رشد سریع سهم گوگل از بازار جهان

 
ا این همه اما گویا غول موتور جست‌وجوی اینترنتی دنیا در این سال‌ها توانسته، گوی سبقت را از دیگر رقبای بزرگش برباید و حضور قدرتمند و پررنگی در عرصه تکنولوژی‌های جدید داشته باشد.
لگورو وب سایتی است که تغییرات نتایج گوگل را بررسی میکند و بر همین اساس تغییرات الگوریتم های گوگل در آن تشخیص داده میشوند. در این مقاله نمودار تغییرات گوگل در سایت الگورو همراه با زمان آپدیت های جدید گوگل ارائه شده است. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است از زمانی که نسخه 2 الگوریتم گوگل پنگوئن ارائه شده تا کنون سایر تغییرات الگوریتم های گوگل نوسان زیادی نداشته اند.
آندروید ارزان و پرطرفدار
محبوب‌ترین محصول اخیر گوگل در بازارهای جهانی سیستم عامل متن باز آندروید است که تحول بزرگی در بازار دستگاه‌های هوشمند شخصی ایجاد کرده و حاکمیت مطلق این بازار را در اختیار گرفته است. 
ساختار متن باز و امکان ارائه اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای متنوع رایگان یا ارزان‌قیمت روی این پلت‌فرم باعث شده است تا شرکت‌های تولیدکننده مختلف، تمایل بیشتری به طراحی و تولید سخت‌افزارهایی مبتنی بر آندروید داشته باشند. محصول نهایی هم با قیمتی مناسب و قابل خرید برای کاربران متفاوت در بازار عرضه می‌شود تا به این ترتیب سهم گوگل از بازار هوشمندها به سرعت بالا برود. 
در عرصه ابزارهای شخصی هوشمند اپل با سیستم عامل iOS خود، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رقیب برای گوگل و آندروید به حساب می‌آید. با این حال اما قیمت نسبتا بالای آی‌فون و آی‌پدهای اپل در کنار اپلیکیشن‌های اغلب پولی پلت‌فرم iOS باعث شده است که کاربران تمایل بیشتری به استفاده از اکوسیستم آندروید و محصولات مبتنی بر آن داشته باشند. 
به این ترتیب است که جدیدترین و آخرین گزارش منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی IDC در این زمینه نشان می‌دهد که مجموع موبایل‌های آندرویدی و آی‌فون‌های اپل حدود 94 درصد از صادرات جهانی موبایل‌های هوشمند در سال میلادی گذشته را در اختیار دارند و سهم موبایل‌های آندرویدی از کل موبایل‌های هوشمند صادر شده در سال 2013 به 79 درصد رسیده که قابل توجه است.
این در حالی است که سود شرکت اپل از فروش موبایل‌های هوشمند آی‌فون خود در سال 2013 بیشتر و برابر 87 درصد از کل سود به‌دست آمده از فروش جهانی موبایل‌های هوشمند بوده است. این در حالی است که Samsung به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده موبایل‌های هوشمند آندرویدی جهان سهم 32.2 درصد از سود این بازار در سال 2013 در اختیار داشته است.
 نکته جالب آن است که مجموع سهم این دو شرکت بیش از صد در صد می‌شود که این به‌دلیل آن است که بعضی کاربران چند گوشی را به صورت همزمان می‌خرند.
گوگل اعلام کرده است که الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن به صورت عادی به حیات خود ادامه می دهند، الگوریتم جدید گوگل - مرغ مگسخوار طبق اطلاعاتی که گوگل داده است نباید تاثیر چندانی در نتایج داشته باشد این موضوع در نمودار زیر نیز مشخص است و تغییراتی که پس از شروع به کار این الگوریتم بوجود آمده است بیشتر متاثر از الگوریتم جدید گوگل پنگوئن است، البته همانطور که در نمودار زیر مشخص است نتایج گوگل در تاریخ 21 آگوست که همزمان با راه اندازی الگوریتم جدید است تغییرات اساسی داشته اند اما پس از آن روند تغییرات الگوریتم مشابه قبل است.
در واقع دلیل بیشتر بودن سهم اپل از سود حاصل از فروش جهانی موبایل‌های هوشمند، بالاتر بودن متوسط قیمت آی‌فون‌های این شرکت در مقایسه با متوسط قیمت موبایل‌های آندرویدی شرکت‌های دیگر است. این اختلاف قیمت بین یک آی‌فون و موبایل آندرویدی در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. بر اساس بررسی‌های مختلف، متوسط قیمت یک موبایل آندرویدی در حال حاضر 276 دلار است و این میزان برای یک آی‌فون به 650 دلار می‌رسد.
همچنان بهترین موتور جست‌وجو
گوگل هر چند در سال‌های اخیر تمام تلاش خودش را برای حضور قدرتمند در بازار ابزارهای هوشمند شخصی کرده و موفقیت‌های زیادی هم در این زمینه به‌دست آورده، اما همچنان تجارت قبلی خودش یعنی موتور جست‌وجوی اینترنتی را با قدرت تمام حفظ کرده است. 
درست به همین دلیل است که موتور جست‌وجوی تازه کار اما پرطرفدار Bing شرکت مایکروسافت همچنان در سایه گوگل قرار دارد. جدیدترین آمار منتشر شده از سوی Search Agency نشان می‌دهد که سهم گوگل از جست‌وجوهای اینترنتی در فصل تعطیلات سال نو 2013 بسیار بیشتر از سهم موتور جست‌وجوی Bing مایکروسافت بوده است. 
هر چند موتور جست‌وجوی Bing در ماه‌های اخیر تلاش زیادی برای کسب سهم بیشتری از تبلیغات آنلاین در محتوای جست‌وجوهای اینترنتی کرده است، اما گوگل در فصل چهارم سال 2013 با جهشی بزرگ سهم 83.7درصدی از کل تبلیغات آنلاین در موتورهای جست‌وجوی اینترنتی را به خودش اختصاص داد.
 بسیاری از کارشناسان معتقدند که این اتفاق به دنبال فرمت جدید گوگل در قیمت خرید (Shopping) خودش است که فهرستی از محصولات تبلیغ شده مرتبط را برای کاربرانش به نمایش می‌گذارد.
  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)