اشتراک گذاری باتری همه دستگاه های دیجیتالی توسط اختراع یک ایرانی

 

محمد رستمی فارغ التحصل رشته اطلاعات و علوم کامپیوتر دانشگاه ماساچوست آمریکاست که با همکاری پروفسور «گانیسان» از دانشگاه ماساچوست آمریکا فناوری رادیویی جدیدی را ابداع کرده اند.

به گزارش کلیک، این فناوری امکانی را برای صاحبان گوشی های هوشمند و وسایل الکترونیکی فراهم می کند تا بتوانند از انرژی باتری وسایل الکترونیکی بزرگ تر در تجهیزات هوشمند خود استفاده کنند.

این فناوری جدید را Braidio که مخفف کلمه braid of radios است، نامیده اند که می توان با آن انرژی باتری را به اشتراک گذاشت.

رستمی در خصوص این فناوری گفت: اندازه باتری در وسایل الکترونیکی قابل حمل متناسب با اندازه آنها است. یعنی وسایل بزرگ تر دارای باتری بزرگ تر هستند. به عبارت دیگر باتری یک لپ تاپ تقریبا هزار برابر بزرگ تر از باتری یک ردیاب سلامتی و از باتری یک ساعت هوشمند هم در حدود ۱۰۰ برابر بزرگ تر و از باتری موبایل هم تقریبا ۱۰ برابر بزرگ تر است.

این در حالی است که این اختلاف اندازه در باتری ها نمی توانند برای وسایل دیگر مفید باشد. یعنی باتری ساعت هوشمند نمی تواند از یک باتری سطح بالاتری مانند گوشی هوشمند بهره ببرد و مدت زمان بیشتری شارژ داشته باشد.

پروفسور گانیسان نیز در این باره توضیح داد: اکنون با استفاده از این روش نوین می توان، انرژی باتری وسایل الکترونیکی را با یکدیگر به اشتراک گذاشت و یک وسیله الکترونیکی برای تامین انرژی خود از باتری وسیله دیگری استفاده کند.

برای رسیدن به این دستاورد، محققان در وسایل الکترونیکی از بلوتوث که به عنوان یک فناوری رادیویی رایج برای تبادل داده ها بین دو وسیله هوشمند محسوب می شود، استفاده می کنند. در واقع زمانیکه دو وسیله،  مجهز به فناوری Braidio باشند می توان انرژی باتری آنها را با یکدیگر به اشتراک گذاشت.

این تیم تحقیقاتی الگوریتم هایی را طراحی کرده اند که انرژی را در دستگاه فرستنده و گیرنده رصد می کند و با ایجاد یک تغییر در وضعیت آنها موجب انتقال بهینه انرژی باتری می شود.

بر طبق باور محققان با الهام گرفتن از این تکنیک می توان در آینده وسایل الکترونیکی باریک تر و سبک تری را تولید کرد که نیاز به باتری های بزرگی نداشته باشند.

منبع: Click

 • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
 • R

  reza

  اطلاعات کامل راجب این موضوع میشه بذارید؟ با سپاس 0 0

  • م

   مهدی جعفری

   سلام. چشم حتما مطالب بیشتر در رابطه با این موضوع خواهیم گذاشت

   0 0

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)