آیا تلگرام هم هک می شود؟

 

اخیرا در فضای مجازی شایعه ای مبتنی بر هک شدن تلگرام با کپی کردن یک کد عددی پراکنده شده است. به این صورت که یک شخص به بهانه ی اینکه توسط تلگرام شما ریپورت شده است کدی را برای شما می فرستد و از شما میخواهد تا کد را کپی کرده و برای او بفرستید تا رفع ریپورت شود. به نظر شما چنین چیزی امکان دارد ؟ آیا ارسال یک کد عددی میتواند اکانت شما را آسیب پذیر کند؟

هک شدن و آسیب رسیدن به تلگرام شما تنها با ارسال یک کد عددی فقط در حد یک شایعه است و چنین چیزی امکان ندارد. حتی اگر با مسائل امنیتی آشنا نباشید از نظر منطقی هم این گفته صحت ندارد چه طور ممکن است با ارسال یک کد عددی اکانت شما آسیب ببیند و هک شوید ؟؟؟ حتی زمانی که در تلگرامتان با شخصی در حال چت کردن هستید و یک سری پیام برای او فرستاده اید، او نمی تواند با آن پیام ها  امنیت شما را به خطر بیندازد چه برسد به ارسال یک کد عددی. این تصور که تلگرام شما با ارسال یک کد عددی هک می شود مانند زمانی است که برای شخصی پولی را کارت به کارت کرده باشید و با این کار طرف مقابل بخواهد به حساب بانکی شما دسترسی داشته باشد.

به هرحال هیچ شبکه ای غیر قابل نفوذ نیست و هکرهای بسیاری هستند که بتوانند  شبکه های اجتماعی را هک کنند اما تلگرام یکی از امن ترین راه های ارتباطی است و مسلما از نظر امنیتی از دیگر شبکه های اجتماعی کمتر نیست.

اما مهم ترین ویژگی و سپر تلگرام گزینه ای است به نام Two Steps Verification، با استفاده از این گزینه میتوانید یک رمز عبوری بر روی اکانت تلگرام خود قرار دهید که اگر شخصی به هر طریقی به کد ورودی تلگرام شما دسترسی پیدا کرد با یک مانع بزرگتر، رمز عبور اکانتتان روبه رو شود. با فعال ساختن این گزینه میتوانید خیال خود را از باور کردن هر شایعه ای راحت کنید و از اینکه شخصی بخواهد تلگرام شما را هک کند نترسید.

توجه داشته باشید که اگر شما از تلگرام به عنوان یک پل ارتباطی با نزدیکان، دوستان و حتی همکاران خود استفاده می کنید، تولید کنندگان تلگرام از آن به عنوان یک تجارت استفاده می کنند و اگر مسئله ای به وجود بیاید که امنیت در تلگرام را به خطر بیندازد در ابتدا تولید کنندگان آن، مسئله ی پیش آمده را حل می کنند. بنابراین هیچ جایی برای نگرانی و باور کردن شایعه های گوناگون نیست. 

منبع : Zoomit.ir

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)