بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین، فرایندی است که یک نام تجاری که شامل محصولا ت و خدمات است را بر روی اینترنت ترویج می دهد.دامنه بازاریابی اینترنتی بسیار گسترده است که شامل بازاریابی پست الکترونیک یا ایمیل مارکتینگ ، مدیریت الکترونیکی ارتباط با مشتری و هر گونه فعالیت های تبلیغاتی است که از طریق رسانه های بی سیم انجام می شود.

 
تعریف بازاریابی اینترنتی
 
بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین، فرایندی است که یک نام تجاری که شامل محصولات و خدمات است را بر روی اینترنت ترویج می دهد. دامنه بازاریابی اینترنتی بسیار گسترده است که شامل بازاریابی پست الکترونیک یا ایمیل مارکتینگ، مدیریت الکترونیکی، ارتباط با مشتری و هر گونه فعالیت های تبلیغاتی است که از طریق رسانه های بی سیم انجام می شود.
 
بازاریابی اینترنتی، ترکیبی از ایده های فنی و خلاق شبکه گسترده وب است. مانند تبلیغات، طراحی، توسعه و فروش. علاوه بر این با ایجاد و قرار دادن تبلیغات مشتری، به تعامل با او می پردازد.
 
بازاریابی آنلاین به انواع مختلف تقسیم می شود:
 
نمایش تبلیغات :
 
نمایش تبلیغات همانطور که از نام آن پیداست به نمایش  آگهی ها بر روی وب سایت و یا وبلاگ های دیگر اشاره دارد  این کار برای افزایش ترافیک وب سایت و بهتر کردن موقعیت در موتورهای جستجو است.
 
بازاریابی پست الکترونیک  یا ایمیل مارکتینگ:
 
همانطور که از نام آن پیداست این فرایند نوعی بازاریابی است که شامل برقراری ارتباط با مشتریان، از طریق ایمیل است.
 
بازاریابی بین المللی :
 
این نوع از بازاریابی اینترنتی شامل به اشتراک گذاری محتوای وب سایت با سایت ها و شرکت های خارجی است  که باعث می شود مشتریان و بازار خود را در فراسوی مرز ها از طریق اینترنت بیابید. امروزه بازاریابی بین المللی یک علم و هنر است.
 
بازاریابی از طریق موتور های جستجو:
 
بازاریابی از طریق موتور های جستجو یک شکل از بازاریابی است که به ترویج کسب و کار شما از طریق تبلیغات می پردازد که وب سایت شما در صفحات نتیجه موتور جستجو ظاهر شود. امروزه توسعه دهندگان وب این علم را به خوبی می دانند و در بهینه سازی سایتها از این روش استفاده می کنند.
 
بازاریابی در شبکه های اجتماعی:
 
 بازاریابی رسانه های اجتماعی فرایند ترویج وب سایت شما از طریق شبکه های اجتماعی مختلف مانند فیس بوک، توییتر ، گوگل پلاس  و ... است .
 
چرا بازاریابی اینترنتی مهم است؟
 
اینترنت این قدرت را دارد  که  بین میلیون ها نفر از سراسر جهان ارتباط برقرار کند. در نتیجه دارای این  قابلیت است که میتوانید از طریق آن  کسب و کار خود را به میلیون ها نفر معرفی کنید و به بازارهای هدف خود دسترسی پیدا کنید. این فرآیند بهترین راه ورود به بازارهای جهانی  است، واقعیت این است که نه تنها از طریق بازاریابی اینترنتی تلاش های تبلیغاتی  شما بی نتیجه نمی ماند بلکه حتی لازم نیست برای تبلیغات خود پیوسته هزینه و زمان بسیار زیادی را صرف کنید.
 
علاوه بر این، با بازاریابی اینترنتی به راحتی می توانید وب را تجزیه و تحلیل کنید. بنابراین  اگر شما امروز یک فعال تجاری  هستید و وب سایت دارید باید جنبه های بازاریابی اینترنتی را به خوبی بدانید و یا از افراد متخصص در این زمینه بهره بگیرید.
 
 


به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
محسن مقدم سلام، محسن هستم در حوزه بهینه سازی و بازاریابی اینترتی فعالیت می کنم.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


forever1978

(0%)


برگ سبز

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)