طراحی وب سایت خبری

امروزه اکثر افراد به جای اینکه پای تلوزیون بنشینند و به اخبار گوش دهند و یا مطالب طولانی در روزنامه را بخوانند بیشتر وقت خود را در اینترنت می گذرانند چون حاضرند برخلاف گذشته که در تلوزیون اخبار را تماشا می کردند و یا روزنامه میخواندند ساعتهای طولانی را در اینترنت و در سایت های مختلف با بالا و پایین کردن صفحات خبری بگذرانند و حتی به راحتی بتوانند در پایان هر خبر نظر خود را بنویسند و حالا سوال اینجاست که چرا اکثر مردم حاضرند به جای یک ساعت تماشای اخبار در تلوزیون به ساعتها سرچ در اینترنت بپردازند؟ و اینکه شما به چه شکل میتوانید از این مسئله به نفع خود استفاده کنید؟ پاسخ تمامی این سوالات را در مقاله ی زیر بگیرید.

مطمعنا اولین سوالی که برای شما مطرح میشود این است که چرا بیشتر تمایل دارید در اینترنت وقت خود را صرف خواندن خبرها بکنید تا اینکه در تلوزیون و روزنامه اخبار را مشاهده کنید؟؟؟ به این دلیل که وقتی وارد یک وب سایت خبری میشوید اخبارها به صورت جداگانه ای دسته بندی شده اند برای مثال اخبار تکنولوژی، اخبار سیاسی، اخبار اقتصادی و اخبار اجتماعی که شما میتوانید با توجه به علایق خود به بررسی اخبار دلخواهتان بپردازید و اینکه اینترنت یک دنیای جذابی است که دائما در حال انتقال شما از یک صفحه به صفحه ی دیگر است ممکن است شما در یک سایت خبری بر روی یک لینک خبر کلیک کنید و به صفحه ای دیگر برده شوید و در آن صفحه بر روی لینکی دیگر کلیک کنید و باز هم به صفحه ای دیگر برده شوید و به این شکل است که بدون اینکه متوجه شوید ساعتها در دنیای وب می مانید و سرگرم میشوید و همین دلایل است که افراد یک سایت خبری را به دیگر رسانه ها ترجیح می دهند البته بعضی از سایتها هم هستند که فقط یک نوع از اخبار را منتشر می کنند مانند سایتهای خبری زومیت ، گجت و کلیک که تنها اخبار تکنولوژی را بررسی می کنند.

اما سوالی که اینجا مطرح میشود این است که شما به چه شکل میتوانید از این مسئله نفع ببرید؟؟؟

مطمعنا اگر به دنیای اخبار مختلف علاقه داشته باشید میتوانید یک سایت خبری داشته باشید و در آن اخبار جهان را منتشر کنید، شما با داشتن یک نرم افزار کامل و یک سیستم مدیریت محتوای قوی و طراحی کردن یک وب سایت خبری می توانید تمام فعالیتهای مربوط به منتشر کردن اخبار، ویرایش اخبار  و نظارت بر روی آنها را به صورت کاملا آنلاین انجام دهید حتی میتوانید به کاربرانتان با توجه به جایگاهشان حق دسترسی بدهید که هرکدام بتوانند اخباری را در سایتتان قرار دهند و آن را ویرایش کنند تا دیگران هم بتوانند از وب سایت خبری شما استفاده نمایند. در طراحی یک وب سایت خبری و یا یک پورتال خبری می توانید از امکاناتی مانند بخش خبرنامه سایت، بخش نظرسنجی، مدیریت تبلیغات و ... استفاده کنید تا هم خودتان و هم کاربران بتوانند در خبرنامه اخبار، ویدئوهای خبری و تصاویر مربوط به اخبار را ثبت و یا آنها را ویرایش کنند و کاربران در بخش نظرسنجی نظرات خود را در مورد هر خبر ثبت کنند و کسب و کارهای اینترنتی دیگری را در بخش تبلیغات تبلیغ کنید و این بخش را مدیریت کنید.

