برای راه اندازی یک سایت به چه چیزهایی نیاز داریم ؟

سوالی که قبل از طراحی سایت برای هر کاربری ایجاد میشود این است که برای طراحی سایت به چه چیزهای نیاز دارم؟ با ما باشید تا به پاسخ این سوال برسید.

در ابتدا باید علاقه و انگیزه ی خود را از طراحی کردن یک سایت بدانید و از خود بپرسید که هدفم از طراحی وب سایت چیست؟  
 
پس از یافتن این سوالات و تعیین کردن هدفتان میتوانید به سراغ مراحل بعدی بروید: 


 
1.انتخاب یک نام مناسب مربوط به کارتان و خدماتی که می خواهید ارائه دهید
تمامی افرادی که برای سایت خود نامی انتخاب کرده اند می دانند که انتخاب کردن یک نام سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد چراکه این نام باید کاربرپسند باشد. بهتر است نام گذاری سایتتان را با لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با سایت و کسب و کارتان آغاز کنید. سپس به بررسی آنها بپردازید تا شاید گزینه های مناسب تری را پیدا کنید. 
 
2. ثبت دامنه در شبكه جهانی اینترنت / مانند www.karnaweb.net 
دامنه همان نشانی سایت شما می باشد، مانند نشانه ی منزل شما که اگر کسی آن را نداشته باشد نمیتواند به منزل شما بیاید و شما را ببیند، بنابراین داشتن دامین کاملا ضروری است تا سایت شما پایدار بماند. دامنه ها به صورت سالیانه اجاره داده می شوند و شما باید قبل از پایان انقضاء آن را تمدید کنید.
 
3.طراحی نرم افزار تحت وب و انجام  گرافیك سایت 
طراحی کردن یک نرم افزار تحت وب در صورتی که سایت شما داینامیک باشد فوق العاده ارزشمند است چراکه نرم افزار تحت وب دارای قابلیت مهم، دسترسی بدون محدودیت مکانی و زمانی است، فرض کنید یک نرم افزار ساده بر روی سیستمتان نصب است آیا می توانید همیشه و در هر مکان به آن دسترسی داشته باشید؟ خیر . اما نرم افزار تحت وب 
همیشه در دسترس است و تنها با داشتن کلمه عبور و نام کاربری می توانید از آن استفاده کنید طوری که بر روی همه ی دستگاه ها نیز قابل اجراست.


 
4. خرید فضا ( هاست) - جایی که قرار است اطلاعات شما قرار بگیرد 
هاست از مهم ترین احتیاجات فنی به حساب می آید. تنها با داشتن هاست قادر به راه اندازی سایت خود هستید که بدون آن هیچ کار نمیتوانید بکنید. هاست مانند یک زمین است که خانه ی شما بر روی آن ساخته شده است که اگر زمین نباشد خانه ای هم در کار نیست یعنی اگر هاست نباشد سایتی هم در کار نیست. هاست حکم زمین را برای شما دارد.
 
5.قراردادن سایت طراحی شده روی فضای خریداری شده 
ما تمامی این مراحل را به ترتیب برای شما انجام می دهیم ، حتی نام سایتتان را می توانید از گروه ما درخواست کنید ، زیرا انتخاب نام سایت -domin- می تواند نقش مهمی در سئو و موتورهای جستجو داشته باشد.
به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : webnology.ir،beytoote.com، webineh.net

Arun
غزاله شریفی خانم شریفی ، لیسانس IT - دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، عاشق محتوا و شبکه های اجتماعی و ارتباط صمیمانه با مردم است. به حوزه تکنولوژی و فن اوری هم علاقه خاصی دارد. اوقات فراغتش را بیشتر با موسیقی سپری می‌کند.

 • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

 • S

  saeed

  سلام جناب جعفری من رشته تحصیلی ام مکانیک هست و میخوام برای کارهای خودم یک سایت طراحی و درست کنم طوریکه 0 تا 100 کار رو خودم انجام بدم و نیاز به کسی نداشته باشم . امکانش هست راهنمایی ام کنید که از کجا شروع کنم چی بخونم و چه جوری به این برسم باتشکر . 3 0

  • م

   مهدی جعفری

   سلام برای اینکه یه وب سایت حرفه ای داشته باشید باید به شرکتی واگذار کنید که تجربه کافی داشته باشه، اگر می خواهید فقط یه وب سایت طراحی کنید می تونید با اسکریپت های php کار کنید . موفق باشید 2 1