روش هایی برای طراحی یک وب سایت متفاوت

آیا شما هم دوست دارید وب سایتی در زمینه ی کاری خود داشته باشید که با بقیه وب سایتها متفاوت باشد و کاربر زمانی که در وب سایت شماست حس دیگری داشته باشد؟ در این مقاله شما را با راهکارهایی برای طراحی یک وب سایت متفاوت آشنا میکنیم...

بعضی از افراد که درخواست طراحی یک وب سایت را به یک شرکت طراحی سایت می دهند ایده ی خاصی برای  طراحی متفاوت وب سایت خود ندارند و تمام تصوراتشان درمورد طراحی یک سایت کاملا تقلیدی از دیگر سایتها می باشد، مثلا اگر شخصی قصد طراحی یک سایت فروشگاهی را داشته باشد از شرکت طراح میخواهد که وب سایتش مشابه دیجی کالا باشد و یا اگر یک وب سایت تخفیف بخواهد درخواست می کند ک وب سایتش مشابه نت برگ باشد، این طرز تفکر که ما وب سایتی طراحی کنیم که مشابه وب سایتهای بزرگ باشد آن هم تنها به این دلیل که آنها وب سایتهای معروفی هستند و فروش خوبی از طریق وب سایت خود دارند اشتباه است چون اگر وب سایت دیجی کالا و یا نت برگ در چنین جایگاهی قرار دارند و فروش خوبی دارند در ابتدا یک ایده داده اند، خواستند که متفاوت باشند و بر روی ایده خود کار کرده اند تا به مرور زمان به چنین جایگاهی رسیده اند.

چرا نباید متفاوت بود؟ شاید تفاوتی که در طراحی یک وب سایت اعمال می کنید مشتریان زیادی را به سمت وب سایت شما بکشاند و همین تفاوت و خاص بودن  فروش شما را افزایش دهد، در این مقاله به 5 رویکرد که با استفاده از آنها میتوانید یک وب سایت کاملا متفاوت را طراحی کنید می پردازیم.

 

 لایه و ساختار

این روش روشی برای تفکیک وب سایت شما از دیگر وب سایت ها می باشد، در سمتی از سایت از یک طرح فانتزی و در سمتی دیگر از ترکیب کلی سایت استفاده کنید، این طرح میتواند یک طرح به یادماندنی باشد چرا که تا به حال چنین طرحی دیده نشده است، بعد از آن میتوانید این دو لایه را در کنار یکدیگر قرار دهید و چالشی در طراحی بصری و مهارت های پیشین خود ایجاد کنید.

 

 

نام تجاری

قرار دادن نام تجاری و برند یکی دیگر از راه هایی است که میتواند سایت شما را سایتی کاملا متفاوت نشان دهد. شما باید از نام تجاری و برند مشتریانتان در وب سایتتان استفاده کنید و آنها را شگفت زده کنید، مشتریان شما دیوانه ی تماشای وب سایت شما میشوند چون نام و لوگوی تجاری خودشان را در وب سایت شما می بینند.

 

 

گرافیک و عکس

اگر قرار دادن نام های تجاری و یا برند مشتریانتان به تنهایی کافی نبود استفاده از گرافیک خاص و عکس های با کیفیت میتوانید روشی اساسی برای ایجاد تغییر در طراحی وب سایت شما باشد، چراکه عکس های با کیفیت و گرافیکی که وب سایت دارد با کاربران رابطه مستقیم برقرار می کنند، تا جایی که با استفاده از گرافیک و عکس میتوانید نوعی سبک تماشایی متمایزی را ایجاد کنید.

 

 

محتوا

بخشی از وب سایت که انعکاس مستقیمی بر روی کاربران دارد، متن و محتوای وب سایت است. میتوان گفت که این روش سخت ترین و حتی مهم ترین روش برای متفاوت نشان دادن وب سایت شما از سایر وب سایتهاست. اما توجه داشته باشید که هرگونه محتوا نمیتواند وب سایت شما را وب سایتی خاص نشان دهد، چراکه بین محتوای کپی شده از سایر وب سایتها و محتوایی که خودتان نوشته اید و یا ترجمه ای از مقالات انگلیسی می باشد تفاوت وجود دارد، کاربران شما چه نیازی دارند به خواندن محتوایی که در سایتهای دیگر خوانده اند دارند؟ و همانطور که می دانید محتوای کپی باعث کاهش رتبه ی وب سایتتان میشود.

یکی دیگر از راه هایی که میتوانید با استفاده از محتوا تفاوتی ایجاد کنید، نشان دادن محتوا از طریق تصویر و فیلم به کاربرانتان می باشد، حتما نباید از متن های طولانی در وب سایتتان استفاده کنید، میتوانید فیلم و عکس را جایگزین متن های طولانی کنید.


مطلب مرتبط : چطور میتوان در سایت محتوایی مناسب قرار داد؟


 

 

 

انیمیشن

در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای برقراری ارتباط با کاربران انیمیشن می باشد، انیمیشن باعث افزایش تعداد بازدید کاربران از وب سایت میشود تا جایی که امروزه اکثر وب سایتها در طراحی UI وب سایت خود از انیمیشن استفاده می کنند. به این دلیل که تحقیقات و قوانین فیزیک ثابت کرده است چشمان انسان به یک شیء در حال حرکت نسبت به شیء ثابت انعطاف بیشتری نشان می دهند بنابراین شما با استفاده از انیمیشن در طراحی وب سایتتان میتوانید کاربرانتان را در یک سطح احساسی قرار دهید.


مطلب مرتبط : بهترین روش های استفاده از انیمیشن در طراحی UI


 

 

 

بهترین نمونه های طراحی وب سایت با استفاده از انیمیشن 

 


مشاهده وب سایت


 


مشاهده وب سایت


 


مشاهده وب سایت


 

بین طراحان وب سایت شایع است که از این پنج روش باهم در طراحی استفاده می کنند، به هرحال بهتر است تمرکزتان را بین این پنج روش تقسیم کنید، و در یک طراحی متفاوت در وب سایتتان از آنها استفاده کنید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : webdesignerdepot

Arun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
  • Q

    qazal

    با سپاس از سابت خوبتون 0 0

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


forever1978

(0%)


برگ سبز

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)