آشنایی با برخی از مفاهیم سئو

سئو امروزه در دنیای تجارت الکترونیک از اهمیت بالایی برخوردار است و به طور منظم و سریع در حال تغییر می باشد در این مقاله به معرفی برخی از مفاهیم سئو می پردازیم.

سئو جز مفاهیمی است که اکثر کاربران به صورت تلویحی با آن آشنا هستند و به صورت عمیق آن را درک نکرده اند، در این مقاله قصد داریم شما را با مفاهیمی از سئو به صورت کاملا مفهومی آشنا کنیم در ادامه با ما باشید. 

 

ALT Text/Tag

این ویژگی در اصل توصیف و معرفی تصاویر موجود در وب سایت به زبان HTML است. موتورهای جستجوگر برای تشخیص وجود تصاویر در محتوای وب سایت­ها از Alt استفاده می کنند.

 

Anchor text

این ویژگی در اصل توصیفی از صفحات سایت را به کاربران و موتورهای جستجوگر ارائه می دهد و از نظر رتبه بندی سئو استفاده از کلمات کلیدی مناسب و درست در Anchor text دارای اهمیت فراوانی می باشد.

 

t 301 Redirect

مفهوم 301 Redirect به فرآیند رفتن از یک صفحه وب سایت به صفحه ای دیگری اشاره می کند. به بیان ساده تر این فرآیند کاربر  را به صورت پیوسته از صفحه سایت به ربات موتور جستجوگر هدایت می کند. هنگامی که URL یک صفحه سایت را تغییر پیدا می کند باید یک 301 Redirect از صفحه قدیم به آدرس جدید انجام شود. مثلا اگر کاربری صفحه وب سایتی را بوک مارک کرده و یا پیوندی به آن ارجاع شده باشد توسط Redirect به صفحه وب جدید هدایت خواهد شد و ایندکس موتور جستجوگر به روز رسانی می شود.

 

Canonical issues

Canon به معنای نسخه رسمی است. خوشبختانه برای رفع مشکل استفاده از محتوای تکراری در وب سایت روش های خوبی ارائه شده است. مثلا با استفاده از تگ متای non-index در نسخه های non-canonical، وب سایت به صفحه به اصطلاح Canon ریدایرکت می شود.

 

The Fold

این اصطلاح در واقع به قسمتی از وب سایت شما اشاره دارد که نقطه پایانی نمایش به واسطه مانیتور و یا پنجره مرورگر کاربر می باشد. در اصل هر قسمتی از صفحه وب سایت شما که در زیر Fold قرار دارد به واسطه اسکرول کردن قابل مشاهده است. موتورهای جستجوگر به برای قسمت های Fold اهمیت زیادی قائل هستند. و توصیه می شود بر لودشدن سریع قسمت های زیر Fold توجه ویژه ای شود.

 

Inbound link
این مفهوم به لینکی که از سایتی به سایت دیگر ارجاع داده است.

 

Keyword cannibalization

این مفهوم به استفاده تکراری و بیش از حد کلمات کلیدی در صفحات مختلف یک وب سایت اشاره می کند. و چون باعث سردرگمی مخاطبان و موتور های جستجوگر می شود به عنوان یک فاکتور منفی شناخته می شود.  

 

Google My Business

با استفاده از داشبورد Google My Business شما می تواند اطلاعات تجاری بروز که در گوگل لیست شده اند را نگهداری کنید و کاربران گوگل پلاس قادر خواهند بود محصولات و حیطه تجارتی شما را نقد و بررسی نمایند و شما می توانید به کمک نقد و بررسی های مثبت معیارهای موثر خود در سئو را افزایش دهید.

 

(User experience (UX 

این مفهوم به بازخوردی که یک کاربر با ورود به یک وب سایت از خود نشان می دهد اشاره می کند.

مطلب مرتبط: مهم ترین اصول طراحی UX چیست؟


 

Meta title

Meta title در اصل کد HTML  موجود در هدر صفحات سایت می باشد که در بخش زیرین توضیحات متا وجود دارد. استفاده درست از توضیحات متا یکی از عوامل مهم در رتبه بندی وب سایت شما می باشد.

 

Non reciprocal link

اگر سایت یک به سایت دو لینک دهد، و سـایت دو بـه سـایت یـک لـینک یـا پـیونـدی نـدهد، در ایـن شـرایط لـینک را Non reciprocal در نظر می گیرند. بودن اینگونه لینک ها در رتبه بندی سئو از اولویت و امتیاز بالایی برخوردار است.

 

Sitemap
به ساختار سلسله مراتبی یک وب سایت Sitemap گفته می شود. این ساختار ایندکس گذاری موتورهای جستجوگر را آسان تر می کند.


مطلب مرتبط: همه چیز درمورد سایت مپ


 

تمامی مواردی که در این مقاله به آنها پرداختیم، جز مفاهیم کلیدی سئو می باشد که به شما کمک می کند تنها به صورت تلویحی با سئو آشنا نباشید بلکه به خوبی آن را درک کنید و از آن برای افزایش بهینه سازی وب سایتتان استفاده کنید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
مهدی جعفری بنده هر از چند گاهی به خاطر علاقه در نویسندگی ، مطالبی در مورد خدمات طراحی سایت در وب سایت رسمی کارناوب قرار می دهم ، امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


forever1978

(0%)


برگ سبز

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)