نحوه شناسایی موقعیت مکانی افراد در دنیای مجازی

 

با گسترش شبکه های اجتماعی، بسیاری از مردم برای ارتباطات خود از آنها استفاده می کنند. علاوه بر استفاده های زیادی که از شبکه های اجتماعی میشود سوء استفاده های زیادی هم از این شبکه ها میشود که افراد سوء استفاده کننده گمان می کنند موقعیت و هویت آنها قابل ردیابی نیست اما برعکس! با ما همراه باشید تا به بررسی نحوه شناسایی موقعیت مکانی افراد در دنیای مجازی بپردازیم. 

هر فردی برای اتصال به اینترنت با استفاده از هر دستگاهی دارای یک شناسه است که به آن شناسه در اینترنت IP گفته میشود که به دو صورت استاتیک و داینامیک می باشد عموم مردم با داشتن یک آدرس IP  داینامیک که از طرف شرکت ارائه دهنده اینترنت به آنها داده میشود به اینترنت دسترسی دارند.

زمانی که فردی درخواست استفاده از ADSL را از یک شرکت ISP می کند مشخصات هویتی و آدرسی که قرار است خط ADSL برای آن راه اندازی شود توسط شرکت ISP از فرد گرفته میشود. نکته دقیقا همین جاست چراکه کاربر با هر وسیله ای که به اینترنت وصل باشد یک آدرس فیزیکی به نام مک آدرس دارد که این آدرس برای هر کارت شبکه ای منحصر به فرد می باشد و شرکت ISP لیست تمامی مک آدرس ها را دارد درواقع از ریز کارهایی که کاربر انجام داده است ( در چه ساعاتی از چه سایتهایی بازدید داشته است) مطلع است.

اما بعضی از کاربران گمان می کنند با استفاده از Proxy و یا VPN میتوانند محل اتصال خود به اینترنت را پنهان کنند اما Proxy و VPN تنها از جهت نرم افزاری عملیات پنهان سازی را انجام می دهند و از جهت سخت افزاری قادر به تغییر مک آدرس نیستند.

بنابراین هرگونه فعالیت کاربران در سرور ISP ها به سادگی قابل رصد و ردیابی می باشد.

منبع: Click

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

+ خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان وب سایت کدام است ؟(190رای )


نمایش نتیجه هاپروژه های در حال انجام

طراحی سایت گروه کوشا

(5%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(25%)


سئوی سایت بانه کالا

(40%)


سئوی سایت آناهید

(50%)


طراحی سایت و اپلیکیشن جت کادو

(50%)


وب سایت دکتر ابراهیمی مقدم

(55%)


طراحی سایت رویا ملک

(55%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


سایت نیازمندیهای سنگریز

(75%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


اپلیکیشن موبایل بانه کالا

(80%)


بـاغ ویـلای پرند

(80%)


اپلیکیشن اندروید کارناوب

(90%)


باشگاه ورزشی آگرین کرج

(90%)


طراحی سایت چی کو جو

(90%)


بهترین روش های استفاده از انیمیشن در طراحی UI

نظرتان درمورد استفاده از انیمیشن در طراحی UI چیست؟ در ادامه به بررسی بهترین روش های استفاده از انیمیشن در طراحی UI در وب و اپلیکیشن می پردازیم.