ایده جدید مایکروسافت برای ادغام سنسور اثر انگشت و صفحه نمایش

 

مایکروسافت ایده‌های جدیدی برای ادغام سنسور اثر انگشت با صفحات نمایش دارد. پتنت جدید این شرکت در طیفی از دستگاه‌ها از تبلت و گوشی کاربرد دارد.

تنها چند هفته پیش، اخباری از تحقیقات مایکروسافت بر روی یک سنسور اثر انگشت که با صفحه نمایش ادغام می‌شود، منتشر شد. علاوه بر مزایایی همچون صرفه‌جویی در فضای قاب دستگاه‌ها، امکان استفاده از صفحات نمایش بزرگتر و انعطاف‌پذیری بیشتر در طراحی، پتنت جدید مایکروسافت حاکی از آن است که این شرکت در اندیشه استفاده‌های دیگری برای این فناوری است.

به نظر می‌رسد این فناوری مایکروسافت تقریبا بر روی صفحات نمایش در هر اندازه‌ای قابلیت استفاده دارد. اثر انگشت در این فناوری به دو شیوه جالب اسکن می‌شود. یکی از این راه‌ها مردود سازی سطوح تماس ناشناس و تشخیص دقیق‌تر انگشت است. به عبارت دیگر، در صورتی که سطح لمس‌کننده صفحه نمایش، دارای اثر انگشت نباشد، سنسور اثر انگشت، صفحه نمایش را فعال نمی‌کند. در نتیجه از فعال شدن نمایشگر دستگاه در اثر لمس تصادفی جلوگیری به عمل می‌آید.

روش دوم، استفاده از تمام صفحه نمایشی است که قابلیت اسکن اثر انگشت را دارد. این روش برای شناسایی هویت کاربران گوناگونی که در اطراف یک کیبورد چندلمسی (multi-touch) مانند سرفیس‌هاب (Surface Hub) یا سرفیس‌تیبل (Surface Table) مشغول به کار با دستگاه هستند کاربرد دارد. در نتیجه دستگاه می‌تواند هویت هر کاربر را تشخیص داده و محتوای مربوط به هر فرد را در اختیار او قرار دهد.

امیدواریم که این پتنت نشانه‌ای از یک تکنولوژی واقعی باشد و در نهایت مایکروسافت آن را به عنوان یک محصول حقیقی به بازار عرضه نماید.

منبع: mspoweruser

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
اخبار کارناوب
نظر سنجی

به نظر شما به جز محتوای خوب چه چیزی بیشتر باعث می شود کاربران دوباره به سایت برگرند؟(30رای )


نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

طراحی سایت گروه رویش

(25%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(50%)


فروشگاه زرکات

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(55%)


سئوی سایت آناهید

(60%)


گروه هنز عمران

(60%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


اپلیکیشن اندروید تولید ایرانی

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)