افزایش چندین برابری مصرف اینترنت با پیدایش یک باگ امنیتی در تلگرام

 

یکی از شکایاتی که همیشه و تمامی کاربران اینترنتی دارند، مصرف بالای ترافیک اینترنت است. محققان کشورمان به تازگی  یگ باگ امنیتی در تلگرام یافته اند که هکرها با استفاده از این باگ امنیتی می توانند مصرف اینترنت کاربران را افزایش دهند.

همانطور که می دانید تلگرام در بسیاری از کشورهای خارجی شناخته شده نمی باشد ولی در کشور ما به خوبی شناخته شده است و اکثر مردم از آن استفاده می کنند . البته تلگرام هم چند باری با خطر فیلترینگ روبه رو شده است اما می بینیم که استفاده از این سرویس در کشور ما روز به روز گسترده تر می شود. براساس آخرین آمارهای منتشر شده تلگرام 100 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و روزانه 350000 کاربر جدید را جذب می کند. و اما در کشور ما بیش از 20 میلیون نفر از تلگرام استفاده می کنند.

تلگرام برای جلوگیری از سوء استفاده‌ی کاربران مخرب، قوانینی را برای ارسال پیام‌های متنی تعیین کرده، بطوریکه یک پیام متنی حداقل باید یک کاراکتر داشته و حداکثر از ۴٫۰۹۶ کاراکتر تشکیل شده باشد. اما همانطور که گفته شد محققان کشورمان یک باگ امنیتی در تلگرام یافته اند که مصرف اینترنت کاربران را افزایش می دهد که این باگ در قسمتی از نرم افزار تلگرام وجود دارد که وظیفه ی کنترل طول پیام های ارسالی را برعهده دارد که با استفاده از این باگ شخص می تواند پیامی با طول دلخواه برای دیگران ارسال کند.

منبع : Zoomi.ir

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

مقالات طراحی وب سایت
اخبار کارناوب
نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان وب سایت کدام است ؟(225رای )


نمایش نتیجه هاپروژه های در حال انجام

طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(35%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


وب سایت دکتر ابراهیمی مقدم

(55%)


طراحی سایت رویا ملک

(55%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(55%)


سئوی سایت آناهید

(60%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


بـاغ ویـلای پرند

(80%)


سایت نیازمندیهای سنگریز

(85%)


اپلیکیشن اندروید تولید ایرانی

(90%)