تاسیس پایگاه داده جدید مایکروسافت در زیر آب

 

با توجه به گسترش دامنه فعالیت‌های شرکت‌های فناوری و ضرورت استفاده آنها از پایگاه‌های داده بزرگ و هزینه‌های تحمیلی آنها برخی شرکت‌ها به روش های جدیدی روی آورده اند. 

به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، فیس بوک پایگاه داده جدید خود را در شهر Lulea بنا کرده، زیرا این شهر همیشه دمای پایینی دارد و سرمای آن موجب می شود تا هزینه خنک کردن سرورها به میزان قابل توجهی کاهش یابد.  این شرکت درصدد راه اندازی پایگاه داده جدید در Clonee ایرلند است که در آن استفاده از انرژی باد برای تامین برق متداول است.

گوگل هم یک پایگاه داده در شهر Hamini در فنلاند راه اندازی کرده که از آب این ناحیه ساحلی برای خنک کردن پایگاه داده استفاده می کند.

حال مایکروسافت از این دو شرکت فراتر رفته و قصد دارد پایگاه داده خود را به طور کامل در زیر آب بنا نماید. افرادی که در نزدیکی این پایگاه داده زندگی می کنند باید مدت زمان اندکی را برای دریافت داده ها منتظر بمانند. همچنین این شیوه به خنک شدن پایگاه های داده کمک شایانی می کند.

مایکروسافت از اواخر سال 2014 کار بر روی این طرح را آغاز کرده است. این طرح برگرفته از نظرات شین جیمز کارمند فعلی مایکروسافت است که قبلا در زیردریایی های نیروی دریایی امریکا مشغول به کار بوده است. به همین منظور نمونه اولیه یک وسیله نقلیه دریایی طراحی شد که در کف دریا و در فاصله یک کیلومتری ساحل اقیانوس آرام از آگوست تا نوامبر سال 2015 مشغول به کار شد.

مایکروسافت می گوید این طرح که Natick نام دارد هنوز در مرحله آزمایشی است و باید دید این پایگاه داده برای ارائه خدمات کلود و دیگر سرویس های مورد نیاز کاربران و اشخاص مناسب خواهد بود یا خیر. این شرکت امیدوار است پایگاه داده زیردریایی هزینه ارائه خدمات کلود به علاقمندان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این نوع پایگاه های داده باعث افزایش سرعت دسترسی کاربران به داده های خود در اینترنت تا شعاع 200 کیلومتری می شود. عمر مفید چنین پایگاه داده ای 20 سال تخمین زده می شود.

منبع: خبرگزاری فارس

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


فروشگاه صحرا

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)