ترفندهای تلگرام که نمی دانید

 

تلگرام یکی از بزرگترین رقبای واتس اپ در جهان است. بزرگترین قابلیت تلگرام، ساختن کانال های تلگرامی است که در کنار سیستمی به نام Bot به موفقیت رسیده است که امروزه صاحبان کسب و کار و حتی وب مسترها برای ارسال مطالب خود از آن استفاده می کنند. نکته ی قابل توجه این است که تعداد کاربران تلگرام به زحمت به 100 میلیون می رسد که اکثر آنها در ایران و ازبکستان حضور دارند، این درحالی است که تعداد کاربران واتس اپ از یک میلیارد گذشته است. آیا تا به حال با خود فکر کرده اید با اینکه تعداد کاربران تلگرام نسبت به واتس اپ کمتر است چرا گوگل تلاش های فراوانی برای خرید آن دارد؟ تلاش های گوگل حاکی از آن است که این اپ درآینده ای ن چندان دور به یکی از منسجرهای پر طرفدار بدل خواهد شد. در ادامه به چند ترفند تلگرام اشاره خواهیم کرد.

 

خاموش کردن پیش نمایش مسیج ها:

نمایش پیام ها در گوشی و بویژه در صفحه ی قفل شده میتواند این امکان را فراهم سازد تا هرکسی پیام های شما را بخواند که با رفتن به قسمت تنظیمات و Notification and Sound و خاموش کردن گزینه Message Preview می توان پیش نمایش مسیج ها را غیرفعال کرد.

 

LED اعلانات را به سلیقه ی خود چراغانی کنید :

این قابلیت تنها در اندروید فعال است. شما می توانید رنگ چراغ LED خود را براساس سلیقه ی خود تنظیم کنید همچنین می توانید برای هر کانتکت خاص رنگ LED را سفارشی کنید مثلا برای همسر خود رنگ قرمز را انتخاب کنید.

 

مدیریت دانلود محتواهای صوتی و تصویری

کاربران در تلگرام این امکان را دارند که انتخاب کنند می خواهند کدام نوع مدیا را به صورت اتوماتیک دریافت کنند.

 

غیرفعال کردن صفحه پاپ آپ

این گزینه نیز صرفا در اندروید وجود دارد که براساس آن صفحه ی کوچکی بالا می آید و اعلام می کند که پیامی آمده است و بسیار آزار دهنده است که با رفتن به قسمت تنظیمات و  Notification and Sound و خاموش کردن Popup Notification میتوان آن را غیرفعال کرد.

 

در چت های محرمانه تایمر حذف را تنظیم کنید :

چت های محرمانه یکی از ویژگی های مفید تلگرام محسوب می شود. این بخش می تواند با رمزگذاری مبدا تا مقصد (end to end) امنیتی را برای چت های شما ایجاد کند. شما حتی میتوانید تایمری برای حذف پیام ها تنظیم نمایید.

 

چت های خود را قفل کنید

در تلگرام به کمک کد میتوانید چت ها را قفل کنید که براین اساس امکان تعریف و تنظیم زمان برای قفل خودکار چت ها وجود دارد البته قفل کردن چت ها به صورت کاملا انتخابی است.

 

تلگرام و امکان استفاده از چند دستگاه

یکی از مزیتهای تلگرام چت کردن مابین چند دستگاه است برای مثال شما میتوانید یک چت را در اسمارت فون خود اغاز کنید و آن را در کامپیوتر خود ادامه دهید، نکته ی قابل توجه این است که واتس اپ به هیچ وجه چنین مزیتی را ندارد. 

منبع : www.khorshidgroup.org ، learn.mihanyar.ir

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
اخبار کارناوب
نظر سنجی

به نظر شما به جز محتوای خوب چه چیزی بیشتر باعث می شود کاربران دوباره به سایت برگرند؟(71رای )


نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


اپلیکیشن سفر باتو

(60%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)