تاثیر جالب خندیدن در گرفتن عکس سلفی

 

تحقیقات جدیدی نشان داده است که اگر افراد در حال لبخند زدن از خود عکس سلفی بگیرند، باعث خوشحال شدن آن ها و ایجاد حس اعتماد به نفس بیشتری در آن ها می شود.

به گزارش کلیک، گرفتن عکس سلفی همیشه برای افراد لذت بخش است و گاهی اوقات نیز ممکن است با شوخی و خنده همراه باشد؛ اما مطالعه ای که اخیرا انجام شده است نشان داده است که تاثیر تصاویر سلفی فراتر از اشتراک گذاری تصاویر خود با دیگران است و می تواند باعث خوشحالی افراد شود.

طبق مطالب ذکر شده در مقاله ای که در نشریه Psychology of Well-Being منتشر شده است، عده ای از روان شناسان دریافته اند که تصاویر سلفی می توانند باعث خوشحالی افراد شود و به آن ها کمک کند تا با احساس اضطراب و تنهایی خود بجنگند.

این مطالعه در مقیاس کوچکی و در مدت کوتاهی انجام شد و در آن ۴۱ دانش آموز دبیرستانی در طول سه هفته مورد بررسی و آزمایش قرار گرفتند. با وجود اینکه این تحقیق بلند مدت نبود و در مقیاس گسترده انجام نشد؛ اما نتایج جالبی دربر داشت.

محققان از دانش آموزان خواستند تا هر روز به صورت تصادفی در حالی که لبخند می زنند، یک عکس سلفی از خود بگیرند و یا از چیزی که آن ها را خوشحال می کند، عکس بگیرند و یا تصویری بگیرند که به نظر آن ها فردی را خوشحال می کند و تصویر را برای فرد مورد نظر ارسال کنند؛ البته محققان از دانش آموزان خواستند فقط تصاویر مربوط به یکی از این سه مورد را ثبت کنند. محققان از دانش آموزان خواستند سه بار در روز تصویر مورد علاقه خود را بگیرند و حسی را که با انجام این کار در آن ها به ایجاد می شود، در اپلیکیشن مختص تحقیق ثبت کنند.

نتایج نشان داد که دانش آموزی که از آن ها خواسته شده بود در حال لبخند زدن از خود عکس سلفی بگیرند، احساس بهتری داشته اند و حس اعتماد و راحتی در آن ها بیشتر شده است و آن دسته از دانش آموزان که به ثبت تصاویر از چیزهایی که آن ها را خوشحال می کنند، پرداخته اند، به افراد قدردانی تبدیل شده اند و گروه سوم از دانش آموزان که از آن ها خواسته شده بود تصاویری را ثبت کنند که به نظر آن ها افراد دیگر را خوشحال می کرد، بیشتر احساس آرامش و خونسردی داشتند و محققان دلیل ایجاد این حس آرامش و خونسردی در این افراد را به برقراری ارتباط بهتر با افراد دیگر به دلیل ارسال تصویر برای آن‌ها، نسبت دادند.

این تحقیق فقط یکی از تحقیقات بی شماری است که به منظور بررسی تاثیر فناوری بر احساس و رفتار هر روز انسان ها انجام می شود. سرپرست این تحقیق اذعان کرد: “به طور خلاصه می توان گفت که ثبت تصاویر سلفی در حال لبخند زدن می توانند افراد را شاد کند و زیبایی منحصر به فرد آن ها را به خودشان نشان دهد”.

منبع: Click

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)