آیا سایت آماده و ارزان را انتخاب کنیم یا اختصاصی؟

نوع فعالیت شما در وب سایت چیست ؟ آیا یک وب سایت ساده می خواهید تا فقط کارتان انجام شود و یا برنامه بلند مدت برای آن در نظر گرفته اید !؟ طراحی سایت های اختصاصی مزایای بیشماری نسبت به سایت های آماده دارند. یکی از این مزایا ، پشتیبانی بعد از طراحی است ، برای اینکه با این مزایا بیشتر آشنا شوید از شما می خواهم این مقاله را با دقت بخوانید.

شما به عنوان شخصی که قرار است برای شرکت و یا شخص خودتان سایتی را داشته باشید باید در ابتدا نوع فعالیت و دیدگاه کوتاه مدت و بلند مدت خود را از وب سایت در نظر بگیرید .

مدتی است که برای مدیران این سوال پیش آمده است که چرا باید هزینه هایی در خصوص طراحی سایت بدهند وقتی که سایت های آماده ای هستند و با هزینه ای ناچیز و گاها رایگان انجام می دهند؟ این مقاله دید شما را باز خواهد کرد. این موضوع تا به امروز بحث برانگیز بوده است. آیا حق با این مدیران است یا خیر؟

سایت ارزان کیفیت ندارد را از ذهن خود بیرون کنید . 

هر کسی گفت که سایت ارزان قیمت و آماده کیفیت ندارد به جرات می توان گفت که مسخره ترین حرف در دنیا است ، مثل این می ماند که بگویم تمام مردمان شهر x ، همه خسیس هستند. !

نه اینطور نیست . برای مثال سایت هایی که با جوملا طراحی شده اند شاید آماده باشد ولی  هسته بسیار قوی دارند که هر روز آپدیت ها و ماژول های جدید برای آن نوشته می شود ، حالا این سایت ها معایب و مزایایی دارند که قبلا در مورد آن صحبت کرده ایم .

شرکت ها و کمپانی هایی هستند که به صورت تخصصی روی وردپرس کار می کنند و وب سایت های بسیار شکیل طراحی کرده اند ولی هیچ کاسبی نمی گوید که ماست من ترش است .

ولی . . .  ولی . . . . نکته این است که وب سایت هایی که ارزان قیمت به دست مشتریان داده می شود گاها مشکلات عمده ای دارند

نکته اول پشتیبانی وب سایت  ، مثلا ، وب سایت های ارزان قیمت گاها توسط شخص انجام می شود ، اگر شما صاحب یک شرکت باشید می دانید که چقدر هزینه ها وجود دارد که یک مجموعه سرپا باشد ، این سرپا بودن مجموعه ها علاوه بر هزینه ، تعهداتی دارند که باید انجام دهند که یکی از این موارد پشتیبانی وب سایت ها هستند . 

یک شخص می تواند به راحتی همراه خود را خاموش کند و دیگر پاسخ ندهد . اینجا تکلیف شما چیست ! اکثر شرکت ها و مجموعه هایی که بیش از چند سال سابقه مفید با کارنامه موفق دارند می توان به این نکته دریافت که توانسته اند  رضایت مشتریان خود را بدست آورند .  پس رضایت شما را هم بدست می آورند . 

نکته دوم ارتقا وب سایت است ، برای مثال امروز شما یک وب سایت سفارش می دهید که فعالیت تخفیف گروهی در آن انجام می شود . پس از یکسال برای رقابت تصمیم می گیرید امکاناتی به سایت اضافه کنید . آیا آن وب سایت قابلیت برنامه نویسی یک ماژول تخصصی برای شما را دارا است ؟ آیا می توانید به وب سایت خود یک ماژول تخصصی اضافه کنید ؟ یا مثل سایت سابق بانه کالا زحمت چند ساله خود را زیر پا گذاشته و دوباره یک وب سایت جدید طراحی کنید و روز از نو ، روزی از نو. پس سعی کنید استراتژی و دید فعالیت خود را طوری ببینید که در  آینده به مشکل برنخورید .

نکته سوم ظاهر سایت  است که شاید برای خیلی ها مهم نباشد ولی سایت هایی که اصولا ارزان قیمت هستند یک نوع پکیج هستند که به چندین نفر فروخته شده است . پس توقعی از یک سایت مثال زدنی نداشته باشید. همین وب سایت کارناوب برای بار اول در نظر کاربر می ماند . حتی اگر زیاد زیبا نباشد (این قالب حدود 4 سال پیش طراحی شد و من علاقه خاصی دارم و فعلا تصمیم به عوض کردن آن ندارم چون همه از ظاهر سایت ما را می شناسند  D: )

 

 

حال وقتی شما کار را به کاردان می سپارید دیگر خیالتان از بابت همه چیز راحت است و هروقت به مشکلی برخورد می کنید پشتیبان شما در کنار شما خواهد بود. شما می توانید نمونه کارهای هر شرکت را در سایت مربوطه ببینید و در حال حاضر طراحی سایت درایران کوچک (کرج) این کار را برای شما راحت کرده است و دیگر نیازی نیست که به پایتخت بروید و سایت مورد نطر خود را طراحی کنید و حتی با قیمتی کمتر از آنچه در پایتخت میبینید روبرو می شوید.

خلاصه اینکه تصمیم با شماست و این انتخاب بالطبع زندگی کاری شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
هادی جعفری هادی، با مدرک کارشناسی نرم افزار ، عاشق برنامه نویسی موبایل برای IOS هست ، بعضی وقت ها در زمینه فروش و بازریابی ایده های قشنگی رو اعلام میکنه

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)