چقدر به فکر تغییر رمز عبور های خود هستید ؟

 

محققان امنیتی همه بر روی یک چیز توافق دارند: که وجود مشکل  Heartbleed ضربه های مهلک و خطرناکی به اینترنت زده است و هکرها توانستند طی دو سال گذشته به راحتی آن را هک و به اطلاعات شخصی دست پیدا کنند. در واقع هکرها به راحتی از طریق Heartbleed توانستند به هر آنچه که نیاز داشتند به راحتی دست یابند.

هیچ تضمینی برای حفاظت از اطلاعات شخصی شما وجود ندارد. راه حل چیست؟ آیا باید رمز را تغییر دهید یا خیر؟ آیا با تغییر رمز مشکل حل خواهد شد؟ قبل از اینکه شما رمز عبور خود را با توجه به اشکال Heartbleed تغییر دهید ، دو عامل را باید در نظر بگیرید.

1-اینکه وب سایت شما تحت تاثیر این اشکال قرار می گیرد؟

2- اگر تحت تاثیر قرار گرفت این مشکل با نصب و به روز رسانی OpenSSL برطرف خواهد شد؟

اگر وب سایت شما از OpenSSL استفاده نمی کند، شما لازم نیست که رمز عبور خود را تغییر دهید. تا کنون، مایکروسافت، AOL، و LinkedIn گفته اند که آنها از نرم افزار های متخلف استفاده نمی کنند و به شما این اطمینان را می دهند که هکی وجود نخواهد داشت. اما باید به این نکته توجه کنید که ممکن است رمز عبور شما و یک نفر دیگر یکی باشد پس بهتر است که هر از چند گاهی رمزتان را عوض کنید. اما اگر وب سایت شما تحت تاثیر اشکال Heartbleed باشد وضعیت پیچیده خواهد شد و اگر رمزتان را هم عوض کنید این مشکل از بین نخواهد رفت و هکرها همچنان می توانند وب سایتتان را هک کنند. شما می توانید قبل از هرگونه اقدامی  به وبلاگ و توییتر رجوع کنید و به اصطلاح شرکتهایی که تحت تاثیر Heartbleed قرار دارند را ببینید و با  Mashable به لیست وب سایت های عمومی که مشکل دارند دست یابید.

دسترسی محققان به قدرت بیشتر نظارت از طریق Wi-Fi

گروهی از محققان روی  قدرت Wi-Fi ، به عنوان سیستمی  که به طور بالقوه می تواند سرعت  IOT به معنای ( Internet-of-Things ) را درآینده ای نه چندان دورگسترش دهد کار می کنند. چند هفته پیش گوگل شرکت سامسونگ  ARTIK و اپل  HomeKit رابه چالش ساخت اینترنت همه چیز تمام با همه امکانات دعوت کرد. در حالی که برنامه های IOT گوگل شامل تعامل دستگاه های متعدد وبیشتر نگه داشتن شارژ در موقعیت های مختلف است و انتظار می رود که این دو شرکت این امکانات را قابل دسترسی کنند و دیگر خبری از شارژر های دیواری وباتری نباشد  و یا بسته های باتری خارجی اینترنت کارکند.

 
  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)