ربات بالا رونده از موانع

 

در خوش‌بینانه‌ترین حالت نیز ما نمی‌توانیم یک ربات بالا رونده و چهارپا بخریم که قابلیت حرکت در هر مسیر و راهی را داشته باشد. اما شرکتی آمریکایی به نام Ghost Robotics ادعا می‌کند می‌تواند وضع را کمی بهتر کند.

Ghost Minitaur ربات بالا رونده:

این شرکت بر روی ربات چهارپا و بالا رونده ای به نام گوست مینیتار (Ghost Minitaur) کار می‌کند که به‌اندازهٔ یک سگ است؛ هزینهٔ ساخت آن 1،500 دلار است (تقریباً 5 میلیون تومان) که قیمت تولید انبوه آن به‌مراتب پایین‌تر خواهد بود. موتورهای الکتریکی به‌کاررفته شده در این ربات بالا رونده از نوع درایو مستقیم هستند که هزینه ساخت آن را پایین می‌آورد (چون در این صورت کنترل جهش ربات به‌صورت نرم‌افزاری انجام می‌پذیرد که کم‌هزینه‌تر از کنترل سخت‌افزاری است) و همچنین شاهکارهایی انجام می‌دهد که ربات‌های خیلی گران‌تر نمی‌توانند انجام دهند. ربات Ghost Minitaur اشیا را از طریق موتورهایش حس می‌کند، درنتیجه می‌تواند به‌راحتی از پله‌ها و دیوارهای فنسی بالا رود و حتی بعضی درب‌ها را نیز باز کند.

اگر زمانی قیمت ربات بالا رونده Ghost Minitaur حسابی کاهش یافت و شما آن را خریدید، خوب است بدانید که برای استفاده حداکثری از قابلیت‌های این ربات شما باید دستورالعمل فنی این ربات را بخوانید و نحوه کار با آن را یاد بگیرید.

کاربردهای ربات بالا رونده گوست مینیتار:

اگرچه این ربات کاربردهای زیادی دارد اما احتمالاً این ربات بیشتر برای اهداف نظامی و مشاغل مختلف کاربرد بیشتری داشته باشد. گوست مینیتار می‌تواند در عملیات تجسس و نجات کمک‌کننده باشد؛ در عملیات نظامی تکمیل‌کنندهٔ کار پهپادها باشد؛ و یا حتی در کارهای ساده تر مانند پهن کردن فرش در محوطه های وسیع نیز این ربات می تواند نقش موثری داشته باشد.

در پایان باید گفت اگرچه ربات‌ها هنوز به زندگی عادی مردم وارد نشده‌اند، اما ساخت چنین ربات‌هایی زمان ورود آن‌ها به زندگی ما انسان‌ها را تسریع می‌بخشد.

منبع: tnews.ir

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)