10 اشتباه در طراحی سایت که سایتتان را کاملا غیرحرفه ای نشان می دهد

طراحی سایت برای سرمایه گذاران ایده بسیار خوبی می باشد حتی می توان بعد از اینکه یک گروه از حالت استارت تاپ خارج شد یک طراح برای سایت استخدام کرد تا سایت را بهبود بخشد . طراحی یک وب سایت فوق العاده مهم است مخصوصا برای کسب و کارهایی که تازه شروع به کار کرده اند و قصد دارند خود را در بازار کار معرفی کنند ، نکته قابل توجه این است که وقتی کسب و کار آنلاینی را شروع می کنید بازدیدکنندگان براساس کوچکترین جزئیات درمورد شما قضاوت می کنند . اکثر مشتریان به چند برند معروف اطمینان می کنند و احتمال اینکه به شما به عنوان یک تازه وارد در کسب و کار آنلاین اعتماد نکنند بالاست اما شما باید آنها را در همان لحظات اولیه که به شما مراجعه می کنند جذب کنید . درست است که جزئیات کوچک هستند اما تاثیر به سزایی در طراحی سایت دارند در این مقاله خطاهای مبتدیانه که گاهی اوقات طراحان سایت دچار آن می شوند بیان شده است ، حتی اگر از نظر طراحی خیلی خوب نیستید و دچار ضعف هستید می توانید حداقل این اشتباهات را انجام ندهید .

 •    استفاده از قالب های (Templates) از پیش طراحی شده

شما می توانید از قالب ها یا نمونه های از پیش طراحی شده برای کارهای کوچکی که آنچنان حائز اهمیت نیستند استفاده کنید ولی این قالب ها برای کسب و کارهای بزرگ مناسب نیستند اما اگر شما قصد دارید که از این قالب ها استفاده کنید بهتر است از یک طراح سایت برای سفارشی کردن نمونه ی مورد نظرتان کمک بگیرید و آن را تغییر دهید . بزرگترین مشکلی که در قالب های از پیش تعریف شده وجود دارد این است که بین لوگو و سایر قسمت های سایت ارتباط از نوع بصری بسیار ضعیف می باشد یعنی رنگی که در لوگوی  سایت به کار رفته در هیچ جای دیگر سایت به کار نرفته و یا فونتی که انتخاب شده با طراحی سایت همخوانی ندارد .  و اگر شما قصد دارید با طراحی سایت برندتان را برزگ کنید و در عین حال از قالب از پیش تعریف شده استفاده می کنید ، تا آن جایی که می توانید Template  بودن سایتتان را پنهان کنید طوری که بازدیدکننده متوجه آن نشود .

 •   استفاده از شمایل پیش فرض Bootstrap

خطایی دیگر این است که از طراحی Bootstrap  برای سایت کمپانی خود استفاده کنید . زمانی که سایت شما از یک طراحی یکسان همانند صدها سایت دیگر استفاده می کند تمایز دادن آن نسبت به سایر کار بسیار سختی است. البته اگر شما قصد دارید از شمایل Bootstrap استفاده کنید می توانید شمایل Bootstrap را با استفاده از سرویس هایی مانند Font Awesome تغییر دهید . Font Awesome به دلیل ارائه کتابخانه ای بزرگ و کارآمد از آیکون های زیبا در بین طراحان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

 •   مشکلات contrast (مقایسه) در نوشتار و تایپوگرافی

در طراحی سایت فونتها بسیار مهم هستند که جز افرادی که خودشان طراح سایت هستند دیگران اهمیت آنها را درک نمی کنند . درواقع فونتها می توانند یک طراحی را موفق و یا تخریب سازند . یک مشکل عمومی در سایت های خانگی این است که بین فونت تیتر و متن اصلی  contrast وجود ندارد. فقط تغییر اندازه آنها کافی نیست . سعی کنید فونت ها وزن بیشتری داشته باشند تا بتوانند خود را مهم تر از بقیه ی سایت و دیگر محتوا نشان دهند.

 •    استفاده کردن از پشت زمینه تیره  

بیشتر سایت شما را رنگ پیش زمینه دربرمی گیرد پس بایستی بادقت انتخاب شود . سایت هایی که دارای رنگ پیش زمینه تیره باشند موفق نخواهند شد مگر اینکه حرفه ای طراحی شده باشند . رنگ سفید بسیار کاربردی است اما بیشتر طراحان از خاکستری روشن استفاده می کنند .

 •     چندین کار در یک صفحه

کاربر درصورت مشاهده ی صفحه ای که بتواند در آن چندین کار مختلف انجام دهد گیج می شود و زمان انجام کار برای او در سایت شما بالا می رود که امر خوبی نیست و حتی ممکن است به علت این سردرگمی سایت شما را ترک کند .

 •    مشکلات ترازبندی و فاصله& Spacing ) (Alignment

قرار دادن فاصله بین المنت ها بسیار سخت است اما ممکن است فقط کافی است اول مطمئن شوید که المنت های مرتبط به صورت گروهی نمایش داده می شوند و اینکه بین این گروه ها به اندازه کافی فاصله باشد تا کاربران فکر نکنند که دو گروه مختلف با یکدیگر ارتباط دارند .

 •    نوشتن متن های غیرحرفه ای

نوشتن متن برای اثرگذاری در دنیای وسیع اینترنت لازم و بسیار ضروری است . مخصوصا زمانی که قصد فروش چیزی را دارید یا می خواهید مطمئن شوید متنی که نوشته اید به راحتی قابل فهم است و غلط املایی ندارد.

 •    مشکلات خوانایی

هرچه قدر که متن شما زیبا باشد اما از نظر بصری خوانا نباشد نمی تواند در موفقیت کسب و کار به شما کمک کند . جزئیات ریزی در حوزه ی خوانایی متن وجود دارد که می تواند به موفقیت کسب و کار شرکتتان کمک کند. نکته ی اول اینکه فاصله ی مناسبی را بین خطوط متن قرار دهید و نکته ی دوم اینکه فونتها ریز نباشند ، هرچند که بازدیدکنندگان با ریزبودن فونت مشکلی نداشته باشند اما ریز بودن فونت غیرحرفه ای بودن سایت را نشان می دهد.

 •    عدم یکپارپگی و هماهنگی

گام اول این است که مطمئن شوید سایتتان خودش دارای انسجام باشد برای مثال مطمئن شوید که سایه های استفاده شده در سایت باهم هماهنگ باشند و یا اینکه مقدارعدد ، رنگ استفاده شده در لوگو با سایر رنگها که در سایتتان استفاده کرده اید یکسان باشد که معمولا می توانید با مرتب کردن فایلهای CSS تان و با حذف کردن کدهایی که به آنها نیازی ندارید از وجود این مسائل مطمئن شوید .  و گام دوم ، هرجا که اسمی از برند شما دیده می شود چه در رسانه های اجتماعی ، تبلیغات آنلاین و آفلاین کاربران باید در یک لحظه شما و برندتان را بشناسند .

 •   طراحی از مد افتاده

اکثر سایت هایی که از سایه های سنگین و عکس های سه بعدی استفاده می کنند شمایلی از مد افتاده و به روز نشده دارند . البته شما می توانید به سراغ طراحی تخت یا Flat و راهنمایی های آن برای طراحی سایتتان بروید.

 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : designmodo.com

Arun
طراحی سایت کارناوب

 • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)