تفاوت بین بانک های اطلاعاتی sql و oracel

استفاده از بانک اطلاعاتی SQL server کار سختی نیست ولی اکثر کسانی که کار طراحی وب سایت انجام میدهند با SQL Server کار می کنند چون آسان و ساده است ولی کارایی بانک اطلاعاتی oracle سخت تر است

استفاده از بانک اطلاعاتی SQL server  کار سختی نیست،کافیه تجربه کار چند ماه با آن را داشته باشید ولی کار با  Oracle  به مراتب سختر از SQL  است. در ضمن از لحاظ قیمت نیز این دو با هم فرق دارند هزینه ای که بابت  SQL پرداخت میکنیم به مراتب کمتر از oracle  است  و درباره نصب این دو نرم‌افزار باید گفت كه نصب oracle بسیار مشكل‌تر از SQL  است و شاید به این دلیل اکثر برنامه نویسان به سمت SQL  میروند.

با نگاهی به این دو بانك اطلاعاتی می‌توان به این نكته رسید كه درست است كه SQL Serverبسیار كارآمد است و پیشرفت‌های زیادی نسبت به نسخه های قبلی خود داشته است، اما در برنامه‌های پیچیده یا سیستم‌های ناهمگون، نمی‌تواند جوابگوی نیازها باشد و در نتیجه اوراكل گزینه مناسب‌تری خواهد بود، ولی در صورتی كه با برنامه‌های كوچك و متوسط سروكار دارید، SQL Server می‌تواند راه‌حل خوبی باشد.. SQL Server فقط یک DBMS هست ولی با اوراکل میشه چرخه تولید یک نرم افزار رو کامل کرد. (از مرحله تحلیل و پیاده سازی تا آخر(.مدیریت بانك اطلاعاتی SQL Server 2005مانند دیگر محصولات مایكروسافت قسمت مدیریت ساده و شكیلی دارد كه میتوان با آن به راحتی كار كرد . .گذشته از پیچیدگیهای موجود در اوراكل، قابلیتهای مدیریتی آن بسیار بیشتر از MS SQL است. اوراكل سیستم رمزدهی بسیار قدرتمندی دارد كه از نسخه 7 به بعد همراه آن بوده است. در اوراكل میتوان امكان ارتباط با User و سپس با Schema خاص را به راحتی امكانپذیر نمود.

 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید

(4)
4.92/ 5 279 امتیازدهنده


Arun
خانم میر

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

  • A

    aria

    بنده با نظر شخصی شما مخالفم.دوست عزیز من هر دوی اینارو کار کردم و هر کدوم یه ویژگی داره که اونیکی نداره. مقایسه اینا مثل مقایسه موس با کیبورده. اگر مجبور به مقایسه باشیم باید نسبت به الگوریتم و پروسه پروژه خودمون مقایسه کنیم که مثلا تو پروژه ما کدوم بییشتر به درد میخوره . 0 0

+ خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان وب سایت کدام است ؟(190رای )


نمایش نتیجه هاپروژه های در حال انجام

طراحی سایت گروه کوشا

(5%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(25%)


سئوی سایت بانه کالا

(40%)


سئوی سایت آناهید

(50%)


طراحی سایت و اپلیکیشن جت کادو

(50%)


وب سایت دکتر ابراهیمی مقدم

(55%)


طراحی سایت رویا ملک

(55%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


سایت نیازمندیهای سنگریز

(75%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


اپلیکیشن موبایل بانه کالا

(80%)


بـاغ ویـلای پرند

(80%)


اپلیکیشن اندروید کارناوب

(90%)


باشگاه ورزشی آگرین کرج

(90%)


طراحی سایت چی کو جو

(90%)


بهترین روش های استفاده از انیمیشن در طراحی UI

نظرتان درمورد استفاده از انیمیشن در طراحی UI چیست؟ در ادامه به بررسی بهترین روش های استفاده از انیمیشن در طراحی UI در وب و اپلیکیشن می پردازیم.