رونمایی از اولین کتانی ساخت ربات های آدیداس

 

در ماه دسامبر 2015، کمپانی آدیداس از تصمیم خود برای راه اندازی کارخانه ای تحت عنوان Speedfactory خبر داد که در آن تمامی مسئولیت ساخت کفش های این شرکت، توسط ربات ها انجام خواهد شد. حال پس از گذشت چند ماه، این شرکت با احداث این کارخانه از اولین کتانی ساخت ربات های خود رونمایی کرد. 

این کفش که با نام Futurecraft M.F.G در بازار شناخته خواهد شد، در کارخانه اسپیدفکتوری آدیداس واقع در شهر آنسباخ آلمان تولید شده است. جیمز کارن، از مدیران ارشد این کمپانی در این خصوص عنوان می کند: "راه اندازی و شروع به کار کارخانه اسپید فکتوری، نقطه عطفی در تاریخ این کمپانی محسوب می شود. ما با تولید کتانی Futurecraft M.F.G نوآوری جدیدی را در این صنعت معرفی کردیم که می تواند در تمامی نقاط کره زمین مورد استفاده قرار گیرد. برای ما مهم است که نقطه شروع این سفر با کتانی آدیداس شروع شده و هدف ما تولید کفش هایی متناسب با سلایق مختلف کاربران و در سریع ترین زمان ممکن است." 

به گفته آدیداس، کتانی Futurecraft M.F.G، اولین گام در تغییر مفهوم صنعت تولید کفش و کتانی محسوب می شود و به عنوان نماینده نسل آینده کتانی ها، وارد بازار خواهد شد. 

کارنس در ادامه افزود که در این کتانی جدید، از تکنولوژی ARAMIS استفاده شده است که به آدیداس این امکان را می دهد تا حرکات پای ورزشکار در داخل کفش را زیرنظر گرفته و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و همچنین، طراحی قسمت های داخلی این کفش به گونه ایست که بتواند بهترین عملکرد و کارایی را برای کاربر به ارمغان آورد. 

ناگفته نماند که بخش عمده ای از فرآیند تولید این کتانی توسط ربات ها انجام شده و تنها بخش کوچکی از این فرآیند با کمک انسان ها صورت پذیرفته است. در حال حاضر کتانی Futurecraft M.F.G به عنوان اولین محصول آزمایشی تولید شده و قرار است در آینده ای نزدیک، محصولات بیشتری توسط ربات های این کارخانه یعنی اسپیدفکتوری تولید و روانه بازار شود. 

گفته می شود که در این مرحله تنها 500 جفت از این کتانی ها تولید شده که متاسفانه هنوز آدیداس اطلاعاتی را در خصوص قیمت و زمان عرضه این کتانی منتشر نکرده است.

منبع: tnews

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)