چگونه یک فروشگاه اینترنتی معتبر با فروش بالا داشته باشیم

فروشگاه های اینترنتی انواع مختلفی دارند که معمولا بر اساس نوع کالا و خدماتی که ارائه میدهند تقسیم بندی میشوند.برخی از این فروشگاه های معروف بین المللی عبارتند از : ebay- amazon-alibaba فروشگاه های اینترنتی زیادی هم در داخل ایران وجود دارند که ازمحبوبیت زیادی برخوردارند مثل: دیجی کالا- بانه کالا- ۵۰۴۰- چاره- زنبیل و ... حال باید بدانیم چگونه باید فروشگاه اینترنتی معتبری برای خود داشته باشیم

انواع فروشگاه های اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی انواع مختلفی دارند که معمولا بر اساس نوع کالا و خدماتی که ارائه میدهند تقسیم بندی میشوند.برخی از این فروشگاه های معروف بین المللی عبارتند از : ebay- amazon-alibaba
فروشگاه های اینترنتی زیادی هم در داخل ایران وجود دارند که ازمحبوبیت زیادی برخوردارند مثل:
دیجی کالا- بانه کالا- ۵۰۴۰- چاره- زنبیل و ...

فروشگا های اینترنتی معمولا از روش های مختلفی درآمد کسب میکنند که مهمترین آنها میتواند تبلیغات باشد.
تبلیغات سهم زیادی در درآمد زایی سایت ها بخصوص فروشگاه های اینترنتی که کاربران زیادی دارند،دارد. یکی دیگر از راه ها کسب درآمد بدین گونه است که سایت ها کالای شرکت ها را در سایت خود به فروش میرسانند که اگر کاربری از طریق این سایت ها اقدام به خرید نماید سایت طبق قرار خود با شرکت مربوطه درصدی از مبلغ فروش کالا را برای خود برمیدارد.
از طرفی این سایت ها چون شناخته شده و معتبر هستند کاربران زیادی به آنها اعتماد کرده و خرید مینمایند. همچنین سایت میتواند کاربران را به خرید لوازم دیگر یا همان کالا از شرکتی دیگر تشویق کند. بدین صورت که وقتی کاربر کالایی را میخرد سایت درکنار آن کالاهای مشابه ازشرکت های دیگر ویا دیگر کالاهای همان شرکت را به کاربر معرفی میکند و اینگونه کالاهای بیشتری فروخته و سود بیشتری کسب میکند.
 

برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی معتبر باید به نکات زیر توجه کنید


۱ -  امکانات سایت
سایت شما باید علاوه بر تمامی امکانات وب سایت های دیگر امکانات دیگری نیز داشته باشد تا سایت شما را متمایز کند.به طور مثال تمامی این امکانات برای یک فروشگاه اینترنتی الزامی است.
مقایسه کالاها با یکدیگر- خرید از طریق پست- پرداخت با کارت های شتاب- دسته بندی بندی برای کالاهای گوناگون- به روز رسانی اطلاعات سایت-نمایش نظرات کازبران- تصاویر با بهترین کیفیت ها و...
سایت شما حتما باید منوهایی از قبیل تماس با ما، درباره ما ، زیرمنوهای متعدد برای توضیح راجع به کالا و شرکت ارائه دهنده،اخبار سایت ،تخفیف ها و آموزش نحوه خرید باشد.
 
۲ – طراحی زیبا و کاربری آسان
سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که دردرجه اول ظاهر زیبای آن کاربر را جذب کرده و سپس کار با آن برای او آسان باشد. تا حدامکان سعی کنید اطلاعات موردنیاز کاربر با حداکثر ۳کلیک به دست کاربر برسد.


۳ – کالاهای ارائه شده درسایت
موضع خود را مشخص کنید. چه نوع کالاهایی برای فروش دارید؟ کالاهای شما در چه نوع دسته بندی قرار میگیرند؟ پوشاک؟ خوراک؟ لوازم منزل؟ کالای لوکس؟ ویا تمامی این موارد؟

۴ – توضیحات و تصاویر مربوط به کالاها
وقتی کاربر به سایت شما برای خرید مراجه میکند وقتی اقدام به خرید میکند که تمامی اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورده باشد. سعی کنید تمامی نقاط قوت و ضعف کالای خود را بیان کنید و به کاربر اجازه مقایسه این کالا و برند با برندهای دیگر را بدهید. اجازه دهید خود کاربر باتوجه به این نکات تصمیم نهایی را بگیرد. سعی کنید صادقانه تمامی نکات را بیان کنید اینگونه حتی اگر مشتری از شما خرید نکند اما حس خوب اعتماد را از شما خواهد گرفت و در دفعات بعدی حتما به سایت شما مراجعه خواهد کرد.


۵ – پشتیبانی قوی
کار خود را با فروختن کالا تمام نکنید. مطمئن شوید مشتری کالای خود را دریافت کرده و از آن راضی است. برای کالای خود باید ارزش گذاری کنید تا کمترین خسارت نصیب شما شود. به طور مثال هنگامی که مشتری از طریق خرید پستی کالای شما را میخرد پیگیری کنید که کالا بدون کوچکترین آسیب به او رسیده است.
۶ –ارتباط قوی با کاربران و شرکت ها (جلب اعتماد مشتری)
تا وقتی مشتری به شما اعتماد نکرده است ازشما خرید نخواهد کرد پس اعتماد مشتری خود را از این راه ها جلب کنید:
در درجه اول باید سایت شما همیشه و به صورت شبانه روز در دسترس باشد
حتما از وزارت صنعت و معدن نماد اطمینان برای سایت خود کسب کنید.
امنیت سایت خود را از راه های ممکن تاحد امکان بالا ببرید.
درتمامی صفحات سایت گزینه تماس با ما  را قرار دهید تا مشتری در هرلحظه با شما درارتباط باشد
منوی درباره ما را جدی بگیرید و در آن  آدرس و تلفن خود را قرار دهید. تاحدامکان تلفن باید ثابت باشد نه شماره موبایل.
حتما برای خرید مشتریان با پست قرارداد ببندید تا بتوانید از طریق آن کالا را به مشتری برسانید و پول را در همان لحظه دریافت کنید.


۷ –تبلیغات
باید تا میتوانید کاربر جذب کنید پس برای این کار در سایت های بزرگ و پربازدید تبلیغات خود را قرار دهید.


۸ – نحوه فروش
دونوع نحوه فروش درسایت خود قرار دهبد. ۱- آنلاین    ۲- خرید پستی


۹ – رعایت سئو
سئوی سایت خود را قوت ببخشید تا وقتی کاربری دنبال جنسی میگردد که در سایت شما موجود است اول از طریق گوگل به وب سایت شما مراجعه کند.

 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
مهدی جعفری بنده هر از چند گاهی به خاطر علاقه در نویسندگی ، مطالبی در مورد خدمات طراحی سایت در وب سایت رسمی کارناوب قرار می دهم ، امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)