژول ها امکانات زیادی را برای سازمان ها فراهم می کند که هر سازمانی متناسب با نوع فعالیت خود می تواند فقط تعدادی از آنها را لحاظ کند. این سیستم از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است بطوریکه بسیاری از شرکت ها این نرم افزار را توسعه داده اند و علاوه بر سه ماژول اصلی از آن برای پیگیری داده های مربوطه همچون پروژه های گزارش وضعیت، حسابداری و ... استفاده میکنند.

در ایران به دلایل متعدد مانند تحریم، عدم وجود نسخه فارسی، نداشتن خدمات پشتیبانی تنها نرم افزار در دسترس همان Microsoft Dynamics CRM است که در اکثر سازمان ها و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : گردآوری شده توسط تیم کارناوب

Arun
طراحی سایت کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)