افت درآمد سالیانه اپل برای اولین بار در 14 سال گذشته

 

 

حاشیه‌ی سود اپل نیز از ۳۹.۹ درصد در فصل سوم سال ۲۰۱۵ به ۳۸ درصد در سه ماهه‌ی سوم سال جاری رسیده است. فروش جهانی بیش از ۶۲ درصد از درآمد اپل را شکل داده است. اپل در حال حاضر بیش از ۲۳۷.۶ میلیارد دلار پول نقد و اوراق بهادار در اختیار دارد.

اپل در طول سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی موفق شده تا بیش از ۴۵.۵ میلیون دستگاه آیفون به فروش برساند که در مقایسه با فصل سوم سال ۲۰۱۵ با فروش ۴۸ میلیون دستگاه نشان از کاهش دارد. فروش آیپد از ۹.۹ میلیون دستگاه به ۹.۳ میلیون کاهش پیدا کرده است. همچنین باید به کاهش فروش مک‌ها از ۵.۷ میلیون به ۴.۹ میلیون دستگاه اشاره کرد.

سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ در تقویم مالی اپل چهارمین فصل از سال مالی ۲۰۱۶ را شامل می‌شود. اپل در سال مالی ۲۰۱۶ موفق شده تا درآمد ۲۱۵.۶ میلیارد دلاری کسب کند که سودی ۴۵.۷ میلیارد دلاری را عاید کاپرتینویی‌ها کرده است. اپل سال مالی ۲۰۱۵ را با درآمد ۲۳۳.۷ میلیارد دلار و سود خالص ۵۳.۴ میلیارد دلاری به پایان رساند. همان طور که پیش‌بینی می‌شد اپل برای اولین بار در ۱۴ سال اخیر شاهد کاهش درآمد سالیانه خود بود.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در مورد عملکرد اپل گفت:

نتایج سه ماهه‌ی چهارم سال مالی ۲۰۱۶ در نهایت آمار درخشانی را برای اپل در یک سال مالی اخیر به ثبت رساند. ما در قبال استقبال کاربران از آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در کنار اپل واچ سری ۲ بسیار هیجان زده شدیم. همچنین باید به استقبال از سرویس‌هایمان نیز اشاره کنیم که نشان از افزایش ۲۴ درصدی درآمد و ثبت رکوردی دیگر برای اپل دارد.

اپل پیش‌بینی کرده تا در سه ماهه‌ی جاری که بهترین فصل برای فروش آیفون‌ها است، درآمدی ۷۶ تا ۷۸ میلیارد دلاری را با حاشیه‌‌ی سود ۳۸ تا ۳۸.۵ درصد کسب کند.

منبع: Zoomit

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

+ خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان وب سایت کدام است ؟(190رای )


نمایش نتیجه هاپروژه های در حال انجام

طراحی سایت گروه کوشا

(5%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(25%)


سئوی سایت بانه کالا

(40%)


سئوی سایت آناهید

(50%)


طراحی سایت و اپلیکیشن جت کادو

(50%)


وب سایت دکتر ابراهیمی مقدم

(55%)


طراحی سایت رویا ملک

(55%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


سایت نیازمندیهای سنگریز

(75%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


اپلیکیشن موبایل بانه کالا

(80%)


بـاغ ویـلای پرند

(80%)


اپلیکیشن اندروید کارناوب

(90%)


باشگاه ورزشی آگرین کرج

(90%)


طراحی سایت چی کو جو

(90%)


بهترین روش های استفاده از انیمیشن در طراحی UI

نظرتان درمورد استفاده از انیمیشن در طراحی UI چیست؟ در ادامه به بررسی بهترین روش های استفاده از انیمیشن در طراحی UI در وب و اپلیکیشن می پردازیم.