10 سیستم عامل محبوب درمیان هکرها

 

10 سیستم عامل مبتنی بر لینوکس وجود دارد که این سیستم عامل ها، سیستم عامل هایی هستند که هکرها با آنها سر و کار دارند و درواقع در بین هکرها دارای محبوبیت خاصی هستند.

 • Kali Linux

در میان 10 سیستم عامل مورد علاقه ی هکرها، سیستم عامل Kali Linux  اولین جایگاه را دارد. این سیستم عامل توسط تیم نفوذی سازندگان بک ترک ایجاد شده است که در بسیاری از پلتفورم ها مانند  VMware ،virtual box ،‌Raspberry Pi  قابل اجرا است. این سیستم عامل به دلیل اینکه دارای نرم افزارهای رایگان است مورد استفاده هکرها قرار می گیرد و درواقع هکرها از آن به عنوان تست نفوذ استفاده می کنند. این سیستم‌عامل حاوی ابزار‌های بسیاری برای انجام یک هدف واحد مثل sniffing و spoofing، مهندسی معکوس، شکستن رمزعبور، هک سخت‌افزار، گزارش‌گیری و... است.

 • Backbox Linux

این سیستم عامل برای کسانی کاربرد دارد که خودشان بخواهند تست نفوذ را انجام دهند. این نسخه از سیستم عامل کاملترین نسخه ی کاربری لینوکس می باشد که البته نرم افزارهای استاندارد خیلی خوبی هم دارد.

 • DEFT

یک نسخه ی توزیع شده از لینوکس است که براساس لوبنتو ایجاد شده و دارای بهترین نرم افزارهای Open Source می باشد که برای اهداف سایبری، امنیتی، نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • Cyborg

یکی از قدرتمند ترین نسخه های توزیع شده توسط لینوکس برای تست نفوذ است که توسط هکرهای قانونمند مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم عامل 700 ابزار به همراه ابزارهای اختصاصی دارد.

 • Samurai Web Testing Framework

 Samurai Web Testing Framework  یک محیط از پیش پیکربندی شده برای لینوکس است که به عنوان یک محیط وب مورد استفاده قرار می گرفته است. این سیستم عامل دارای بهترین نرم افزارهای Open Source می باشد که برای حمله کردن به وب سایت های مختلف کاربرد دارد

در Samurai Web Testing Framework، ابزار‌هایی مانند Fierce domain scanner و Maltego وجود دارند و  برای نقشه‌برداری، ابزارهایی مانند WebScarab و ratproxy در اختیار ماست و ما می‌توانیم متناسب با نیازمان آن‌ها را انتخاب کنیم. این ابزار‌ها می‌توانند شامل w3af و burp، BeEF و AJAXShell و... باشند. در این CD علاوه بر موارد ذکر شده، یک wiki از پیش طراحی شده نیز وجود دارد که می‌توان از آن، برای ذخیره‌ سازی اطلاعات در طول pen-testاستفاده کرد.

 • Network Security Tool kit

این سیستم عامل برای دسترسی سریع و آسان به نرم افزارهای امنیتی شبکه طراحی شده است که البته Open Source می باشد و بر روی اکثر پلتفورم ها قابل اجراست البته هدف اصلی از ایجاد این سیستم عامل ایجاد مدیریت امنیتی برای شبکه بوده است.

 • Parrot-sec Forensic OS

 سیستم عاملی است که به وسیله ی Frozenbox Network  توسعه یافته است و برای آزمایشات امنیتی در وب طراحی شده است. این سیستم عامل دارای سرعت بالایی است که دلیل سرعت بالای آن استفاده از محیط  Mate Desktop می باشد.

 • NodeZero

این سیستم عامل از مخازن اوبنتو استفاده می کند یکی از دلایل محبوبیت این نرم افزار داشتن THC IPV6 Attack Toolkit می باشد که ابزارهایی مانند live6 ،  detect-new-ip6،  dnsdict6،  dos-new-ip6  fake-advertise6،  fake-mipv6، fake_mld6،  fake_router6،  implementation6،  implementation6d، parasite6، recon6، redir6، rsmurf6، sendpees6، smurf6،  toobig6  و  trace6 را شامل می شود.

 •  Pentoo

Pentoo متمرکز بر یک سی دی با قابلیت بوت مبتنی بر Gentoo است. به گفته‌ی توسعه دهندگان این سیستم‌عامل، Pentoo در واقع Gentoo است در پوشش pentoo. بنابراین اگر از pentoo استفاده می‌کنید، این نسخه‌ برای شما ساخته شده است. در صفحه‌ی ابتدایی وب سایت این سیستم‌عامل، کرنال و برخی از ابزار‌های سفارشی‌‌‌ از جمله یک کرنال Hardened به همراه پچ‌های aufs، پشته‌ی ackported Wifi از آخرین نسخه‌ی پایدار کرنال منتشر شده، ماژول پشتیبانی ala slax، XFCE4 wm و Cuda/OPENCL پشتیبانی فعال با ابزار‌های توسعه یافته، را می‌توانید مشاهده کنید.

 • Arch Linux

 Arch Linux نسخه‌ی توزیع شده‌ی لینوکس برای کامپیوتر‌های مبتنی بر IA-32 و معماری‌های x86-64 است و عمدتا از نرم‌افزار‌های اوپن سورس و رایگان تشکیل شده و از مشارکت‌های گروهی، پشتیبانی می‌کند.

منبع : Zoomit.ir

 • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)