چطور می توانیم یک وبسایت کاری بدون www بسازیم؟

در این مقاله نگاهی جزئی به تفاوت یک وبسایت با www و یک وبسایت بدونwww میپردازیم و اینکه اصلا کدامیک بهتر است... انتظارات کاربران از وبسایتشان چیست و آیا از نظر آنها کدام نام سایت معتبر تر است؟ آیا از نظر موتور جستجوی گوگل سایت www.example.com با example.com تفاوت دارد. از نظر سئو چه تفاوتی بین این دو وبسایت وجود دارد. با کارناوب همراه باشید.

ساخت یک نام دامین با www فقط یک انتخاب محبوب است. یک وبسایت می تواند هر اسمی داشته باشد. اگر شما یک دامنه  example.com  دارید ایجاد یک وبسایت به نام super.example.com  هیچ مشکلی ندارد. هرچند در عمل کاربران انتظار دو چیز را دارند که اگر مهیا نباشد سرخورده و نا امید می شوند و سایتتان را پیدا نمی کنند:

  1. اگر دامنه شما example.com  است بنابراین وبسایت شما در حالتی که کابر در نوار آدرس نام example.com  را تایپ کند و اینتر را بزند باز خواهد شد زیرا این راحت ترین روش است.
  2. وبسایت شما باید این امکان را داشته باشد که وقتی کاربر در نوار آدرس www.example.com  را تایپ میکند نیز باز شود. www به صورت پیش فرض خیلی رایج است و کاربرا ن بسیاری فکر می کنند که باید حتما از آن استفاده کنند.

حالا چطور باید این کار را انجام دهیم؟ - اگر هزینه ای برای خدمات وب به یکی از شرکت های میزبان وب می پردازید و با نام www.example.com  سایت شما باز میشود ولی با example.com  باز نمی شود پس شرکت میزبان شما موظف است که آن را سریعا درست کند. با پشتیبانی فنی تماس بگیرید و آنهارا در جریان بزارید اگه مشکلتان مرتفع نشد حتما میزبان خود را تغییر خواهید داد.

هیچ دلیل مشخصی وجود ندارد که چرا هر دو نام برای شما نمیتواند کارا باشد. فقط به یک تغییر ساده در پیکربندی وب سرور نیاز است و این کار را به راحتی برای هر مشتری جدید می توانند به صورت خودکار انجام دهند.

البته اگر شما وب سرور خودتان را اجرا می کنید برای اعمال تنظیمات چند مرحله زیر را باید دنبال کنید:

  1. اعمال تنظیمات DNS برایexample.com  : اطمینان حاصل کنید که آدرس IP مشترک برای www.example.com و example.com ثبت کنید. اینکار با ویندوز و لینوکس به هیچ وجه سخت نیست.
  2. اگر شما یک میزبان مجازی برای ایجاد چندین وبسایت با یکIP  استفاده می کنید نیاز دارید که در پیکربندی وب سرورتان برایexample.com  یک نام مستعار بصورت www.example.com اضافه کنید.

چرا برخی سایت ها www را قبول نمیکنند و بالعکس؟- موتورهای جستجو هنگام  cacheکردن سایت شما را با آدرس کامل cache  می کنند.

ایا وب سایت با www و بدون آن بر سئو تاثیر گذار است ؟

- اگر یکبار سایت شما با آدرس www و بار دیگر بدون آن باز شود این یک امتیاز منفی از سوی گوگل  در نتیجه سئو میباشد. در واقع شما باید تعیین کنید که سایتتان باwww  یا بدون آن باز شود.

علت اصلی که نمیتوان از هردوی آنها استفاده کرد به خاطر تفاوتیست که موتورهای جستجو برای آنها قائل شده اند و درواقع آنها دو سایت مجزا محسوب میشوند و اگر یک مطلب در هر دو سایت یکی باشد به معنای محتوای یکسان و تخلف محسوب می شود.کار سختی نیست فقط یکی از آنها را انتخاب کنید ...

 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : www.boutell.com

Arun
طراحی سایت کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)