روکو، ربات امدادگر میمون نما

 

یک مخترع آمریکایی با الهام از ویژگی‌های حرکتی شامپانزه موفق به ساخت ربات امدادرسان با قابلیت ارسال بسته‌های حاوی دارو به مناطق جنگلی شد.


ربات میمون‌نما هوشمند علاوه بر قابلیت حمل دارو به اعماق جنگل‌ قادر است تا با مشاهده رفتار سایر حیوانات، نحوه حرکت آنها در جنگل را نیز یاد بگیرد. 
 
ربات میمون نما که "روکو" نامیده می‌شود از نظر طراحی اندام‌های حرکتی کاملا مشابه شامپانزه است. میمون رباتیک با دست‌های بلند می‌تواند از درخت آویزان شود. مهمترین ویژگی روکو توانایی پریدن از شاخه‌های درختان به کمک پنجه‌های پرقدرت رباتیک است.
 
چارلز بومباردیه، طراح و سازنده ربات روکو عنوان کرد: هدف از طراحی این ربات در مرحله اول تقلید از حرکات شامپانزه‌ها و در مرحله پیشرفته‌تر ارسال دارو، تجهیزات پزشکی و لوازم کمکی به اعماق جنگل است.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، وی افزود: اولین‌بار با مشاهده یک فیلم علمی-تخیلی ایده ساخت میمون رباتیک به ذهنم رسید. در ادامه با بررسی بیشتر فرایند ارسال بار و تجهیزات پزشکی به اعماق جنگل‌ها که بعضا غیرممکن یا بسیار گران تمام می‌شود در مورد ساخت این ربات تصمیم جدی گرفتم.
 
روکو که رباتی کاملا خودران است از دو سیستم کنترل برای حرکت استفاده می‌کند. این ربات برای حرکت در مسیر کوتاه متکی بر سیستم ناوبری رباتیک است و برای مسیرهای بلند از امواج سیستم موقعیت‌یاب جهانی استفاده می‌کند.
منبع: tnews

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)