بدافزاری که می تواند 90 درصد از دستگاه های اندرویدی را آلوده کند

 

مسئله ی امنیت در سیستم عامل اندروید همیشه باعث نگرانی و یکی از دغدغه های اصلی کاربران به خصوص کارشناسان اندروید بوده است.

 اخیرا محققان و کارشناسان موسسه ی Trend Micro  بدافزاری به نام Godless را کشف کرده اند و متوجه مسئله ی نگران کننده ای شده اند که این بدافزار موبایل می تواند 90 درصد از دستگاه های اندرویدی را آلوده کند.

آلوده شدن دستگاه اندرویدی شما توسط این بدافزار به این شکل است که بدافزار Godless از ابزار روت دستگاه اندروید شما برای آلوده کردن و وارد شدن به آن استفاده می کند. این بدافزار دستگاه اندرویدی شما را از راه دور کنترل می کند و حتی از راه دور نرم افزارهای مخربی را برای آلوده ساختن دستگاه اندرویدی شما بر روی آن نصب می کند. این بدافزار کاملا مانند یک جاسوس عمل میکند، از اطلاعات کاربران در موبایلشان سوء استفاده کرده و از آنها جاسوسی می کند.

طبق گزارشات بدست آمده اپلیکیشن های این بدافزار تاکنون 850هزار دستگاه اندروید در جهان را آلوده کرده اند. بعد از اینکه شما اپلیکیشن مخرب را دریافت می کنید بدافزار Godless تا زمان خاموش شدن صفحه ی موبایل شما صبر می کند سپس فرایند روت کردن آغاز می شود و پس از اتمام روت  اپلیکیشن اجرا می شود و به سادگی امکان حذف آن وجود ندارد.

نکته ی قابل توجه این است که محققان معتقدند این بدافزار میتواند بررسی های امنیتی مانند فروشگاه های گوگل پلی را بدون مشکل پشت سر بگذارد.

توجه داشته باشید که اپلیکیشن های مورد نظرتان را از منابع معتبر نصب کنید البته نصب کردن یک آنتی ویروس معتبر هم میتواند مفید باشد.

منبع: Zoomit.ir

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)