توییتر به دلایل امنیتی حساب های کاربران خود را قفل کرد

 

مدتی پیش میلیون ها رمز عبور از حساب های کاربری سرویس های اینترنتی فاش شد که این امر باعث شد شرکتهای بزرگ تدابیر امنیتی سختی را برای حفظ امنیت کاربران خود لحاظ کنند. توییتر یکی از سرویس های اینترنتی است که تصمیم گرفته حساب بعضی از کاربران خود را قفل کند و آنها را مجبور به تغییر رمز عبور خود کند.

توییتر در ابتدا هک شدن حساب های کاربران خود را پنهان کرده بود و منکر این مسئله می شد اما با هک شدن حساب کاربران معروفی مانند مارک زاکربرگ و NFL ، توییتر نتوانست به پنهان کردن این مسئله ادامه دهد و تصمیم جدی برای ایجاد تدابیر امنیتی سختی به منظور حفظ امنیت کاربران خود گرفت، به این صورت که توییتر حساب هر کاربری که مشکوک به نفوذ باشد را قفل کرده است و پس از قفل کردن حساب ها ایمیل هایی به منظور تغییر رمز عبور برای کاربران مورد نظر ارسال می شود.

برخی از کارشناسان معتقدند که وجود بد افزارها باعث هک شدن حساب کاربران شده است و اما برخی دیگر معتقدند که هک شدن یک سری حساب های کاربری مشترک باعث هک شدن دیگر حساب های کاربری هم شده است. به هر حال شرکتهای بزرگ بدون در نظر گرفتن دلیل هک شدن حساب های کاربران سریعا به قفل کردن حساب ها اقدام کرده اند.

اگر حساب کاربری شما مشکوک به نفوذ باشد مطمعنا توییتر آن را قفل کرده است و  ایمیلی در خصوص تغییر رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد و اما هیچ گونه پیامی دریافت نکرده اید و بدون هیچ نوع مشکلی می توانید وارد حساب کاربری خود شوید این یعنی از اول هم برای حساب شما مشکلی نبوده است ولی بهتر است برای حفظ امنیت خود رمز عبور حساب کاربری خود را تغییر دهید حتی می توانید برای حفظ امنیت بیشتر از رمزهای عبور دو مرحله ای استفاده کنید.

منبع : Zoomit.ir

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)