خصوصیات مشترک سایتهایی با رتبه بالا در گوگل چیست؟

شما به عنوان شخصی که برای کسب و کارش دارای یک سایت است مطمعنا سایتهای موفقی که دارای رتبه ی بالایی در گوگل هستند را دیده اید و به احتمال خیلی زیاد از خود پرسیده اید که این سایتها چگونه توانسته اند رتبه ی بالایی را به خود اختصاص دهند و موفق شوند، آیا تاکنون به پاسخ سوالتان رسیده اید؟ ما در این مقاله قصد داریم شما را با خصوصیات و ویژگی های مشترکی که تمام سایتهای رتبه بالا دارند آشنا کنیم.

 

 

 

طبق پژوهشی که بر روی 300 هزار وب سایت رتبه بالا در انگلستان صورت گرفته است اولین خصوصیت مشترکی که تمامی سایتهای رتبه بالا داشته اند این است که صاحبین این سایتها قبل از اینکه سایتی داشته باشند و یا به فکر طراحی سایت باشند بین مردم شناخته شده بودند و درواقع یک برند به حساب می آمدند و با طراحی کردن یک سایت به فروشی که قبلا داشته اند کمک کرده اند برای مثال شرکت کوکا کولا که بیش از 70 میلیون طرفدرا دارد و البته یکی از محبوب ترین برندها در فیسبوک می باشد قبل از اینکه شبکه های اجتماعی وجود داشته باشند و یا سایتی داشته باشد تمامی مردم آن را می شناختند درواقع یک برند ثابت شده بین مردم بود تا اینکه با ایجاد یک سایت کاملا حرفه ای به افزایش فروش خود کمک کرد البته اگر سایت ساده ای هم برای برندش طراحی میکرد باز هم طرفداران خودش را داشت، شرکت کوکا کولا و برندهای مشهور دیگر  چون مشتری ها و طرفدران همیشگی خود را دارند همیشه میتوانند توجهات را به سمت خود جذب کنند و در صدر باشند بنابراین میتوان نتیجه گرفت آنهایی که قبل از داشتن یک سایت محصولاتشان بین مردم شناخته شده است درصد بالاتری برای موفقیت خواهند داشت.

 

و اما دومین خصوصیت مشترک سایتهایی با رتبه ی بالا توجه آنها به شبکه های اجتماعی به خصوص گوگل پلاس است توجه داشته باشید که گوگل به دقت شبکه های اجتماعی را رصد می کند حتی لایک های فیسبوک، اشتراک گذاری ها در رادار گوگل نشان داده میشود و نکته ی جالب این است که امتیازات گوگل پلاس نسبت به فیسبوک بیشتر برای رتبه بندی به رسمیت شناخته میشود توجه داشته باشید که اگر شما حساب کاربری در گوگل پلاس ندارید سریعا به ایجاد آن اقدام کنید چون لینکهای به اشتراک گذاشته شده در گوگل پلاس صفحه رتبه بندی را شامل میشوند.


مطلب مرتبط : هک شدن سایت و تاثیر آن بر روی رتبه بندی سایت 


 

هنوز هم فکر می کنید لینکهایی که دارای کلمات کلیدی زیادی هستند و یا سرتیترهایی که دارای کلمات کلیدی هستند و نام دامنه به رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو کمک میکنند؟ اگر هنوز هم اینچنین فکر می کنید باید بدانید که کاملا در اشتباه هستید چون این موضوع در سال 2012 به نقطه مقابل تبدیل شد به طوری که لینکهایی که دارای کلمات کلیدی زیادی هستند و یا سرتیترهایی که دارای کلمات کلیدی هستند نه تنها سودی برای سایت شما ندارند بلکه باعث ایجاد اثر منفی در سایتتان میشود اما دلیل آن چیست؟ چون سایتهای زیادی بودند که از این تکنیک سوء استفاده می کردند برای مثال یک سایت از کلمات کلیدی زیادی در یک لینک استفاده میکرد و لینکی ایجاد میکرد اما زمانی که کاربر بر روی آن لینک کلیک میکرد و وارد سایت می شد می دید که مطالب داخل سایت با عنوان لینکی که گذاشته شده است فرق دارد درواقع سایتها برای افزایش تعداد بازدیدکننده های خود یک یا چند کلمه ی کلیدی تاثیرگذار را در لینکی قرار می دادند تا کاربر مجبور شود بر روی لینک کلیک کند و وارد سایت دیگری شود اما زمانی که کاربر وارد سایت میشد همه چیز کاملا با عنوان لینک متفاوت بود مثل زمانی که شما بر روی لینکی با عنوان خرید و فروش موبایل کلیک کنید اما وارد سایتی شوید که درمورد تبلیغات می باشد.


مطلب مرتبط : عوامل رتبه بندی دامنه و وب سایت شما


 

و اما آخرین خصوصیت بین سایتهای موفق و سایتهایی که دارای رتبه ی بالایی در گوگل هستند این است که محتوای خوب به تنهایی کافی نیست، از نظر گوگل محتوای خوب هنوز هم اهمیت دارد اما نه به تنهایی بلکه باید در کنار محتوای خوب موارد دیگری مانند سرعت بارگذاری صفحه، تعداد مناسب تصاویر و لینکهای قوی وسالم هم اهمیت دارد.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
غزاله شریفی خانم شریفی ، لیسانس IT - دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، عاشق محتوا و شبکه های اجتماعی و ارتباط صمیمانه با مردم است. به حوزه تکنولوژی و فن اوری هم علاقه خاصی دارد. اوقات فراغتش را بیشتر با موسیقی سپری می‌کند.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.