شاهکاری دیگر از اپل: آیفون 2017 در راه است

 


 

گوشی جدید مدل “اس” برای آیفون ۷ نیست
گزارش‌ها و تحلیل‌ها حاکی از آن است که شرکت اپل در نظر دارد تا مدل “اس” را از مجموعه تولیدات گوشی خود حذف کند. اپل پیش از این برای هر گوشی جدید خود یک مدل “اس” نیز ارایه می‌داد تا این که به آیفون ۷ رسید. اکنون بنا دارد تا در سال جدید آیفون ۸ یا به احتمال زیاد آیفون ۱۰ را نیز عرضه کند.
از آن نظر که سال ۲۰۱۷ مصادف با دهمین سال ساخت گوشی‌های آیفون است، اگر اپل به همین مناسبت محصولی مهم و ویژه از آستین خود بیرون بیاورد کاری کرده است کارستان!

 

قسمت جلوی گوشی جدید دارای صفحه نمایشی بدون حاشیه خواهد بود
برپایه شایعات درگرفته آیفون ۱۰ با صفحه نمایشی بدون حاشیه و لبه خواهد بود.
جان گرابر، که به شایعه‌پردازی‌هایی که معمولا به واقعیت منجر می‌شود مهشور است، می‌گوید که با گوش خود شنیده قسمت جلویی آیفون ۱۰ لبه و حاشیه‌ای نخواهد داشت و مجهز به صفحه‌ نمایشی بزرگ است.

بدنه گوشی عمدتا از شیشه و آلومینیوم ساخته خواهد شد
مینگ چی کو، کارشناس و تحلیل‌گر مسایل شرکت اپل، که اغلب پیشی بینی‌های او درباره محصولات اپل و قابلیت‌های آنها درست از آب درمی‌آید، می‌گوید که بدنه آیفون ۱۰ از شیشه ساخته خواهد شد. اگر چنین باشد، این گوشی به لحاظ زیبایی‌شناختی خیلی به آیفون ۴ و ۴ اس که جنس پشت بدنه آ‌نها از شیشه است نزدیک خواهد بود.
سایت ژاپنی نیکی (Nikkei) نیز به تازگی در گزارش ادعا کرده که شرکت اپل حقیقتا به دنبال این هست تا در ساخت گوشی‌های جدید خود از قاب تمام فلزی و پشت شیشه‌ای استفاده کند.

سومین پرچمدار اپل گوشی جدیدی با صفحه نمایش بزرگ و قاب فولادی ضد زنگ است
مینگ چی کو در این باره نیز پیش بینی کرده است که بر خلاف مدل‌های با صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی، اپل گوشی جدیدی در رده پرچمداران با صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی رونمایی خواهد کرد. کو همچنین ادعا می‌کند که اپل به جای استفاده از آلومینیوم، که برای ساخت گوشی‌های هوشمند متداول است، از فولاد ضد زنگ برای ساخت قاب فلزی این گوشی استفاده خواهد کرد.

عده‌ای می‌گویند سومین سری آیفون صفحه نمایش ۵ اینچی خواهد داشت
در گزارش نیکی ادعا شده است که اپل در ساخت آیفون جدید خود به جای فلز از شیشه برای قسمت پشت گوشی استفاده خواهد کرد. ادعای دیگر این که اپل مدلی با صفحه نمایش پنج اینچی رو خواهد کرد.
اگر درست باشد، اپل به صرافت ارایه نوعی گوشی در شکلی کاملا آبرومندانه افتاده است. یادمان باشد پیشتر از اپل شاهد آیفون اس یی (SE) 4 اینچی (به تبع نیاکان خود!) و نیز آیفون‌هایی با صفحه نمایش‌هایی در ابعاد ۴٫۷، ۵ و ۵٫۵ اینچی بوده‌ایم.

دکمه خانه (هوم) نامریی خواهد بود
گرابر مدعی است که دکمه خانه (هوم)، که حس‌گر اثر انگشت نیز در آن تعبیه شده است، در صفحه شیشه‌ای قسمت جلوی گوشی کارسازی خواهد شد و با این روش نامریی می‌شود.
این ادعای گرابر اشاره طریفی دارد به شایعه‌هایی که چندی پیش سایت i4u درباره گوشی آینده آیفون به راه انداخته و در آن گفته بود که دکمه خانه با چشم دیده نخواهد شد.
چندی پیش غول عرصه فن‌آوری در چین یعنی شرکت شیائومی از گوشی‌های جدیدی پرده برداشت که واجد همین فن‌آوری بودند که اپل در طرحی آن را به مثابه جایگزینی برای دکمه‌های خانه در نظر گرفته بود. به استناد این مدرک می‌توان به این نتیجه رسید که دکمه خانه در گوشی آیفون ۱۰ نیز کارآیی خواهد داشت.

گوشی جدید اپل صفحه نمایشی دور از انتظار دارد
سایت The Korea Herald در اخباری مبتنی بر شایعات اعلام کرد که آیفون ۲۰۱۷ صفحه نمایش امولد (AMOLED) خواهد داشت که نسبت به صفحه نمایش ال سی دی (LCD) در آیفون‌های کنونی وضوح به مراتب بهتری دارد.
همچنین در تازه‌ترین رویداد، تای جنگ و، رییس شرکت شارپ، در جمع دانشجویان دانشگاه تایوان درباره آیفون‌های آینده صحبت کرده و اظهار داشته که دستگا‌ه‌های جدید از فن‌آوری صفحه نمایش او ال یی دی (OLED) برخوردار خواهند بود.

با شارژر بی‌سیم شارژ خواهد شد
تحلیل بارکلی (Barclay) در این باره این است که آیفون ۱۰ با شارژر بی‌سیم عرضه خواهد شد.
از طرفی‌، ما می‌دانیم که اپل از ۹ سپتامبر به دنبال به کارگیری این فن‌آوری بوده است. جدیدترین اطلاعات در خصوص شارژر بی‌سیم آیفون ۱۰ باز از زبان تای جنگ و، رییس شرکت شارپ، در جمع دانشجویان دانشگاه تایوان، شنیده شده است.

فاقد جک هدفون خواهد بود
از آن منظر که آیفون ۷ از جک هدفون محروم است، می‌توان انتظار داشت که آیفون‌های آینده نیز فاقد جک هدفون باشند.

نمونه کوچک‌تر مانند آیفون ۷ پلاس دوربین دو لنزی نخواهد داشت
مینگ چی کو بر این باور است که دوربین دو لنزی قابلیتی انحصاری برای نمونه های بزرگ‌تر آیفون خواهد ماند و از سال ۲۰۱۷ به بعد به گوشی‌ها اضافه خواهد شد.
با این همه، بارقه‌هایی از امید وجود دارد که دوربین دو لنزی راهش را به سمت نمونه‌های کوچک‌تر آیفون باز کند. درست مانند فن‌آوری تثبیت کننده تصویر نوری (OIS) که زمانی در انحصار آیفون ۶ اس پلاس بود اما بعدا سر از آیفون ۷ هم درآورد. اما اگر هم پیش بینی مینگ چی کو درست از آب درآید، شامل حال این یکی نمی‌‌شود.

 

منبع: akharinkhabar

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)