ویژگی هایی که یک وب سایت خبری خوب دارد چیست ؟؟؟

یک وب سایت خبری خوب باید در وهله ی اول دارای سئو و یا همان رتبه بندی بالا باشد، گرافیک بالا و عکس های باکیفیت داشته باشد ولی در کنار با کیفیت بودن عکس ها باید حجم آنها به گونه ای باشد که در هنگام لود شدن صفحه سرعت بالایی داشته باشد تا کاربر بیش از اندازه منتظر نماند و سایت خبری دیگری را به سایت شما ترجیح ندهد. و اما در یک وب سایتی مانند وب سایت خبری که برای کاربران سطح دسترسی مشخص میشود تا اخباری را ثبت کنند و بتوانند اخبار را ویراش کنند قسمت مدیریت خیلی مهم است چون باید به گونه ای باشد که کاربران مختلف بتوانند به راحتی در آن خبری را ثبت کنند و دچار سردرگمی نشوند.

امکاناتی که اکثر سایتهای خبری دارند چیست ؟؟؟

 • بخش گزارشات سایت که به عملکرد خبرنگارها مانند نوع خبرهایی که ارائه کرده اند، کیفیت خبرها و صحت آنها مربوط میشود می باشد.

 • امکان ارسال و نظرات کاربران به مدیران سایت و تایید نظرات و اخبار توسط مدیران
 • نمایش اخبار مرتبط با هر خبر ​
 • امکان آپلود کردن ویدئو و عکس مربوط به هر خبر
 • گالری تصاویر و ویدئو
 • بخش پیشرفته ی نظرسنجی برای اعضای سایت
 • امکان ارسال مطالب به دوستان دیگر
 • مدیریت پست الکترونیکی
 • نسخه ی ریسپانسیو سایت چون اکثرا با تلفن های همراه خود اخبار را چک می کنند.
 • اشتراک گذاری اخبار در شبکه های اجتماعی مختلف 

شما هم میتوانید یک وب سایت خبری با امکاناتی که در این مقاله به آن پرداختیم داشته باشید، طراحی سایت کارناوب با طراحی یک سایت خبری و ارائه ی ایده ها و امکاناتی جدید میتواند شما را در این امر یاری کند.

 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : sitedesignidea

Arun
غزاله شریفی خانم شریفی ، لیسانس IT - دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، عاشق محتوا و شبکه های اجتماعی و ارتباط صمیمانه با مردم است. به حوزه تکنولوژی و فن اوری هم علاقه خاصی دارد. اوقات فراغتش را بیشتر با موسیقی سپری می‌کند.

 • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

 • س

  سهیل

  منم کاملا با شما موافقم یک قالب خوب لازمه پیشرفت هر سایت معتبره 1 0

طراحی سایت چیست ؟
طراحی سایت چیست ؟ طراحی سایت به روند برنامه ریزی و ساخت یک سایت گفته می شود. متن، فایل های تصویری، فایل های صوتی، تصاویر و المان های برنامه نویسی توسط طراحی سایت برای تولید صفحه ای قابل رویت در مرورگر، فرمت دهی می شوند. در کل پروسه ی طراحی سایت شامل: مفهوم سازی، تحقیق، تبلیغات، طرح ریزی و همچنین مدیریت فایل های صوتی، تصویری و دیگر فایل های چندرسانه ای مورد استفاده در صفحات سایت می باشد.
13 0
بیشتر بدانید : طراحی سایت
پرتال چیست ؟
پرتال چیست ؟ پرتال دروازه ورود به یک بانک اطلاعاتی می باشد. پرتال معمولا دارای مطالبی است که معمولا جنبه ی اطلاعات عمومی را دارند، مطالبی جمع آوری شده از منابع مختلف که معمولا دارای پراکندگی فراوانی هستند.
1 0
سئو چیست ؟
سئو چیست ؟ سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو بمنظور بهبود عملکرد وب سایت شما براساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می گیرد. عوامل بسیاری در سئو سایت شما تاثیر دارد از جمله: کلمات استفاده شده در متن و لینک های وارد شده به سایت شما از سایت های دیگر.
8 0